Sukčiai spruko išsigandę kaimynų...

, Vaidotas Morkūnas
Sukčiai spruko išsigandę kaimynų...

Asociatyvi nuotrauka. (© DELFI, V.Kopūsto nuotr.)

Vakar redakcijai rajono gyventojai – kartu gyvenantys vyras ir moteris – papasakojo, kaip jiems pavyko savo kaimynę senutę apginti nuo sukčių antpuolio. Drąsiai pasielgę kaimynai užkirto kelią sukčiams apgauti močiutę. Šie nieko nepešę turėjo bėgti. Tai dar vienas saugios kaimynystės atvejis mūsų rajone.
Moteris pasakojo, kad viskas nutiko naktį. „Mano kaimynės, senos moters, sodyba vos už kelių metrų nuo mano sodybos. Naktį, apie 2 valandą, mane iš miego prikėlė šios kaimynės dukra. Paskambinusi nuogąstavo dėl motinos, nes ši neatsako į telefono skambučius, todėl paprašė nueiti pasižiūrėti, gal kas nors atsitiko. Kai nuėjau, pamačiau, kad mano kaimynė kalba telefonu. Nieko blogo nepagalvojusi, parėjau namo ir pranešiau dukrai, kad jos mamai nieko neatsitiko, pasakiau, kad šiuo metu ji kalba telefonu. Tačiau vėliau supratau, kad tuomet mano kaimynė jau kalbėjo telefonu su sukčiais, kurie iš jos reikalavo pinigų už tai, kad neva dukra padarė avariją. Tačiau po kiek laiko man paskambino jau pati senutė ir paprašė, kad ateičiau, nes ji viena bijo ir nori sumokėti kažkam pinigus. Iš karto pagalvojau, kad čia kažkas ne taip. Kokie  pinigai ir kam gali būti mokami vidurnaktį. Šokom abu su vyru į kiemą. Aišku, sukčiai pamatė, kad mūsų kieme užsidegė šviesos. Išbėgę į kiemą dar abu matėm, kad vienas jau stovėjo prie močiutės namo durų, tačiau vėliau jis pabėgo. Toliau juos vijosi mano vyras“, – sakė moteris.
Vyriškis pasakojo, kad jis išbėgęs į kiemą pamatė kiek tolėliau prie įvažiavimo į kaimynės kiemą stovintį automobilį „Volvo“ ir spėjo įsidėmėti numerius. „Vyrai, mus išvydę, pradėjo važiuoti. Aš iš karto sėdau į automobilį ir puoliau juos vytis. Vydamasis juos keletą kilometrų dar suspėjau pranešti policijai. Staiga tas automobilis privažiavęs sankryžą apsisuko. Aš irgi savo automobiliu privažiavau prie jų automobilio. Mačiau, kad priekyje sėdėjo du vaikinai, o ant galinės sėdynės kažkokia mergina. Manau, kad iš viso jų galėjo būti keturi. Tas ketvirtas, kuris, kai mes išėjom į kiemą, stovėjo prie kaimynės durų, pabėgo, nespėjęs įsėsti į tą automobilį. Aš galvoju, jeigu mes nebūtume išėję į lauką, tai tas vaikinas būtų nuėjęs pas senutę ir paėmęs iš jos pinigus. Dabar nespėjo. Taigi, sankryžoje pasivijęs sprunkantį „Volvo“ vaikinų paklausiau, ko jie čia važinėja vidurnaktį ir ką veikia, dar pasakiau, kad apie tai pranešiau policijai. Vienas iš vaikinų atsakė, jog jie važiavo į Kauną ir neva paklydo. Puolė atsiprašinėti. Aišku, aš jų sapaliojimais netikėjau. Kadangi vaikinų buvo daugiau, nerizikavau bandydamas sulaikyti. Jie nuvažiavo toliau. Vėliau atvykę policininkai juos bandė vytis. Ar juos pavyko sulaikyti policijos pareigūnams, aš nežinau. Tačiau aišku, kad jie iš močiutės pinigų nesuspėjo paimti“, – sakė vyriškis, apgynęs nuo sukčių savo pagyvenusią kaimynę.
Kalbinti kaimynai, užkirtę kelią sukčiams, džiaugėsi, kad senolė visgi susiprato pakviesti juos į pagalbą. 
Vakar rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Krasnickas teigė žinantis apie šį atvejį. „Mes gavome ir daugiau informacijos apie pas rajono gyventojus „Volvo“ automobiliu atvykstančius neaiškius piliečius. Šią informaciją tiria, analizuoja mūsų kriminalistai. Naudodamasis proga norėčiau padėkoti tiems gyventojams, kurie pasielgė pilietiškai ir apgynė močiutę nuo sukčių“, – sakė viršininkas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.