Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų išvyka

, Eglė Aleksandravičienė, Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų vadovė
Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų išvyka

Jaunieni valančiukai M. Valančiaus gimtinėje — Nasrėnuose.

„Norėčiau ir numiręs būti Jums naudingas. Ir būsiu, jei mano raštus perskaitysite“... –  sakė vyskupas M. Valančius.
Lazdijų r. Šventežerio mokyklos Jaunųjų valančiukų būrelio nariai su vadove socialine pedagoge Egle Aleksandravičiene bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elžbieta Kamorūniene 2017 m. rugsėjo 22-osios dienos rytą pradėjo anksti. Jau 5 val. visi susėdo į autobusą ir iškeliavo į kitą Lietuvos kraštą – Skuodo rajono Mosėdžio gimnaziją, kur vyko Lietuvos valančiukų konferencija „20 metų vyskupo M. Valančiaus pėdomis“, skirta Lietuvos 100-mečiui pažymėti. Tai viena iš projekto  „Ateik ir pakviesk draugus“, kurį finansuoja Neformaliojo vaikų švietimo centras, veiklų. 
Atvykus jau mūsų laukė Mosėdžio gimnazijos Valančiukų kuopa. Kartu su visos Lietuvos valančiukais žygiavome į bažnyčią, kur renginys prasidėjo šv. Mišiomis ir eisena per miestelį. Po to dalyvavome konferencijoje, kur pranešėjai dalinosi NVO „Mosėdžio valančiukų kuopos“ sėkminga 20-ies metų valančiukų ugdymo patirtimi. Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiugžda skaitė pranešimą jaunimui „Kuo renkiesi būti Tu?“, buvo pristatytas projektas „Ateik ir pakviesk draugus“ bei jo veiklos.
Po pietų pertraukos visi dalyviai bendravo bei būrėsi į įvairias veiklas kūrybinėse dirbtuvėse, dalyvavome pažintinėje ekskursijoje Akmenų muziejuje, po miestelį. Pasibaigus renginiui Mosėdyje visi keliavome į Narsėnus. Mus pasitiko Kretingos rajono Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos atstovai. Vyskupo ąžuolyne visi kartu pasodinome Lietuvos valančiukų ąžuoliuką, skirtą Lietuvos šimtmečiui atminti. Kartu dainavome, šokome, leidome į dangų balandžius. 
Į namus grįžome kupini įspūdžių, gerų emocijų ir su kilniais tikslais. Juk nuo kiekvieno iš mūsų prasideda gerų minčių bei darbų kelias. Ir tai tik pradžia. Jau spalio mėnesį visi Lietuvos valančiukai vėl susitiks Dzūkijos regiono renginyje – stovykloje „Pažinkime Dzūkijos kraštą“. Dalis renginio veiklų vyks ir pas mus –  Šventežeryje.  Šių renginių globėju sutiko būti aktyvus blaivybės puoselėtojas rajono meras Artūras Margelis.
 
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.