Šventinis bėgimas Veisiejuose nepriklausomybės atkūrimo proga

, Zigmas Pūkelis
Šventinis bėgimas Veisiejuose nepriklausomybės atkūrimo proga
Kovo 9 d., penktadienį, Veisiejuose vyko Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šventė. Jos metu įvyko iškilmingas minėjimas ir tradicinis bėgimas.
Dar prieš dešimtą valandą ryto prie Veisiejų seniūnijos rinkosi mokiniai ir mokytojai, įvairių šio miestelio įstaigų darbuotojai, jaunieji šauliai, veisiejiečiai ir miestelio svečiai. Į renginį atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto centro vedėjas V. Valūnas ir šio skyriaus darbuotoja A. Stirbienė. Lygiai dešimtą valandą prasidėjo šios iškilios šventinės datos minėjimas. Iš pradžių nuskambėjo Lietuvos valstybės himnas. Po jo šventę vedė Veisiejų kultūros namų vadovė L. Kvedaravičienė. Prasmingais žodžiais pradėjusi šventę ji žodį suteikė Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui. Pastarasis lakoniškai, bet įtaigiai paminėjo kelią link mūsų visų pusė amžiaus laukto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Taip pat pasidžiaugė, kad laisvė ir nepriklausomybė mūsų šaliai atvėrė daug didelių galimybių. Vėliau kalbėjo Veisiejų seniūnas Z. Sabaliauskas. Po minėjimo iškilminga eisena pajudėjo į visai šalia esančią Santarvės aikštę, kur prie Nepriklausomybės paminklo gėles padėjo ir žvakutes uždegė Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis, kiti šios šventės svečiai, šauliai ir likę šventės dalyviai. 
Po iškilmingo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo Veisiejų seniūnas Z. Sabaliauskas pasveikino visus susirinkusius bėgikus, kurie ruošėsi šventiniam bėgimui „Laisvės taku“ Veisiejų mieste jau tapusia tradicine trasa. Šiemet šventiniame bėgime dalyvavo net 152 bėgikai. Jie buvo suskirstyti į dešimt amžiaus grupių. Prie savivaldybės buvo įrengta pakyla, skirta pagerbti prizininkams, o jiems paruošti kokybiškų medalių komplektai. Startavus jauniausioms bėgikų grupėms prie seniūnijos „Trečio amžiaus universiteto“ moterys šoko nuotaikingus linijinius šokius. Po jų iš mikrofonų buvo girdėti skambios ir graudinančios dainos apie Lietuvą. Kol bėgikai varžėsi trasoje, visi šventės žiūrovai buvo pakviesti išgerti karštos arbatos.
Belieka paminėti šio šventinio ir tradicinio bėgimo nugalėtojus. 1–2 klasių mergaičių grupėje nugalėjo veisiejietė J. Murauskaitė, šio amžiaus berniukų grupėje – M. Krivonis iš Krosnos. 3–4 klasių amžiaus grupėse pirmavo bėgikai iš Krosnos – E. Jocevičiūtė ir I. Baranauskas. 5–7 klasių mergaičių grupėje pirmavo A. Burbaitė iš Kapčiamiesčio, berniukų grupėje – L. Miliūnas iš Seirijų. 8–9 klasių mergaičių grupėje nugalėjo S. Trampaitė iš Kapčiamiesčio, šio amžiaus berniukų grupėje – T. Vyšniauskas iš Krosnos. 10–12 klasių mergaičių grupėje pirmavo A. Buzaitė iš Seirijų. 10–12 klasių berniukai varžėsi kartu su suaugusiais vyrais. Šioje kategorijoje nugalėjo jau mokyklą baigęs G. Starkevičius iš Simno.
Visos šventės metu buvo puikus oras, o itin gausaus bėgimo prizininkus džiugino pagaminti gražūs medaliai iš paties Lazdijų rajono mero A. Margelio rankų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.