Tautodailininkei paklūsta ne tik medis, bet ir akmuo

, Vaidotas Morkūnas
Tautodailininkei paklūsta ne tik medis, bet ir akmuo

M. Lukaševičienė kalbėjo apie savo išleistą knygą, apie darbus, menininkus, kurie ją paskatino užsiimti tautodaile.

Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su mūsų kraštiete tautodailininke Monika Lukaševičiene. Bibliotekoje buvo eksponuojama menininkės darbų paroda. Monika Lukaševičienė šiuo metu gyvena Druskininkuose, jos gimtinė yra Kapčiamiesčio seniūnijos Gulbiniškių kaimas. 
Susitikime moteris kalbėjo apie savo darbus – yra sukūrusi daug meninių darbų iš medžio, akmens, gobeleno, nuaudusi daug juostų. M. Lukaševičienė teigė, kad polinkis į meną yra paveldėtas iš artimųjų. Daug parodų surengusi, pagerbta įvairiais apdovanojimais tautodailininkė sakė, kad jai labai svarbu, jog žmonės daugiau susidomėtų menu, nes tai ir yra išmintis. Gal todėl apie savo meno kūrinius, kitus menininkus mūsų kraštietė yra išleidusi knygą. Kalbėdama apie meno kūrinius, ji nuolat prisiminė savo tėviškę, savo artimuosius. Moteris tvirtino gaunanti užsakymų iš žmonių meniškai padaryti kryžių, paveikslų iš gobeleno, netgi paminklinį akmenį iškalti. „Tikrai negaliu pasakyti, kiek tokių darbų esu padariusi. Man tai yra malonus užsiėmimas, o kai viską darai su meile, tuomet ir darbai būna gražūs. Mano darbuose atsispindi gyvenimas, jo etapai. Daug gamtos spalvų, juose atsispindi tautos  papročiai, tradicijos. Nemažai savo darbų esu padariusi ir savo gimtinės, čia gyvenusių žmonių  tematika. Turiu pasakyti, kad mano darbų net yra Paveisininkų kapinėse, esančiose mano gimtoje parapijoje“, – sakė mūsų kraštietė.
M. Lukaševičienė atsakė į susirinkusiųjų klausimus, diskutavo apie meną, pasakojo,  kaip gimsta mintys, kurios vėliau persikelia į medžio drožinius ir kitus darbus.
Tautodailininkę, surengusią parodą, sveikino rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, kuris įteikė jai dovanų. Lazdijų rajono viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė džiaugėsi, kad tautodailininkė savo darbais garsina gimtąjį kraštą. Susitikime su talentinga tautodailininke M. Lukaševičiene dalyvavo ir profesorius Juozas Galdikas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.