Tradicinėje Oninių šventėje prie Dusios — daugiau kaip tuzinas Onų

, Lazdijų r. sav. inf.
Tradicinėje Oninių šventėje prie Dusios — daugiau kaip tuzinas Onų

Į varduvininkių kiemelį susirinko daugiau kaip tuzinas Onų. Jos tradiciškai buvo vainikuotos lauko gėlių vainikais, Lazdijų rajono savivaldybės mero apdovanotos atminimo dovanėlėmis bei pašokdintos šaunių Teizų laisvalaikio salės šokių kolektyvo „Trepsiukas“ vyrų.

Liepos 28 dieną prie Prelomciškės piliakalnio, ant Dusios ežero kranto, vyko 28-oji Oninių šventė. Į šį tradicinį renginį, kaip ir kasmet, sugužėjo gausus būrys ne tik Lazdijų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojų bei poilsiautojų. Visus susirinkusius su rugių vainiku, šviežia namine duona ir gira sutiko šventės vedėjai –šeimininkai Juozas ir Onutė. Renginio dalyvius ir Onutes sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris linkėjo žemdirbiams gero derliaus, visiems  dosnių ir turtingų metų, o varduvininkėms Onutėms puikios sveikatos. 
Šiemet į specialų varduvininkių kiemelį susirinko daugiau kaip tuzinas  Onų. Jos tradiciškai buvo vainikuotos lauko gėlių vainikais,  Lazdijų rajono savivaldybės mero apdovanotos atminimo dovanėlėmis bei pašokdintos šaunių Teizų laisvalaikio salės šokių kolektyvo „Trepsiukas“ vyrų.
Oninės pagal tradiciją dar ir prinokimo šventė, nes jau apstu prisirpusių uogų, pasikasama šviežių bulvių, pasikepama naujo derliaus duonos. Juk ne veltui yra sakoma: „Šventa Ona – duonos ponia“.  Dėmesys ir pagarba varduvininkėms yra ne mažiau svarbus dar ir dėl to, jog šventoji Ona yra ypatinga moterų globėja ir užtarėja. Seniau kai kur Lietuvoje ji kartu su šventąja Agota buvo laikoma ir saugotoja nuo ugnies bei gaisro.
Šventės metu, kaip ir kasmet, neužmirštas ir dzūkų kulinarinis paveldas. Tradiciškai vyko sviesto mušimo varžybos, kuriose rungėsi Rolių, Mikyčių, Stebulių, Noragėlių, Metelių, Nemajūnų, Teizų, Parėčėnų ir Kučiūnų kaimų bendruomenių šeimininkės. Sviestas buvo mušamas iš savo ūkių grietinės pagal įvairiausius senovinius receptus. Šeimininkes vertino garbinga keturiolikos Onučių vertinimo komisija, o paragauti šviežio, ką tik sumušto sviesto galėjo visi šventės dalyviai.
Gausiai susirinkę žiūrovai smagiai leisti laiką taip pat galėjo dalyvaudami loterijoje, ūkiškiausios šeimos varžybose, skanaudami šviežio derliaus vaišių, apsipirkdami bendruomenių turgelyje bei linksmintis stebėdami Teizų laisvalaikio salės šokių kolektyvo „Trepsiukas“ ir kapelos „Teizija“, Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapelos „Kapčius“ bei Šeštokų kultūros namų kapelos „Griežlė“, grupių „Žiburys“ ir „16Hz“ koncertines programas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.