Trijų karalių šventė Veisiejų kultūros namuose

, Zigmas Pūkelis
Trijų karalių šventė Veisiejų kultūros namuose

Trijų karalių šventė Veisiejuose.

Praėjusį penktadienį, sausio 6 dieną, Veisiejų kultūros namuose vyko Trijų karalių šventė, skirta pagerbti Lazdijų rajono meno mėgėjų kolektyvus ir jų dalyvius.
Šventė prasidėjo filmuku apie Trijų karalių kelionę į Betliejų, kur jie pagerbė neseniai gimusį kūdikėlį Jėzų. Paskui scenoje pasirodė trys karaliai, kurie atnešė kūdikėliui miros, smilkalų ir aukso. Karaliai paaiškino, ką jų dovanos reiškia. 
Šio renginio vedėjai Saulius Lukošiūnas ir Jolita Karaliūnienė visus pasveikino šventės proga. Į sceną buvo pakviesti karalius Saliamonas, kuris valdo trejus kultūros namus ir trylika laisvalaikio salių – Lazdijų kultūros centro direktorius A. Sujeta, ir karalienė Saba – šio centro direktoriaus pavaduotoja I. Malinauskienė. Direktorius ir pavaduotoja itin gražiais ir šiltais žodžiais padėkojo visiems Lazdijų rajono kultūros darbuotojams už jų indėlį į kultūrinę rajono veiklą. 
Kad kultūros karalystė gyvuotų ir garsėtų išmintimi bei darbais, rūpinasi Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis. Jis pasveikino rajono kultūros darbuotojus praėjusių švenčių  ir Trijų karalių proga. Visiems padėkojo už nuoširdų darbą kultūros srityje ir Lazdijų kultūros centro direktoriui A. Sujetai įteikė iš metalo pagamintą saulutę. 
Po mero sveikinimo buvo paskelbtos trys nominacijos, skirtos Lazdijų rajono meno kolektyvams. Prizus – įspūdingus keramikos dirbinius – gavo: Barčių laisvalaikio salės vaikų dramos kolektyvas „Kaukutis“ (vadovė R. Kulakauskienė), Būdviečio laisvalaikio salės kapela „Svaja“ (vadovė Z. Barkauskienė) ir Žemaitkiemio laisvalaikio salės teatras „Seklyčia“ (vadovė D. Uzdilienė). Po rajono meno kolektyvų apdovanojimų į sceną buvo pakviestas akordeonistas, tarptautinių konkursų laureatas veisiejietis Mangirdas Kundrotas. Šis jaunuolis eilinį kartą užbūrė publiką, o žiūrovai jo atliekamo kūrinio klausė sulaikę kvapą. Itin malonu, kad Kaune besimokantis Mangirdas, parvažiavęs į gimtuosius Veisiejus vis mus nudžiugina savo meistriškumu. Po kūrinio tiesiog sprogo itin garsių ir aktyvių aplodismentų banga, įrodydama atlikėjo nuoširdumą ir energiją. 
Po nuostabaus Mangirdo kūrinio buvo paskelbtos nominacijos geriausiems rajono saviveiklininkams. Buvo apdovanotos: A. Alenskienė, dainuojanti Seirijų kultūros namų vokaliniame ansamblyje, G. Čiurlionienė – Krikštonių laisvalaikio salės dramos kolektyvo „Kaukė“ aktorė ir Lazdijų kultūros centro kamerinio choro „Gaustas“ choristė N. Štarolienė, kuri šiame kolektyve jau keturiasdešimt metų. Po prizų įteikimo scenoje pasirodė Varnėnų laisvalaikio salės vadovė ir romansų atlikėja I. Bielskienė. Ji atliko vieną kūrinį. 
Po romansų atlikėjos pasirodymo buvo paskelbtos kultūros savanorių, kurie tiesiogiai nedalyvauja kultūrinėje veikloje, bet prie jos prisideda, nominacijos. R. Rutkauskas apdovanotas už šventinės nuotaikos kūrimą, nes jo išpuošta sodyba džiugina praeivių akis ir kuria šventinę nuotaiką. Taip pat apdovanotos A. Šerkšnienė iš Teizų ir M. Vaitulionienė iš Rudaminos. Pastaroji itin domisi kulinariniu paveldu ir turi daug žinių šioje srityje. 
Po paskutinių nominantų apdovanojimo R. Valukonienės ir A. Rudzienės duetas atliko kūrinį „Dėkoju tau, gyvenime“. Paskui prasidėjo linksma ir nuotaikinga vakaronė su šokiais, kurią itin papuošė dainininkės Vitalijos Katunskytės koncertas. Tokios energijos ir puikios nuotaikos, kokią scenoje pademonstravo ši atlikėja, galėtų pavydėti net keliais dešimtmečiais už ją jaunesni žmonės. Vitalija sunkiai išėjo į sceną, bet savo sugebėjimais pavergė publiką ir privertė ją smagiai dūkti ir linksmintis. Belieka padėkoti šios šventės organizatoriams – Lazdijų kultūros centrui.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.