Tvarkomi Lazdijų keliai, daroma nauja žiedinė sankryža

Tvarkomi Lazdijų keliai, daroma nauja žiedinė sankryža

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyresn. specialistas Virginijus Blažauskas.

Apie gražėjančius Lazdijų miesto kelius ir jų renovaciją pasakojo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyresn. specialistas Virginijus Blažauskas.
 
– Tyliosios gatvės gyventojai Lazdijuose jau gali džiaugtis naujutėliu asfaltu. Ar sklandžiai vyko kelio remonto darbai? Kada jie prasidėjo? Kada baigėsi? Kokia įmonė buvo pasamdyta šiems darbams? 
– Lazdijų miesto Tyliosios gatvės kapitalinio remonto rangos darbų atlikimo sutartis su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia įmone UAB „Parama“ buvo pasirašyta šių metų rugsėjo 2 d. Sutartimi rangovas įsipareigojo per 90 kalendorinių dienų parengti minėtos gatvės kapitalinio remonto darbų techninį darbo projektą bei atlikti jame numatytus rangos darbus. Šiuo metu rangos darbai užbaigti, baigiama tvarkyti atliktų darbų išpildomoji dokumentacija. Darbai vyko sklandžiai.
 
– Koks biudžetas buvo skirtas anksčiau minėtos gatvės kelio remontui?
– Kadangi Tyliosios g. žvyro dangos būklė buvo patenkinama, o vietomis ir bloga, todėl šią gatvę asfaltuoti buvo tikslinga tiek socialiniu, tiek ekonominiu požiūriu. Šiais metais, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimu (2016-04-08, Nr. 5TS-439), Tyliosios g. asfaltavimo darbai buvo įtraukti į Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamų objektų sąrašą. Gatvės kapitalinio remonto techninio darbo projekto parengimo ir rangos darbų atlikimo kaina – 37741,00 Eur.
 
– Ar pats esate patenkintas atliktų darbų kokybe?
– Manau, kad darbai atlikti tinkamai, todėl šios gatvės gyventojai gyvens švariau, jaukiau ir patogiau. Darbų kokybei užtikrinti viešojo konkurso būdu yra parinktas darbų techninis prižiūrėtojas, kuris nuolat tikrina atliekamų darbų normatyvinę kokybę, darbų technologijas, nuoseklumą, darbų kiekius, atlieka naudojamų medžiagų ir gaminių laboratorinius tyrimus bei atlieka kitus veiksmus, kurie padeda užtikrinti, kad remonto darbai būtų atlikti tinkamai, o statinys būtų saugus, kokybiškas ir ilgą laiką tarnautų visuomenės labui.
 
– Ar planuojama ateityje tvarkyti kitus Lazdijų miesto kelius? Gal numatytos tikslios vietos?
– Be Tyliosios g., šiais metais jau išasfaltuota Lazdijų sen. Bajoriškių k. Kaštonų g., artimiausiu metu asfaltbetonio danga bus įrengta Šventežerio sen. Vingio g. Šios gatvės buvo su žvyro danga, kitaip tariant, žvyrkeliai. Dar šiais metais bus baigti Lazdijų m. Senamiesčio, Maironio ir Taikos g. asfaltavimo darbai. Šių gatvių danga buvo susidėvėjusi, todėl jų remontui, t. y. duobių taisymui, kiekvienais metais reikėdavo skirti nemažai lėšų, taip pat nebuvo užtikrintas tinkamas eismo dalyvių saugumas, nelygi bei duobėta gatvių danga gyventojams keldavo kasdieninius rūpesčius.
 
– Kaip sprendžiate, kurią kelio atkarpą Lazdijuose reikia rekonstruoti? Ar tam turi įtakos gyventojų prašymai/skundai?
– Atrenkant, kokius vietinės reikšmės kelius remontuoti, pirmiausia atsižvelgiama į jais vykstančių transporto priemonių eismo ir pėsčiųjų judėjimo intensyvumą, į tai, kokią reikšmę kelias ar gatvė turi vietos infrastruktūrai: pramonei, prekybai, turizmui ir panašiai. Kadangi siekiama, kad kuo daugiau gyventojų galėtų vykti patogesniais ir saugesniais keliais, be jokios abejonės, svarbiu atrankos kriterijumi taip pat yra ir gyventojų prašymai.
 
Rekonstruojama judri sankryža
Lazdijų mieste, Turistų ir Vilniaus gatvių sankryžoje, šalia kepyklos, taip pat vyksta rekonstrukcijos darbai. Čia, kur susikerta keturi keliai, bus įrengta žiedinė sankryža. Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė tvirtino, kad rekonstruoti sankryža pradėta visai neseniai. „Sakyčiau, ši sankryža – savotiški vartai, todėl turi būti taip sutvarkyta, kad puoštų miestą. Tai bus jau antra žiedinė sankryža mūsų mieste. Pirma buvo įrengta S. Dariaus ir S. Girėno-Turistų gatvių sankirtoje. Nepasakyčiau, kad ta sankryža prie kepyklos buvo avaringa, tačiau ja pravažiuoja daug automobilių. Po rekonstrukcijos ji tikrai taps saugesnė ir patikimesnė. Mes, be abejo, norime, kad ją UAB „Alkesta“ kuo greičiau ir kokybiškiau įrengtų“, – sakė seniūnė.
Paklausta, kur dabar ilsisi briedžio skulptūra, kuri stovėjo šioje sankryžoje, seniūnė tvirtino, kad ši skulptūra dabar saugiai priglausta AB „Lazdijų šiluma“ garažuose. „Manau, kad po šios sankryžos  rekonstrukcijos ten jai nebus vietos, todėl, pasitarę su šios skulptūros autoriumi, pavasarį nuspręsime, kur šią skulptūrą pastatyti taip, kad ją matytų kuo daugiau lazdijiečių ir į mūsų miestą atvažiuojančių“, – sakė seniūnė.

Komentarai

kažkoks statiškas ir veidas,

kažkoks statiškas ir veidas, ir nuotrauka, ir straipsnis, tik keliai linksmi, - dardu jais,ir dardu, ir dardėsiu, grįžęs į tėviškę

O kaimų gyventojai

O kaimų gyventojai pamiršti.Dalis gatvės išasfaltuota,o 300m pinigų nėra-gerai pakračius klerkų kišenes atsirastų ko gero....Ko gero bus geriausias variantas išsikviesti žurnalistus,tada ir seniūnai, ir merai sureaguos...M

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.