Ūkininkas Marius Bernatonis: „Kenkėjus vilkus reikia naikinti, o ne saugoti“

, Vaidotas Morkūnas
Ūkininkas Marius Bernatonis: „Kenkėjus vilkus reikia naikinti, o ne saugoti“

„Dvi paras nemiegojau, nes kai užsimerkiu, matau papjautas avis. Tai šiurpus vaizdas ir nežinau, kaip jo atsikratyti“, – sukrėstas kalbėjo M. Bernatonis.

Marius Bernatonis, ūkininkaujantis Žemaitkiemio kaime, dar negali atsigauti po šoko, kurį patyrė vieną rytą savo ganykloje radęs vilkų papjautas 24 avis, dar apie 10 sužeistų. Ūkininkas suskaičiavo, kad dėl to patyrė jau keturių tūkstančių eurų žalą. Per metus vilkai jau papjovė 74 žinomo ūkininko avis. „Dvi paras nemiegojau, nes kai užsimerkiu, matau papjautas avis. Tai šiurpus vaizdas ir nežinau, kaip jo atsikratyti“, – sukrėstas kalbėjo jis.
M. Bernatonis pasakojo, kad jam apie tai pranešė kaimynas, kuris pirmadienį ryte, dar tamsiu paros metu, melždamas karves matė iš aptvaro pabėgusią ir besiblaškančią avį bei suprato, jog vėl buvo vilkų pasidarbuota. „Kai nuvykau į avių ganyklą, nustėrau, kas padaryta. Kraupus vaizdas, tarsi po karo. Dalis avių gulėjo kraujo klanuose. Vienos buvo išdraskyti viduriai, bet ji dar kvėpavo. Kitos,  matyt, buvo tąsytos apie 100–200 metrų, nes matėsi žymės ant žolės. Elektrinis piemuo buvo susuktas, kuoliukai sulaužyti, žibintai išvartyti. Sunku buvo žiūrėti į apdraskytas avis iškandžiotomis šlaunimis. Kai kurios vos paėjo. Suskaičiavau net 10 apdraskytų. Nežinau, ar jos gyvens. Kitas radau toliau nuo ganyklos, prie balų, krūmuose įlindusias. Jos vilkų užvytos slėpėsi, kur papuolė. Kilometro atstumu nuo ganyklos buvo pasklidusios. Pirmadienį lyjant lietui visas permirkau jų ieškodamas ir rinkdamas papjautų avių kūnus. Pasikviečiau daugiau žmonių, kad padėtų man ganyklą sutvarkyti. Galvoju, kad vilkų, užpuolusių mano avis, buvo tikrai daugiau negu 10. Dalis papjautų avių buvo ėringos“, – kalbėjo susikrimtęs ūkininkas.
M. Bernatonis sako, kad tokio vilkų siautėjimo buvo išgąsdinti ir kiti gyvuliai. Pasak ūkininko, jis laiko arkliuką ponį, kuris anksčiau visur vaikščiodavo, aplankydavo artimiausius kaimynus, o dabar niekur nesitraukia nuo savo motinos. „Aš iš tiesų nežinau, kaip apsaugoti savo gyvulius nuo vilkų. Turiu 8 veršiukus, 7 kumeliukus, iš viso 20 arklių. Jeigu avis suvarysiu į tvartą, tai veršiukai liks ganyklose. Juos tuomet puls vilkai. Esu girdėjęs, kad Mikyčiuose vilkai papjovė 600 kilogramų telyčią. Kai jie alkani ir ieško grobio, gali bet kokio dydžio gyvulį papjauti. Juk jie vaikšto ne po vieną, o gaujomis ir nueina apie 50 kilometrų. Viena vilkė susilaukia apie 10 vilkučių ir niekas nežino, kiek jų yra. Man pikta. Kenkėjus reikia naikinti, o ne saugoti. O dabar yra atvirkščiai – kenkėjai saugomi. Gervės niokoja pasėlius, kormoranai teršia gamtą ir ryja žuvis, vilkai pjauna gyvulius, bebrai gadina melioracijos įrenginius. Todėl aš nesuprantu, kodėl šie žvėrys globojami. Aš nesuprantu tokios politikos. Tie, kurie skelbiasi, kad tokius žvėris globoja, tegul juos ir šeria. Aš savo gyvulius esu deklaravęs, plečiu bandas, noriu uždirbti, siekiu pelno. Dažnai pro ašaras dabar juokauju, kad mano dažniausi pirkėjai yra vilkai“, – apgailestavo ūkininkas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.