Vaikų ir jaunimo teatrų šventėje „Šimtakojis 2017“ — ir juokas, ir ašaros

, Neringa Rasiulienė
Vaikų ir jaunimo teatrų šventėje „Šimtakojis 2017“ — ir juokas, ir ašaros

Visiems vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2017“ rajoninio turo dalyviams buvo įteiktos saldžios Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio dovanos.

Siekiant skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą ir tęsiant tradiciją, Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų, rajonų, savivaldybių kultūros, kultūros ir švietimo skyriais, kultūros centrais rengia IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūrą-šventę „Šimtakojis 2017“. Kovo 7 d. Veisiejų kultūros namuose vyko šio konkurso Lazdijų rajono turas, kuriame dalyvavo per trisdešimt jaunųjų artistų iš įvairių Lazdijų rajono savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigų.
Šiemet naujausią savo spektaklį „Kontaktas... ir šokėja“ apžiūroje pristatė  Lazdijų kultūros centro meninės raiškos studija „Macinga“ (vadovė ir režisierė Ingrida Malinauskienė). Komisiją ir žiūrovus sužavėjo jautrūs, bet kartu  šmaikštūs bei mistika pulsuojantys veikėjų išgyvenimai, patiriami namo palėpėje, kurioje vaidenasi. Šis spektaklis, komisijos sprendimu, tapo vienu iš nugalėtojų ir balandžio 1 d. keliaus į regioninę konkurso „Šimtakojis 2017“ atranką, vyksiančią Punske (Lenkijos Respublika).
Kovo 25 d. vyksiančiame regioniniame konkurso ture Lazdijų rajono savivaldybei taip pat atstovaus Krosnos mokyklos dramos grupė su spektakliu „Artimo meilė“ (vadovė ir režisierė Daina Leščikaitė). Abejingų nepaliko satyra persmelktas jaunųjų krosniečių spektaklis, šmaikščiai ir žaismingai išjuokiantis atskirų žmonių, o kartu ir visos visuomenės ydas ir silpnybes, kurios išliko aktualios įvairiais žmonijos gyvavimo laikotarpiais.
Daug gerų emocijų ir puikios nuotaikos dovanojo Šventežerio mokyklos dramos būrelio „Šimtakojis“ spektaklis „Liūto knyga“ (vadovė ir režisierė Nijolė Berškienė). Į sceną perkėlę išmintingus Bruno Ferero pasakojimus savo spektaklyje „Nuotraukų istorijos“  prasmingas gyvenimo tiesas atskleidė Lazdijų kultūros centro Barčių laisvalaikio salės dramos būrelis „Kaukutis“ (vadovė ir režisierė Rita Kulakauskienė).
Visiems vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2017“ rajoninio turo  dalyviams buvo įteiktos saldžios Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio dovanos bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštai, kuriuos įteikė komisijos pirmininkė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.