Vaikų neprižiūrėjusiai daugiavaikei motinai suteiktas šansas pasitaisyti

, Justina Pocevičiūtė
Vaikų neprižiūrėjusiai daugiavaikei motinai suteiktas šansas pasitaisyti

Šiame Lazdijų centre esančiame daugiabutyje sekmadienį vykusi drama, kuomet atskubėjo policijos pareigūnai, ugniagesiai, vaiko teisių apsaugos specialistai, sulaukė smalsuolių dėmesio.

Visą Lietuvą apskriejo nemaloni žinia apie lazdijiškę, kuri sekmadienio vakarą paliko savo mažamečius vaikus be priežiūros ir išvyko linksmintis. Apie tai policijos pareigūnams pranešta anonimiškai telefonu.
Pirmadienį Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistai, kiti atsakingi asmenys sprendė, ar grąžinti tris mažamečius vaikus motinai, ar skirti jiems laikiną globą. „Sekmadienio vakarą vaikai buvo patalpinti laikinai globai Lazdijų rajono ligoninėje. Tačiau galiausiai nutarėme juos grąžinti motinai. Esame numatę detalias priemones darbui su šeima. Tikimės, kad motina padarys išvadas, atvejai nesikartos ir tai bus pamoka“, – „Dzūkų žinioms“ komentavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkienė.
Sekmadienį policijos pareigūnai, ugniagesiai bei vaiko teisių apsaugos specialistai, radę du užrakintus vaikus, norėjo laužti duris. Tačiau netrukus sulaukė ir motinos, kuri grįžo gerokai įkaušusi. Jai nustatytas 2.05 promilės girtumas. Dar vienas jos vienuolikmetis sūnus taip pat buvo išėjęs pas draugus pažaisti kompiuteriu.
Šeimoje tris vaikus augina viena motina, vaikų tėvas miręs. Jie gyvena Lazdijų miesto centre nuomojamame socialiniame būste. Bute, anot vaiko teisių apsaugos specialistų, sekmadienį buvo tvarkinga, švaru, tačiau maisto atsargos labai kuklios.
Pati kalbinama motina graudinosi ir dievagojosi, kad vaikus paliko tik trumpam. „Aš išėjau apie 18 valandą, grįžau 21 val. Išėjau tik trumpam. Visą dieną buvau namuose, gaminau valgyti. Vaikai buvo pavalgę. Tikrai nesijaučiu tokia kalta, kaip mane juodina. Labai gailiuosi“, – pirmadienio popietę kalbėdama graudinosi jau blaivi trijų vaikų mama.
Kaimynai apie daugiavaikę moterį atsiliepė įvairiai. Vieni tvirtino, kad ji nekonfliktiška ir kaimynystė neapkartusi, kiti užsiminė, kad vieniša moteris mėgsta kompanijas ir nevengia stikliuko.
Iki šiol ši šeima Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams jau buvo žinoma, jai buvo teikiamos socialinės paslaugos. Pagrindiniu problemų šaltiniu įvardijamas girtavimas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.