Vairavęs vogtą automobilį įkliuvo Lazdijuose

, Vaidotas Morkūnas
Vairavęs vogtą automobilį įkliuvo Lazdijuose

Asociatyvi nuot.

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 4 kartus teistas panevėžietis T. C. buvo kaltinamas nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimu. 
Vyriškis policijos pareigūnams įkliuvo praeitų metų liepos mėnesio pabaigoje Lazdijuose, kai vairavo 14 500 eurų vertės automobilį „Audi A4“. Šis automobilis buvo pavogtas užsienyje ir jį T. C. parvairavo iš Lenkijos į mūsų šalį. Bėgdamas nuo pareigūnų Turistų gatvėje T. C. sukėlė eismo įvykį, bandė pasišalinti, tačiau pareigūnų buvo sulaikytas.
Kaltinamasis kaltu prisipažino, paaiškino, kad tą dieną naudojosi automobiliu „Audi A4“, jį vairuodamas nuo Lenkijos–Vokietijos valstybių sienos iki Lazdijų miesto, kur atsitrenkęs į kelio atitvarą bandė iš įvykio vietos pasišalinti, tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Jam Lenkijos Respublikos teritorijoje iš matymo pažįstamas vyriškis, kurio nei vardo, nei pavardės nežino, atvairavo automobilį ,,Audi A4“ ir perdavė. Tai, kad automobilis yra vogtas, pasakė jį perdavęs asmuo, nurodė, kad šį automobilį reikia parvaryti į Panevėžį, pažadėjo už tai sumokėti. Nuo šio automobilio perdavimo momento juo važiavo į Lietuvą, į Panevėžį. Jo niekas nelydėjo. Atvažiavus į Lietuvos Respubliką, prie Lietuvos–Lenkijos valstybių sienos, jį stabdė Lietuvos pasieniečiai. Žinodamas, kad automobilis yra vogtas ir kad neturi vairuotojo pažymėjimo, jiems nestojo ir padidinęs greitį nuvažiavo tolyn į Lietuvos Respublikos teritorijos gilumą. Įvažiavus į Lazdijus, pastebėjo policijos pareigūnus ir nesuvaldęs automobilio atsitrenkė į kelio atitvarus, apgadino automobilio šoną. Iššokęs iš automobilio bandė pabėgti nuo policijos pareigūnų, tačiau pabėgęs kelis šimtus metrų buvo sulaikytas.
Apie tos dienos vogto automobilio gaudynes papasakojo policijos pareigūnas Š. P. Jis tą dieną vykdė tarnybą Lazdijuose, kai buvo gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, ties buvusiu Akmenių pasienio kontrolės punktu, pareigūnų stabdomas nestojo juodos spalvos automobilis „Audi A4“ su estiškos registracijos numeriais, kuris nuvažiavo Lazdijų miesto kryptimi. Automobilis galimai vogtas ir reikalinga pagalba nestojusį automobilį sustabdyti. Per radijo stotelę išgirdę visą informaciją, policijos pareigūnai jau buvo privažiavę Seinų–Turistų gatvių sankryžą ir tuo metu pastebėjo nuo Lietuvos–Lenkijos pasienio pusės Turistų gatve dideliu greičiu atvažiuojantį juodos spalvos automobilį „Audi A4“. Automobilio vairuotojas jų akivaizdoje nesuvaldė vairuotos transporto priemonės dėl didelio greičio ir staigiame kelio vingyje trenkėsi į šalikelėje įrengtus kelio atitvarus. Pareigūnai įjungė tarnybinio automobilio švyturėlius ir garsinį signalą ir privažiavo prie minėto „Audi“ automobilio iš galo. Tuo metu iš automobilio vairuotojo vietos išlipo vyras, pradėjo bėgti link degalinės „Baltic Petroleum“, po to peršoko dešinėje kelio pusėje esančią tvorą ir nubėgo į Lazdijų autobusų parko teritoriją. J. Š. pėsčias nusivijo bėglį, šalia autobusų degalų pylimo kolonėles bėglį sulaikė, tai buvo tas pats asmuo, kuris pasišalino iš automobilio ,,Audi A4“. Sulaikytas asmuo prisistatė T. C., nurodė, kad kažkoks jo draugas paprašė, jog jis parvairuotų automobilį į Lietuvą ir už tai jam pažadėjo 500 eurų.
Teismas konstatavo, kad kaltinamasis padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą, praeityje yra teistas ne tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, Vokietijoje, baustas administracine tvarka.
Rajono apylinkės teismas T. C. pripažino kaltu ir paskyrė terminuotą laisvės atėmimą vieneriems metams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.