Valstybės 100-mečio proga pagerbti iškiliausi krašo žmonės

, Lazdijų r. sav. inf.
Valstybės 100-mečio proga pagerbti iškiliausi krašo žmonės
Po  iškilmingų Mišių Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, kurios buvo aukojamos už valstybę ir Lazdijų krašto žmones, gausi ir spalvinga valstybingumo eisena nusidriekė per visą Lazdijų miestą.
Trumpam  šventės dalyviai sustojo prie paminklo Nepriklausomybės aikštėje, kurioje, kaip ir kasmet, kaip ir prieš  80 metų, iškilmingai pagerbė kritusius už Valstybės nepriklausomybę. Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis jų atminimui padėjo gėles Nepriklausomybės paminklo papėdėje, kariūnų automatų salvėmis pagerbta Lietuva ir tie, kurie už ją krito bei tie, kurie jos labui šiandien dirba.
Toliau valstybingumo  eisena pasuko link Lazdijų kultūros centro, kur prasidėjo iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 – mečui  ir Adolfo Ramanausko- Vanago  metams. Iškilmingame sveikinime Lazdijų krašto žmonėms rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ne tik prisiminė šlovingą krašto praeitį, bet ir citavo žymius mūsų kraštiečius -  kunigą, Lazdijų gimnazijos įkūrėją Motiejų Gustaitį, arkivyskupą Sigitą Tamkevičių, skirtingu metu kalbėjusius apie pamatines tautos vertybes.
Kompoziciją „Lietaus ir vėjų žemė”, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio ir partizanų vado Adolfo Ramanausko–Vanago metams paminėti,  atliko Lazdijų kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai bei rajono mokyklų moksleiviai.
Renginio kulminacija  - tradiciniai rajono savivaldybės mero Artūro Margelio apdovanojimai už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei. Savo padėkas, „Laisvės angelo“ statulėles bei piniginius 300 eurų prizus jis įteikė kapčiamiestiečiui, bendrijos „Lemtis“, siekiančios įmažinti nuo okupacijos nukentėjusių, ištremtų į Sibirą  tautiečių atminimą, įkūrėjui mūsų rajone, knygų autoriui bei istorijos puoselėtojui Antanui Sadeckui, veisiejiečiui, aktyviam visuomenininkui,  ilgamečiam menininkų plenerų rajone organizatorui bei įvairių akcijų iniciatoriui Vytautui Žukauskui bei lazdijietei, Sąjūdžio rajone dalyvei, aktyviai visuomenininkei, akcijų organizatorei Aldonai Mikalonienei.
 
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.