Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas: „Mūsų jėga — patikima komanda“

, Sigita Vaitkevičė
Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas: „Mūsų jėga — patikima komanda“

Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas.

Nuo sausio 1 dienos iš rajono žemėlapio dingo viena mažiausių rajono seniūnijų – Šlavantų.  Seniūnijos gyventojų pageidavimu, ji buvo padalinta tarp dviejų artimiausių seniūnijų – Veisiejų ir Seirijų. Taip buvusi didžiausia rajone Veisiejų seniūnija dar labiau prasiplėtė. Jos seniūnas Zenonas Sabaliauskas  sako, jog dabar jo seniūnijos ribos – nuo Neravų kaimo iki Baltarusijos pasienio. Seniūnijos ilgis – 35 kilometrai. Ji užima 25 256 hektarus. 9 procentus šios teritorijos sudaro ežerai, 4 procentus – miškai. Pagal teritoriją Veisiejų seniūnija  šiandien turi penktadalį visos rajono savivaldybės. Už šių skaičių – problemos, darbai, nauji iššūkiai, kurie tenka ne tik Veisiejų seniūnijos seniūnui, bet ir visai jo komandai. Šioje teritorijoje yra 65 kaimai, kuriuose gyvena kiek daugiau nei 3 tūkstančiai gyventojų. Jais  rūpintis, padėti spręsti ne tik bendruomenines, socialines, bet dažnai ir asmenines problemas tenka Veisiejų seniūnijos seniūno Zenono Sabaliausko komandai. 
Su kokiais naujais iššūkiais Veisiejų seniūnija susiduria šiandien, kai jos plotas padidėjo? Kaip ketina su jais susidoroti? Kokios pagrindinės problemos, kokie džiaugsmai ir geros naujienos? Apie visa tai „Dzūkų žinių“ redakcija teiravosi Zenono Sabaliausko.
 
– Kaip ketinate tvarkytis tokiame didžiuliame plote? Darbuotojų seniūnijos administracijoje neteko girdėti, kad prisidėtų?   
– Manau, kad lengva nebus. Lygiai taip pat manau, kad padėtis nėra be išeities. Štai šiandien renkasi visi seniūnijos seniūnaičiai. Su jais ir pasikalbėsime, aptarsime, kaip dirbsime šiais metais. Beje, tokius pasitarimus, kuriuose planuojame metų darbus, su seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais organizuojame kasmet metų pradžioje. Taip pat bent kartą per ketvirtį arba prieš ypatingas progas, renginius. Metų pabaigoje susirenkame aptarti, kaip pavyko nuveikti tai, ką buvome suplanavę, kokių darbų  ir kodėl nesuspėjome. Turiu pasakyti, kad toks seniūnaičių kolektyvas, bendruomeniškumo, taip pat jų atsakomybės jausmas yra didelė jėga, nors ne visi tai nori pripažinti. Veisiejų seniūnijoje jiems patikimi labai atsakingi darbai. Pavyzdžiui, prižiūrėti darbininkus, kurie tvarko kaimą, gyvenvietę ar šiaip kokią vietą seniūnijoje. Žmonės stebisi, kad taip galima dirbti tik iš idėjos, be jokio užmokesčio. Bet taip mūsų seniūnijoje yra. Ir kai būna seniūnaičių rinkimai, kandidatai žino, koks darbas jų laukia. Todėl labai noriu jiems padėkoti už paramą, darbus, atsakomybę. 
Galima tik įsivaizduoti, kad viena žmogui kasdien kontroliuoti padėtį tokioje didelėje teritorijoje, kurioje, kaip ir visose seniūnijose, kasdien yra kas veikti, beveik neįmanoma. Čia man daug padeda seniūnijoje dirbantis žemės ūkio specialistas, na, ir visuomeninis seniūnijos aktyvas – seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai. Seniūnija dar turi vieną etatinį ūkio darbininką, taip pat nemažai technikos, pavyzdžiui traktorių, įvairios įrangos, kuri palengvina darbus. Tačiau svarbiausia –  nuoseklus darbų organizavimas, funkcijų pasidalijimas.
Darbininkų kontingentas toks pats, kaip ir visose seniūnijose: žmonės, atidirbantys už pašalpas, taip pat  dirbantys viešuosius darbus. Juos vieną dieną vežu į vieną seniūnijos galą, kitą dieną – į kitą. Šiuo metu dirbame tai, ką leidžia oro sąlygos: tvarkome pakeles, pjauname krūmus, taip pat rūšiuojame atliekas. Turime stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę, todėl galima dirbti produktyviau. Šios žiemos orai, laimei, mūsų dar nespaudžia. Vakar, iškritus sniegui, pradėjome iškart valyti miesto gatves. O kaimuose, kol neužpustė, keliai išvažiuojami, yra ramu. Su nerimu laukiu pavasario – tuomet pasimatys visi darbai. Jų bus daug ir jie užklups vienu metu. 
 
– Kol kas kalbėjome tik apie kasdienius darbus seniūnijoje – aplinkos, atliekų, kapinių tvarkymą. O kokių neeilinių, didesnių planų turite savo seniūnijoje? Klausiu dėl to, jog neabejoju, jog tokių yra: Veisiejai – antras ir vienintelis, be Lazdijų, miestas rajone, taigi, statusas įpareigoja. Be to, turite Veisiejuose įvairių tradicijų, švenčių, kurioms pasirengti iš pradžių reikia planavimo, po to – gero organizavimo?
– Vienas didžiausių darbų, kuris laukia mūsų šiemet, yra Veisiejų miesto stadiono, esančio parke,  rekonstrukcija. Su rajono savivaldybės meru jau seniai esame aptarę šį darbą, rajono tarybai esame pateikę prašymą skirti lėšų ir darbų sąmatą. Todėl tikimės jų pritarimo. Kaip žinote, Veisiejų stadionas yra ne mažiau reprezentacinė vieta negu Lazdijų. Kasmet čia bent vieną dieną vyksta Pasienio fiestos renginiai (tik šiemet, jei darbus pradėsime, teks švenčių ir kitų renginių atsisakyti). Čia – įvairios sportinės varžybos, treniruojasi mūsų „Dainavos“ futbolo komanda. Todėl norėtume stadioną palyginti, pasėti naują veją, įrengti jos laistymo įrangą. Netrukus Veisiejuose atsiras nauja gatvė – S. Dariaus ir S. Girėno gatvės vieną pusę ketiname pavadinti garsaus mūsų krašto žemiečio, rajono Garbės piliečio, dainininko Danieliaus Sadausko vardu. Gatvės pradžioje įrengsime atminimo lentą, kurioje vietos gyventojus (nes ne visi dar žino) ir svečius informuosime apie šią iškilią mūsų krašto asmenybę. Keisime ir Vytauto Montvilos gatvės pavadinimą. Pagal iš anksto paskelbtą apklausą, sulaukėme nemažai pasiūlymų dėl naujo šios gatvės pavadinimo. Yra pasiūlyti 5 nauji pavadinimai. Todėl atvirame šios gatvės gyventojų susirinkime nutarsime, kokį gi pavadinimą išties pasirinkti. Laukia ir įvairūs rekonstrukcijos darbai miesto parke. Jau dešimt metų, kai buvo baigtas miesto parko projektas, kurio metu įrengti ir pėsčiųjų bei dviračių takai. Kai kuriose vietose jų lentos jau supuvo, todėl reikia pakeisti naujomis. Reikia atnaujinti ir visą Liepų rato aikštelę parke – jos medinės grindys taip pat jau susidėvėjo, supuvo. 
 
– Kokios didžiausios problemos Veisiejų krašte labiausiai neramina Jus kaip seniūną?
– Jau seniai tos pačios. Problema numeris vienas – nedarbo problema. Paradoksas, tačiau Veisiejuose esančios įstaigos jau seniai susiduria su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi. Mieste jų tiesiog nėra. O štai nekvalifikuotos darbo jėgos turime į valias... Šie žmonės puikiai tvarko miestą, atlieka kitus darbus, tačiau labai gaila, kad toks darbas – be perspektyvų. O juk dauguma jų – jauni žmonės... Įsigaliojo nauja atliekų rūšiavimo, atsiskaitymo už jas tvarka. Ji įpareigoja ūkiškiau tvarkytis, optimizuoti darbus, o tai leis labai tiksliai naudoti tam skirtas lėšas. Manau, dėl to jų tik sutaupysime. 
 
– Dar metų pradžia. Todėl norime paklausti, ko labiausiai norėtumėte palinkėti sau, savo seniūnijos darbuotojams ir seniūnijos gyventojams? 
– Sau ir savo darbuotojams labiausiai norėčiau palinkėti sėkmingai susidoroti su mūsų laukiančiais iššūkiais. Seniūnijos žmonėms – kad jie jaustųsi reikalingi ir svarbūs šiame krašte, kuriame gyvena. Kad jaustų ir žinotų, jog jais yra rūpinamasi ir kad reikalui esant visuomet turi seniūniją, į kurią gali kreiptis. Linkiu, kad mums pasisektų visi numatyti dideli darbai – stadiono rekonstrukcija, Valstybės atkūrimo 100 metų minėjimas, Lietuvos triatlono taurės vienas etapų, kuris Veisiejuose bus rengiamas jau trečią kartą iš eilės. Žodžiu, linkiu, kad mes visi būtumėm viena didelė bendruomenė, viena šeima, kuriai nieko neįmanomo nėra.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.