Viešojoje bibliotekoje — „Skamp“ grupės vokalistas Viktoras Diawara

, Tadas Mikelionis
Viešojoje bibliotekoje — „Skamp“ grupės vokalistas Viktoras Diawara

„Skamp“ vokalistas Viktoras Diawara Viešosios bibliotekos Jaunimo centre drąsino jaunus žmones siekti savo tikslų ir jų lengvai neišsižadėti.

Pirmadienį Lazdijų viešojoje bibliotekoje lankėsi Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys. Šįkart į Lazdijų jaunimo centrą jis atsivežė populiarios lietuvių grupės „Skamp“  bei „Lt United“ projekto narį Viktorą Diawarą. Susitikimo tema buvo „Sukurk savo vardą. Mano patirtis“. 
Atlikėjas kalbėjo apie savo karjeros pradžią, šeimą, asmeninį gyvenimą. Jis gimė lietuvės ir maliečio šeimoje, tėvai susipažino Rusijoje, vėliau persikėlė gyventi į Vokietiją. Čia būsimasis „Skamp“ narys lankė mokyklą, žengė pirmuosius muzikanto žingsnius. Tačiau Vokietijoje buvo pilna grupių, kurios grojo panašią muziką kaip Diawara ir jo kolegos, čia niekuo per daug negalėjai išsiskirti. Po abitūros jis grįžo į Lietuvą, muzikos paslapčių mokėsi pas tuometinį Nelės Paltinienės vyrą Arvydą Paltiną. Šiam nelabai patiko pankroko ir roko stiliaus muzika, kurią grojo Diawara su draugais, tačiau ją „kentė sukandęs dantis“. Paklaustas, ar sunkiai ištverdavo patyčias ir ar apskritai su jomis susidurdavo, dainininkas sakė, kad Lietuvoje su rasizmu yra susidūręs, tačiau dar vaikystėje tvirtas moralines normas jam suformavo mama. „Jei matai mėšlo krūvą, tai apeik ją aplinkui“, – sakė ji sūnui ir šie žodžiai padėjo jam susitvarkyti su sunkumais gyvenime. 2001 metais su grupe „Skamp“ dainininkas dalyvavo Eurovizijos konkurse, tačiau nesijautė savo vietoje. Paklaustas, kuo save laiko, Diawara atsakė, kad šiuo metu blaškosi tarp menininko ir verslininko. Kadangi grupės muzikinė veikla šiuo metu yra šiek tiek nuslopusi, jis daugiau dėmesio skiria savo vadovaujamam menų fabrikui „Loftas“, esančiam Vilniuje ir gyvuojančiam jau 8 metus. 
Lazdijų jaunimui dainininkas linkėjo savo svajonių link žengti be baimės, su entuziazmu. Viskas, pasak jo, prasideda nuo originalios idėjos ir noro ją įgyvendinti. Nebūtina turėti daug pinigų ar įtakingų pažįstamų, kaip daug kas mano. Viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė savo ruožtu padėkojo svečiams už gražių idėjų skleidimą bei įteikė jiems dovanų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.