Vietoj padėkos už pagalbą gelbstint turtą nuo gaisro — pareiškimas policijai

, Daina Baranauskaitė
Vietoj padėkos už pagalbą gelbstint turtą nuo gaisro — pareiškimas policijai

Lazdijietė Sonata Konstantinavičiūtė pasipiktinusi tokiu kaimyno nedėkingumu: „Viską darėme, kad būtų kuo daugiau išsaugota bepradedančio degti turto. Vietoj padėkos saulaukėme kaltinimų.“ Po gaisro liko tik pamatai.

Lazdijietė Sonata Konstantinavičiūtė prieš šv. Velykas kaip tikra katalikė sako norinti atleisti kaimynui, kuris vietoj padėkos jos šeimą įskundė policijai. Tačiau moteris ryžosi viešai papasakoti savo istoriją, kad Lazdijuose nesklistų neteisingi gandai.
Ši nemaloni istorija prasidėjo tuomet, kai Seirijų seniūnijoje, Buckūnų kaime, Beržų gatvėje, užsiliepsnojo jos kaimyno Jono Jenciulevičiaus namas. Jiedu su vyru puolė lauk ir padėjo gesinti įsiplieskusį pastatą, su kitu kaimynu išnešė baldus, vertingus daiktus.
„Pamenu, girdime su vyru traškėjimą, šaudymą. Pasižiūrime – dega kaimyno namas. Mano vyras su šlepetėmis puolė į lauką. Atbėgo kitas kaimynas. Vyrai suplukę gelbėjo kone 80 metų senuko turtą. Šeimininkas turi daug vaikų, tačiau su jais nebendrauja. Atskubėjo jo sesuo, tačiau pagalbos jau nereikėjo, nes savo darbą dirbo ugniagesiai gelbėtojai. Kitą dieną kaimynas atėjęs paprašė, kad aš parašyčiau laišką į „Bėdų turgų“. Taip ir padariau. Prašiau pagalbos“, – pasakojo moteris.
Tačiau jos nuostabai vietoj padėkos namus pasiekė žinia iš policijos. „Žinokite, kaip žaibas trenkė šaukimas į policiją. Mano vyras kartu su kaimynu buvo šaukiami pagal nuo gaisro nukentėjusio senuko pareiškimą. Esą gaisro gesinimo metu mano vyras su kitu kaimynu iš senuko garažo pavogė 3 litrus benzino ir 0,5 litro antifrizo. Atvyko policija, paėmė iš mūsų kuro talpas, vykdė tyrimą ir galiausiai paaiškėjo, kad mes nekalti. Ši patirtis labai nemaloni“, – kalbėjo S. Konstantinavičiūtė.
Moteris teigė nesitikėjusi, kad senyvas žmogus už pagalbą galėjo atsidėkoti pareiškimu policijai. „Labai apmaudu, kad pasiaukojamai pasielgę ir neabejingi kito nelaimei vyrai vietoj padėkos žodelio buvo apkaltinti vagyste. Taip mūsų šiuolaikinėje visuomenėje senjorai išreiškia padėką už pagalbą žmonėms, kurie net nedvejodami bėgo gelbėti ir jo, ir jo turto. Tačiau artėja šventės – galiu jam palinkėti ramybės. Tačiau kitą kartą tikriausiai sudvejočiau, ar bėgti suteikti pagalbos, ar abejingai stebėti degantį kaimyno namą pro langą, kad vėliau nebūtum apkaltintas vagyste“, – sakė pašnekovė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.