Virė karštos emocijos krepšinio aikštelėje

, Vaidotas Morkūnas
Virė karštos emocijos krepšinio aikštelėje
Praėjusį penktadienį Lazdijų sporto centre vyko rajono krepšinio pirmenybių dvejos didžiosios taurės pusfinalio varžybos. Šios varžybos lėmė, kas kovos dėl rajono pirmenybių čempionų vardo, dėl didžiosios ir mažosios taurių, todėl rungtynėse netrūko įtampos, nervų karo, emocijų. Toks emocijų pliūpsnis, peraugęs į trumpą konfliktą, įvyko tarp komandų KK Lazdijai ir Šeštokų „Bangenė“. Kalbinti žiūrovai pasakojo, kad jis įvyko ketvirtame rungtynių kėlinyje, kai Šeštokų „Bangenės“ komandos žaidėją, besiveržiantį link priešininkų komandos, bauduodamas sustabdė Lazdijų KK komandos vienas iš žaidėjų. Tuo metu  Lazdijų KK komanda buvo atsiplėšusi nuo šeštokiečių komandos ir aiškia persvara pirmavo. Po teisėjų paskirtos pražangos  neišlaikė nervai Šeštokų komandos žaidėjo, kuris puolė aiškintis su jį neleistinai sustabdžiusiu žaidėju. Jie atsistoję  vienas prieš kitą pradėjo aiškintis bei stumdytis. Žiūrovai matė, kaip šeštokietis sudavė Lazdijų komandos nariui. Tada jo ginti puolė kiti žaidėjai. Akimirksniu tarp komandų kilo susistumdymas, santykių aiškinimasis, kuris vos neperaugo į rimtas muštynes. Į aikštę skirti susikibusių žaidėjų puolė atsarginiai žaidėjai. Tačiau greitai konfliktas buvo užgesintas, o rungtynėms teisėjavę teisėjai iš Kauno dėl netinkamo elgesio diskvalifikavo iš rungtynių du Šeštokų komandos žaidėjus. Jie prarado teisę baigti rungtynes su komanda. Lazdijų KK komanda nugalėjo Šeštokų „Bangenę“ rezultatu 78:51 ir šeštadienį kovos dėl rajono pirmenybių nugalėtojų vardo. Nugalėtojams 35 taškus pelnė Dovydas Zdančius, o  Šeštokų komandai 17 taškų pelnė Marius Jurkiūnas. 
Apie šias itin emocionalias rungtynes bei nedidelį incidentą tarp komandos žaidėjų  užkalbinome šių varžybų organizatorius bei komandų trenerius  
Lazdijų sporto centro direktorius bei nugalėtojų komandos treneris Darius Liaukevičius nesureikšmino šio incidento bei džiaugėsi savo komandos pergale. „Vyko lemiamos rungtynės, todėl įtampa buvo išaugusi. Kiekviena komanda nori laimėti ir stengiasi, nes jau ranka pasiekiami medaliai, apdovanojimai, o galbūt net čempionų vardai. Todėl sporte dažnai būna, kad kai kuriuos žaidėjus užvaldo emocijos, pyktis. Tas epizodas kilo iš įtampos ir aš to nenorėčiau kažkaip išskirti. Juk sportuoja įvairūs žmonės – vieni impulsyviau, nervingiau reaguoja į susidariusią situaciją rungtynių metu, kiti ramiau. Taigi, įvyko toks žaidybinis epizodas, kurį  suvaldė teisėjai ir žaidėjai ir rungtynės baigėsi ramiai. Tikrai niekas nenukentėjo, greitosios pagalbos nereikėjo kviesti. Nei aš, nei varžovų komandos treneris tikrai nebuvome išbėgę į aikštelę raminti aistrų tarp žaidėjų. Dar kartą pakartosiu – sporte visko būna. Ir susidūrimų, ir susistumdymų, apsižodžiavimų tarp varžovų, ypač per lemiamas rungtynes“, – sakė laimėjusios komandos treneris.
Vienas iš šių varžybų organizatorių bei varžybų vyriausias teisėjas Ričardas Čepanonis teigė, kad tokiose varžybose visad būna aistrų ir emocijų. „Manau, tai nieko naujo ir elementaru. Toks sportas. Tų emocijų, nervų karo būna visose varžybose. Kas žiūri krepšinį, tai pykčio protrūkių būna ir LKL, ir NBA varžybose bei kitur. O pas mus... Na, neišlaikė šeštokiečių nervai, kai kuriuos žaidėjus užvaldė emocijos. Rajono krepšinio pirmenybės vyksta jau daug metų, mes jas organizuojam ir žinom, kaip į teisėjų sprendimus  emociškai reaguoja Šeštokų komandos žaidėjai, kaip juos gausiai ir atkakliai, karštokai  palaiko žiūrovai. Būna visko krepšinyje ir aistrų  čia neišvengsi. Tai irgi yra sudedama sporto dalis“, – sakė gerai išmanantis šią sritį bei treneriu dirbantis R. Čepanonis. 
Vakar kalbintas vienas iš Šeštokų komandos žaidėjų, šio epizodo dalyvių, kuris ir buvo teisėjų sprendimu diskvalifikuotas iš rungtynių dėl netinkamo elgesio, teigė, kad tuomet, kai prieš jį  prasižengė varžovas, pasielgė per daug karštakošiškai. „Emocijas kažkaip tuomet turėjau suvaldyt, bet nepavyko, per daug įsiaudrinęs buvau“, – teigė žaidėjas. 
Kitame pusfinalyje susitiko komanda „Sandora Group“ bei „Dzūkų žinios“. Po itin atkaklios kovos laimėjo „Sandora Group“ komanda rezultatu 72:66.
Finalinės varžybos vyks kovo 24 dieną Lazdijų sporto centre.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.