Vygaudas Ušackas ir Klaudijus Driskius: vienos dienos istorijos pamoka Lazdijuose

, Sigita Vaitkevičė
Vygaudas Ušackas ir Klaudijus Driskius: vienos dienos istorijos pamoka Lazdijuose

Fotomenininkas, parodos ir knygos „Laisvųjų testamentai. Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai“ autorius Klaudijus Driskius apie savo ketverių metų darbą, kuris atsispindi šioje parodoje ir knygoje, pasakojo rajono mokyklų moksleiviams ir mokytojams.

Tie pokario metai, kai geriausia Lietuvos jaunimo dalis išėjo į miškus turėdama kilnią misiją – pasipriešinti sovietinei okupacijai, iškovoti Tėvynei laisvę, šiandieninio jaunimo akimis žiūrint labai tolimas, didingas ir slėpiningas Lietuvos istorijos laikotarpis. Todėl kuo labiau nuo jo tolstame, tuo labiau norime užfiksuoti, įamžinti, palikti po mūsų ateisiančioms kartoms to meto liudininkų istorijas, prisiminimus, įvairius dokumentus.
Vienas toks partizaninį judėjimą Lietuvoje atspindinčių dokumentų yra po Lietuvą keliaujanti žinomo Lietuvos fotomenininko Klaudijaus Driskiaus paroda „Laisvųjų testamentai. Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai“ bei tokiu pačiu pavadinimu išleista to paties autoriaus knyga. 
Kai prieš keletą dienų ši paroda buvo atidaryta Lazdijų kultūros centre, ji sulaukė didelio rajono jaunimo, vyresniųjų klasių moksleivių, susidomėjimo. Juo labiau, kad į parodos atidarymą atvyko ir jos autorius fotografas Klaudijus Driskius bei žinomas visuomenės politinis veikėjas Vygaudas Ušackas, VDU Politikos mokslų Garbės daktaras, teisininkas, Kauno technologijos universiteto Europos instituto direktorius, buvęs vyriausiasis derybų dėl įstojimo į Europos Sąjungą derybininkas, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje, Afganistane, už darbus Lietuvai apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi bei įvertintas kitų valstybių aukštais valstybiniais apdovanojimais, svarbios Lietuvai programos „Misija Sibiras“ įkūrėjas.
Istorijos pamoka. Taip savo susitikimą su Lazdijų jaunimu pavadino garbūs rajono svečiai. Vygaudas Ušackas Lietuvos pokario istorijos atkarpą papasakojo per savo giminės, savo šeimos, kaimynų, daugelį gražiausių gyvenimo metų praleidusių Sibiro lageriuose, istoriją. Klaudijus Driskius tą Lietuvos istorijos atkarpą nuo Lazdijų kultūros centro scenos prisiminė jo sutiktų bei fotografuotų, parodos nuotraukose įamžintų Lietuvos žmonių lūpomis. 
Vygaudas Ušackas bei Klaudijus Driskius susitikimo su rajono moksleiviais metu sulaukė įdomių, netikėtų klausimų, į kuriuos pateikė ne mažiau netikėtus atsakymus.
Vygaudas Ušackas ir Klaudijus Driskius tą dieną turėjo galimybę dar kartą iš arčiau susipažinti su  pokario metų Lietuvos istorija: rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, pats sėdęs prie automobilio vairo, jiems surengė ekskursiją į Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškę Būdviečio seniūnijoje, Bielėnų kaime, papasakojo apie rajono savivaldybės planus čia įrengti pažintinę ekspoziciją. Pakeliui į Bielėnus svečiai apžiūrėjo Rudaminos bažnyčią, Rudaminos piliakalnį, renovuotą Aštriosios Kirsnos mokyklą bei šalia jos pastatytą Aštriosios Kirsnos gaisrinę.
Grįžtantys atgal į Lazdijus svečiai buvo supažindinti su ilgus metus po geležine uždanga buvusiu rokadiniu keliu nuo Galinių iki Akmenių, šalia jo išlikusiu Lietuvą nuo Europos skyrusiu   vielos užtvaru. 
Vygaudo Ušacko ir Klaudijaus Driskiaus viešnagė Lazdijuose buvo itin produktyvi. Tą dieną per pietus jie dar dalyvavo Emilijos Bumblienės parodos atidaryme Lazdijų viešojoje bibliotekoje, o vakarop susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto Lazdijų skyriaus studentais.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.