Žagarių gyventojai žeria priekaištus, kad puoselėjami tik Seirijai Meras A. Margelis: daromas projektas – asfaltas bus

Žagarių gyventojai žeria priekaištus, kad puoselėjami tik Seirijai Meras A. Margelis: daromas projektas – asfaltas bus

„Aš įdedu daug širdies, tad žmonės neturi teisės mane taip smerkti”, – sakė Seirijų seniūnijos seniūnė Č. Šmulkštienė.

Į „Dzūkų žinių“ redakciją kreipėsi Seirijų seniūnijos, Žagarių kaimo gyventojai. Jie tvirtino, jog minėto kaimo kelias yra tragiškos būklės, laužomi, gadinami automobiliai važiuojant į darbą, vežant vaikus į mokyklą. Anot besikreipusių žmonių, seniūnijos seniūnė rūpinasi tik Seirijų miestelio tvarka ir švara bei gėlėmis, o atokesni kaimai užmirštami. Seniūnė Česlova Šmulkštienė atkerta, jog Žagarių kaimo kelio greideriavimui skirta per mažai lėšų.
 

Laužo mašinas
Žagarių kaimo gyventojų vardu kalbėjęs Vaidas Miliauskas tvirtino, jog žmonės čia jaučiasi it Dievo užmirštame krašte. „Kelio būklė tragiška. Pavadinčiau jį „tarka“. Čia juk gyvena ne vien pensinio amžiaus žmonės, o ir jauni, dirbantys. O jau kai palyja – sunku išvis išvažiuoti“, – sakė pašnekovas.
Jis tikino, kad ne kartą buvo rinkti žmonių parašai, kreiptasi į seniūnę, į savivaldybę, kad būtų atkreiptas dėmesys į šią problemą, tačiau esą situacija nesikeičia. „Aš tik nesuprantu, kodėl Seirijų seniūnė rūpinasi, kad Seirijuose nei dulkės nebūtų. Viešuosius darbus dirbantys žmonės šluoja ir šluoja. Seniūnė rūpinasi, kad vien „kvietkeliai“ žydėtų, o mes – podukros vietoje. Įsivaizduokite, po pavasario greideriavimo tik šiandien vėl išvydome greiderį“, – vakar žurnalistams skundėsi Žagarių kaimo gyventojas V. Miliauskas.

Savo kaltės neįžvelgia
Seirijų seniūnei Č. Šmulkštienei Žagarių kaimo gyventojų beriami priekaištai, anot jos pačios, apmaudūs. „Juk aš tiek pastangų dėjau, kad viena atkarpa būtų asfaltuota. Taip pat greideriuojame pagal galimybes. Pagal finansines galimybes,
Seirijų seniūnijos žvyrkelio dangos greideriuojamos du kartus per metus. Kitokių galimybių nėra. Mano rankos surištos“, – sakė seniūnė.
Į kritiką, jog Seirijuose viešuosius darbus dirbantys asmenys viską iššluoja ir gėlynus puoselėja, seniūnė atkirto, jog kritikuojantys jos veiklą gyventojai patys yra ne visai sąžiningi. „Tie patys Žagarių kaimo gyventojai į mano prašymus apsišienauti pakeles nereaguoja. Turiu siųsti viešuosius darbus dirbančius žmones. Nesakau, kai kurie apsišienauja, bet retas. Jeigu turėčiau tokias šluotas – iššluočiau ir Žagarius, prisodintume gėlių, tačiau finansai riboti. Lai patys žmonės prisižiūri gėlynus, juos puoselėja – ir bus gražu. Aš tuos žmones ir myliu, ir gerbiu, bet jų priekaištai man skaudūs“, – sakė seniūnė.
Ji teigė, jog pati kalbėjusi su greideriavimo darbus atlikusiu darbuotoju, kuris pataisė lietaus išgraužtas kelio atkarpas. „Aš pati kalbėjau su greideriavimo darbus dariusiu vyru. Mane patikino, kad visos lietaus išgraužos pataisytos. Ten tokia probleminė vieta. Informuoju, kad visose seniūnijose tokia pat situacija. Kai buvo karšta – greideriuoti negalėjome. Kai palijo – tą ir padarėme. Savo kaltės tikrai nepripažįstu. Aš įdedu daug širdies, tad žmonės neturi teisės manęs taip smerkti“, – sakė Seirijų seniūnijos seniūnė Č. Šmulkštienė.

Jau parengtas techninis projektas
Kaip „Dzūkų žinias“ informavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, per savivaldos rinkimus duoti pažadai asfaltuoti Žagarių kaimo kelią tikrai nebuvo tušti. „Metai iš metų girdime apie šią problemą. Rengėme raštus ir Kelių direkcijai, ir Susisiekimo ministerijai, tačiau dėl to kelio ruožo asfaltavimo gavome neigiamą atsakymą. Tačiau esu įsitikinęs, kad situacija pasikeis gyventojų naudai“, – sakė Lazdijų rajono meras.
Lazdijų rajono savivaldybės taryba dar pavasarį priėmė sprendimą skirti lėšų Žagarių kaimo kelio techninio projekto parengimui. „Skyrėme lėšų techninio projekto parengimui, tad esu įsitikinęs, kad dabar Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija neduos neigiamo atsakymo. Kaip sužinojome, keliams, kurie neturi techninių projektų, paprastai finansavimas ir neskiriamas. Dabar, kai techninį projektą turime, manau, kad kitais metais galime tikėtis gerų žinių, o ir Žagarių kaimo žmonių nusiskundimai išsispręs. Tiesa, projektą išskyrėme į dvi dalis, tad prognozuojame, kad asfaltavimo darbai bus išskirti į dvi dalis“, – komentavo meras A. Margelis.
Savivaldybės administracijos duomenimis, kiekvienai seniūnijai skiriama suma kelių greideriavimui, tad patys seniūnai sprendžia pagal poreikį, kurį ir kada kelią greideriuoti. Gyventojai savo poreikius turėtų išsakyti tiesiogiai seniūnijų seniūnams.

Komentarai

O tai kažin ar Lazdijų

O tai kažin ar Lazdijų Tyliosios gatvės asfaltavimo projektas ar irgi ruošiamas? Meras žadėjo....Tikim pažadais, laukiam.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.