Žagarių kelias bus baigtas remontuoti dar šiemet

, Sigita Vaitkevičė
Žagarių kelias bus baigtas remontuoti dar šiemet

Asiciatyvi nuotr.

Prieš dvejus metus pradėti kelio, vedančio nuo Seirijų miestelio link Dusios ežero, pro Žagarių, Nakrūniškės, Straigiškės kaimus, darbai. Nepaisant fakto, jog Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija šiemet skyrė vos dvidešimtąją dalį reikalingų lėšų, darbai bus tęsiami ir užbaigti dar šiemet. Tokį susitarimą su darbus vykdančios uždarosios akcinės bendrovės „Alkesta“ atstovu, bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotoju Eugenijumi Palavinsku šią savaitę priėmė rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Savivaldybė su kelių statybos firma „Alkesta“ pasirašė papildomą susitarimą vakar. Kelias bus padarytas šiemet, o atsiskaityta su firma per 3 metus.

Rajono spaudoje jau buvo rašyta apie tai, jog praėjusiais metais Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu šiam strateginės reikšmės mūsų rajonui turinčio kelio asfaltavimui iš šalies biudžeto buvo skirti 130 tūkst. eurų. Prieš tai, 2014 metais, skirta 13,1 tūkst. eurų, 2015 m. – 140 tūkst. eurų. Iš viso kiek daugiau nei 5 kilometrų 300 metrų kelio kapitalinio remonto projektinė vertė yra 1 mln. 93,5 tūkst. eurų.

2014 metais su konkursą rangos darbams atlikti laimėjusia UAB „Alkesta“ buvo pasirašyta sutartis, kurioje numatyta, jog bendrovė per trejus metus atliks visus būtinus šio kelio rekonstrukcijos ir asfaltavimo darbus. Tikėtasi, jog LR susisiekimo ministerija, skyrusi pirmąjį įnašą šio kelio darbams 2014 metais, ateinančiais metais savo planuose numatys ir likusią sumą. Tačiau taip neatsitiko – šių metų gegužės 29 dieną Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro Roko Masiulio pasirašytame įsakyme Nr. 3248, kuriuo buvo paskirstytos lėšos šalies keliams tiesti bei rekonstruoti, keliui nuo Seirijų link Dusios pro Žagarių, Nakrūniškės ir Straigiškės kaimus skirti vos 38 700 eurų, kurie sudaro tik mažą dalį trūkstamos darbams užbaigti sumos. Nors rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, žinodamas apie rengiamame susisiekimo ministro įsakymo projekte šio kelio asfaltavimo darbams pratęsti numatytą akivaizdžiai per mažą pinigų sumą, net du kartus šiemet raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį, išdėstydamas svarius šio vietinės reikšmės kelio asfaltavimo darbų užbaigimo argumentus bei prašydamas šią sumą padidinti ir skirti reikalingą darbams užbaigti sumą – 740 000 eurų, į prašymą atsižvelgta nebuvo. Todėl ieškota kitos išeities. Ji buvo rasta susitikus su kelio rekonstrukcijos darbus vykdančios bendrovės „Alkesta“ generalinio direktoriaus pavaduotoju Eugenijumi Palavinsku. Sutarta, jog bendrovė darbus baigs dar šiemet, o rajono savivaldybė už juos atsiskaitys savo biudžeto lėšomis per ateinančius trejus metus.

„Priimtas labai drąsus sprendimas – skirti iš rajono biudžeto tokią didelę sumą pinigų. Meras, prieš žengdamas tokį žingsnį, turėjo ilgai mąstyti. Vis tik manau, kad jis žino, kaip tas kelias mūsų seniūnijai, pakelės kaimuose gyvenantiems ir poilsiauti vykstantiems žmonėms yra reikalingas. Ypač gražiam Žagarių kaimui, kuriame gyvena beveik 200 gyventojų. Manau, kad šiuo savo darbu meras įsirašys į seniūnijos istoriją ir į žmonių atmintį, nes iš daugelio metų savo darbo patirties žinau, kad nieko taip ilgai žmonės neprisimena, kaip išasfaltuotus kelius bei prie šio darbo prisidėjusius žmones“, – sakė vakar kalbėjusi apie šio kelio kapitalinio remonto darbų istoriją Seirijų seniūnijos seniūnė Česlova Šmulkštienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.