Žiopla A. P. klaida kainavo brangiai

, Vaidotas Morkūnas
Žiopla A. P. klaida kainavo brangiai

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo administracinę bylą, kurioje pilietis A. P. buvo kaltinamas Kelių eismo taisyklių pažeidimu.
A. P. automobiliu „Opel Vectra“ „prisivažinėjo“ Būdviečio seniūnijoje, Vidzgailų kaime. Tamsiu paros metu privažiavęs prie vienos sodybos, vaikinas paliko automobilį, tačiau pamiršo užtraukti rankinį stabdį, todėl transporto priemonė nuriedėjo ir atsitrenkė į vieno pastato sieną. Autoįvykio metu buvo apgadinta pastato siena bei automobilis, o vairuotojas apie tai nepranešė policijai ir iš įvykio vietos pasišalino.
A. P. savo kaltę pripažino ir dėl padarytų pažeidimų gailėjosi. Paaiškino, kad tą vakarą apie 22.40 valandą Vidzgailų kaime, S. B. kieme, paliko automobilį „Opel Vectra“, tačiau buvo neįjungęs pavaros ir rankinio stabdžio. Nuėjo pas pažįstamą į namus. Išėjęs pamatė, kad jo automobilis nuriedėjęs į kaimyno L. U. kiemą. Nuėjęs į kaimyno kiemą matė, kad automobilis  apgadintas ir pastumti ūkinio pastato blokeliai į statinio vidų. Vyriškis išsigando ir pasišalino iš įvykio vietos nepranešęs policijos pareigūnams. Tačiau bėglį netrukus sudaro sodybos šeimininkas L. U. ir papriekaištavo, kad šis įvažiavo į ūkinį pastatą. Kaltininkas siūlė L. U. susitarti, vėliau pabėgo namo. Netrukus A. P. paskambino draugai ir nuvežė prie jo automobilio, kur jau laukė policijos pareigūnai.
Nagrinėjant šią bylą teisme konstatuota, jog surinkti įrodymai patvirtina, kad A. P. vairavo automobilį, nepasirūpino, kad jis savaime nenuriedėtų, transporto priemonė nuriedėjo ir atsitrenkė į pastato sieną. Eismo įvykio metu sugadinta pastato siena ir automobilis, vairuotojas įsitikinęs, kad padarė turtinę žalą L. U., apie tai nepranešė policijai ir iš įvykio vietos pasišalino. Tačiau skiriant nuobaudą teismas atsižvelgė į tai, kad pažeidėjas nedirba, neteistas, baustas administracine tvarka, galiojančių nuobaudų neturi.
Rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, A. P. pripažino padarius pažeidimą ir paskyrė 868 Eur baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 metams.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.