Žurnalistai iš naujo atrado Dzūkijos gamtą ir jos kulinarinį paveldą

, Sigita Vaitkevičė
Žurnalistai iš naujo atrado Dzūkijos gamtą ir jos kulinarinį paveldą

Ko nepadarysi dėl rajono įvaizdžio. Bandas kepė ir rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris šį patiekalą gaminti išmoko dar savo tėvų namuose.

Pavasaris mūsų rajone kasmet yra darbų pradžios startas ne tik žemdirbiams, bet ir turizmo paslaugų teikėjams – Lazdijų turizmo informaciniam centrui, Veisiejų ir Metelių regioninių parkų administracijoms, maitinimo įmonėms, kaimo turizmo sodybų savininkams. Na, ir tiems, kurie apie įdomiausias lankytinas Lietuvos vietas pasakoja per įvairias žiniasklaidos priemones. Todėl ne atsitiktinai prieš keletą dienų mūsų rajoną aplankė grupė pačių didžiausių žiniasklaidos priemonių atstovų, kuriems šią kelionę organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Kaip „Dzūkų žinių“ redakcijai sakė Lazdijų turizmo informacinio centro direktorius Mantas Sabaliauskas, departamentas prieš kurį laiką visų Pietų Lietuvos turizmo centrų paprašė pateikti pasiūlymus, ką jie savo regione galėtų pristatyti žurnalistams: kas įdomaus tame krašte yra, kokios naujovės. Įdomiausi pasiūlymai ir sugulė į šį Valstybinio turizmo departamento surengtą informacinį turą, kurį rengėjai pavadino „Jei ne grybai ir ne uogos...“ (skrandžio išbandymų ir nuotykių kelionė po Dainavos kraštą). 
Dienraščio „Lietuvos žinios“, žurnalo „Kelionės ir pramogos“, informacinių portalų Lrytas, 15min, Delfi, laikraščio „Verslo žinios“, žurnalo „Laima“, LRT radijo bei televizijos žurnalistai bei operatoriai pirmiausiai aplankė Metelių regioninio parko lankytojų centrą, kur jiems apie regioniniame parke turistams šį sezoną numatomas paslaugas pasakojo Metelių regioninio parko direktorius Ramūnas Krugelis. Į daugybę pačių netikėčiausių klausimų teko atsakinėti Metelių regioninio parko lankytojų centro administratoriui Artūrui Pečkiui.
Veisiejų regioninio parko lankytojų centre respublikinių medijų žurnalistus pasitikusi lankytojų centro specialistė Ernesta Baliutienė ne tik papasakojo šio centro atsiradimo istoriją, bet ir pateikė įdomių pastebėjimų apie lankytinus Veisiejų krašto objektus, supažindino su specifine regioninio parko augalija ir gyvūnija, tarmiškais šio krašto žodžiais. Su svečiais bendravo ir savo seniūniją pristatė ir Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas.
Vakare žurnalistai Renatos ir Edgaro Valentų sodyboje „Žaliakalnio dvaras“ susitiko su rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu bei diskutavo apie turizmo paslaugų plėtrą rajone, apie naujas Lietuvoje dar mažai kitų savivaldybių išbandytas turizmo sritis, tokias kaip medicininis turizmas. Plačiai mūsų rajone teikiamas paslaugas turistams pristatė Lazdijų turizmo informacinio centro direktorius Mantas Sabaliauskas. Sodybos šeimininkai žurnalistus mokė kepti dzūkiškas bandas, kiekvienas turėjo galimybę išsikepti savo bandą – blyną ant kopūsto lapo specialioje lauko krosnyje. Vėliau, vakarienės metu, visi šio skanėsto galėjo paragauti. 
Svečius sutiko ir šio krašto dainomis linksmino Lazdijų kultūros centro folklorinis ansamblis „Dainuviai“. 
Svečiai buvo nustebinti, jog šiame krašte gausu ne tik vandens maršrutų, bet ir baidares nuomojančių verslo įmonių. O svarbiausia – kad daug paslaugų regioniniuose parkuose teikiamos lankytojams nemokamai. Jie turėjo galimybę įsitikinti, jog dabar jau ne vien grybai ir uogos yra dzūkų pragyvenimo šaltinis, bet ir gražios šio krašto vietos, su jomis susijusios paslaugos, kurias kasmet atranda vis daugiau ir daugiau ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio turistų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.