Žvakių liepsnelėms sužibus, paminėta Laisvės gynėjų diena

Žvakių liepsnelėms sužibus, paminėta Laisvės gynėjų diena

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis 2016 01 13.

Minint Laisvės gynėjų – Sausio 13-os – dienos 25-metį jau nuo pat ryto Lazdijų rajono savivaldybės bei kitų įstaigų, įmonių languose geso šviesos, o juose supleveno po vieną mažą atminties liepsnelę. Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio kvietimu buvo prisijungiama prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Savivaldybės darbuotojai taip pat solidariai dešimčiai minučių užgesino šviesas savo kabinetuose ir pagerbė žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą. Net Nepriklausomybės aikštės grindinys vakar rytą sužibo Neužmirštuolėmis – atminties ir pagarbos simboliu – jų skaisčiai mėlyna spalva. O simbolinis Neužmirštuolės žiedas papuošė darbuotojų švarkų atlapus.
Vakarėjant oficialus Laisvės gynėjų dienos paminėjimas prasidėjo jaukiu ir prasmingu renginiu Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Skambėję kamerinio choro „Gaustas“ choristų balsai savo jausmingomis natomis ir prasmingais žodžiais suvirpino turbūt visų susirinkusiųjų širdis, o sodriai po bažnyčios skliautu suskambėjęs Lietuvos valstybės himnas spaudė ašarą.
Sveikindamas susirinkusius Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis savo kalboje pabrėžė, kad Sausio 13-osios įvykiai tai ne tik Lietuvos pergalė prieš sovietinę agresiją, bet ir visos Europos laimėjimas mūšyje už tautų laisvę. „Ši diena – mūsų šalies žmonių drąsos, vienybės ir susitelkimo simbolis“, – sakė meras A. Margelis, retoriškai klausdamas, ar užteks mums – lietuviams – užsispyrimo ir ryžto išsaugoti tai, ką  nuožmiai gynėme Sausio 13-osios naktį – šalies Nepriklausomybę, valstybingumą, gimtąją kalbą ir žodžio laisvę,   tautiškumą? Ar turėsime valios blaiviai, sąmoningai ir nesavanaudiškai kurti ir puoselėti savo tautos dvasinę, kultūrinę, socialinę ir ekonominę gerovę? Ar sugebėsime išlikti laisvi?
Skambant subtiliems muzikos garsams, buvo paaukotos simbolinės atnašos – trispalvės spalvomis papuošta gėlių puokštė, žvakė, kaip ramybės, bendruomeniškumo ir susitelkimo simbolis, neužmirštuolės – gilios pagarbos ir amžino dėkingumo bei atminties simbolis, skirtas visiems mūsų laisvės gynėjams, bei duona ir vynas – mūsų kasdienio darbo vaisius, kad jais pasisotinę gyventume begaline Dievo meile ir ją dalintumėmės su šalia esančiais. 
Po šventų Mišių ir autentiškais tos Sausio 13-osios nakties įvykių atsiminimais apipinto paminėjimo renginio išsirikiavusi eisena, nešina didžiąja Lietuvos trispalve, pajudėjo centrinės miesto aikštės link, kur meras A. Margelis kartu su Lazdijų seniūne Vaida Gazdziauskiene bei Seimo nare Kristina Miškiniene prie Nepriklausomybės paminklo padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles. Eisenos dalyvių rankose atsineštos žvakelės sugulė ant aikštės grindinio lyg Lietuvos vėliavos spalvomis nusidažę Gediminaičių stulpai ir Laisvės kovų sukaktį žymintis skaičius – 25. Tylos minute pagerbus žuvusius už Lietuvos laisvę, trankiai suaidėjus pagarbos salvėms, dar ilgai žmonės būriavosi Nepriklausomybės aikštėje paskendę savo mintyse, prisiminimuose ir, matyt, tyliai besididžiuodami savo Tėvyne.
 
Lazdijų r. sav. inf.
 
Lazdijų rajono mero A. Margelio kalba, pasakyta Sausio 13-osios minėjime
 
Gerbiami Sausio 13-osios dalyviai, garbūs svečiai, Lazdijų krašto žmonės!
Šiandien jau 25-ąjį kartą minime Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-oji – mūsų Valstybei skaudi, bet ypač svarbi istorinė diena. Tai ne tik Lietuvos pergalė prieš sovietinę agresiją, bet ir visos Europos laimėjimas mūšyje už tautų laisvę. Ši diena – mūsų šalies žmonių drąsos, vienybės ir susitelkimo simbolis.
1991-aisiais ne tik tvirtai apsisprendėme būti laisvi, bet ir subrendome laisvei. Per ilgus dešimtmečius saugoję nepriklausomos tautos dvasią, laisvę pasiekėme aukščiausia – gyvybės – kaina. Tuomet labai aiškiai suvokėme, kad svarbiausia ir pagrindinė taktika kovoje prieš sovietų agresiją yra drąsa. – Drąsa – nebijoti sakyti tiesą ir jokiu būdu neatsitraukti. Nors buvome maži, bet nebijojome. Prieš tokią mūsų visų vienybę, tokią laisvės kovos grynąją jėgą jokie tankai prieš dvidešimt penkerius metus negalėjo prasimušti.
Šiandien ir vėl tenka mums – mažai lietuvių tautai – justi įvairias grėsmes. Didžiojo kaimyno vykdomas informacinis karas prieš Lietuvą, kurio metu naudojami patys įvairiausi kovos metodai, bando pažeminti mūsų Valstybę, paneigti istorines tiesas, sumenkinti mūsų tautos idealus, įbauginti žmones. 
Ar sugebėsime išlikti tvirti ir drąsūs tiek kasdieniniame gyvenime, tiek formuodami Valstybės politiką? Ar užteks mums – lietuviams – užsispyrimo ir ryžto išsaugoti tai, ką nuožmiai gynėme Sausio 13-osios naktį – šalies Nepriklausomybę, valstybingumą, gimtąją kalbą ir žodžio laisvę, tautiškumą? Ar turėsime valios blaiviai, sąmoningai ir nesavanaudiškai kurti ir puoselėti savo tautos dvasinę, kultūrinę, socialinę ir ekonominę gerovę? Ar sugebėsime išlikti laisvi?
Vienas iškiliausių šalies filosofų Arvydas Šliogeris teigia, jog laisvas gali būti tik drąsus ir savo egoizmą apribojęs žmogus. Tą patį galime pasakyti ir apie tautą bei Valstybę. Tad linkiu mums visiems kartu ir kiekvienam atskirai būti drąsiems, nes drąsa – pamatinė žmogaus ir tautos vertybė. Turėkime drąsos ištarti „Aš galiu“, „Mes galime“. Kurkime savo ir šalies gerovę čia ir dabar. Tegul kiekviena mūsų diena būna paženklinta nuoširdžia Tarnyste, Meile bei Ištikimybe Tėvynei. 
Ir tepadeda mums Dievas.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.