Žygiuodami po Europą uždirbo 21 tūkstantį eurų

, Alius Mikelionis
Žygiuodami po Europą uždirbo 21 tūkstantį eurų

Žygeiviai Simona Vidūnaitė (kairėje) ir jos draugas Romas Usavičius nukeliavę 2100 km pėsčiomis Dzūkijai uždirbo 21 tūkstantį eurų.

Dzūkė Simona Vidūnaitė ir jos draugas Romas Usavičius pasiryžo neeiliniam išbandymui. Jaunuoliai dalyvavo pėsčiųjų ekspedicijoje po Europą „Eneloop expedition 2100“. Žygio tikslas – nueiti 2100 kilometrų pėsčiomis per 120 dienų bei atlikti 40 užduočių. 
Taškai buvo skiriami už „Facebook“ sekėjų skaičių, kiekvienos dienos „postų“ aktyvumą ir už savaitines užduotis. Pagrindinis prizas – 21 tūkst. eurų. Jį nugalėtojai turėjo skirti gamtosauginėms iniciatyvoms. Sėkmės atveju Simona pažadėjo pinigus duoti savo krašto Dzūkijos nacionaliniam parkui. Atranka į žygį – beprotiškai didelė. Į tris vietas pretendavo 400 komandų. Vis tik lietuviams pavyko patekti į trejetuką kartu su Lenkijos ir Danijos atstovais. Ir žygeiviai pasileido po Europą.
Dzūkijos nacionalinio parko direktorius Eimutis Gudelevičius taip pat neliko abejingas žygeiviams ir būdamas Lietuvoje visaip padėjo projekto dalyviams. Birželį prasidėjęs žygis baigėsi spalio 20 dieną Milane (Italija). Tuomet ir paaiškėjo, kad nugalėjo lietuvaičių pora. 
„Simoną Vidūnaitę pažįstu asmeniškai, tad nebuvo staigmena, kad ji nusprendė pinigus skirti Dzūkijos nacionaliniam parkui. Labai šauni panelė! Pati vietinė, netoliese turi sodybą, šalia nacionalinio parko. Jie turėjo siūlymą paremti kitas organizacijas, bet išsikovojo, kad rems Dzūkijos nacionalinį parką. Ką su gautomis lėšomis darysime? Pirma mintis – pinigai turėtų grįžti tiems patiems lankytojams, tiems patiems mūsų svečiams, todėl šalia Nemuno planuojame įrengti ornitologinį taką“, – sakė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Eimutis Gudelevičius.
Po žygio apie Dzūkijos nacionalinį parką sužinojo tūkstančiai žmonių, todėl parko direktorius galvoja, kad reikėtų netoli Merkinės įamžinti žygeivių pergalę.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.