Šeštokai paminėjo kraštiečio atminimą

Šeštokų seniūnijos bendruomenės pirmininkas V. Tumosa pasidalino
a. a. P. Cidziko biografijos faktais.

Šeštokų seniūnijos bendruomenių atstovai paminėjo mirusio žinomo disidento, visuomenininko, pogrindžio spaudos platintojo, pirmųjų mitingų už laisvę bei politinių bado akcijų organizatoriaus Petro Cidziko atminimą. Paminėjimas simboliškai organizuotas ten, kur laisvės kovotojas mokėsi – buvusios mokyklos patalpose, kuriose dabar įsikūrusi Šeštokų seniūnijos bendruomenė.
Šeštokų parapijos Carito atstovas, seniūnaitis Virginijus Mitrikevičius uždegė žvakelę, Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė pakvietė visus susirinkusius tylos minute pagerbti a. a. P. Cidziko atminimą bei vėliau dalijosi savo tėčio, besimokiusio vienoje klasėje su žinomu disidentu, prisiminimais. Ir šie prisiminimai labai šviesūs, nes, pasak seniūnės, Cidzikų šeima buvusi labai šviesi, tvarkinga, intelektuali. „Šiose bendruomenės patalpose anuomet buvo mokykla, joje mokėsi ir a. a. P. Cidzikas, ir mano tėtis. Mes turime didžiuotis, jog Šeštokų žemė užaugino tokius šviesius žmones, garsinančius mūsų kraštą, mylinčius ir branginančius Lietuvą, savo darbais ir ryžtu įrodžiusius meilę gimtajam kraštui ir nepabūgusius kovoti ir kentėti už jos laisvę“, – sakė seniūnė L. Audzevičienė.
Daugeliui bendruomenių atstovų, gimusių ir augusių ne Šeštokuose – N. Kirsnos atstovams Jovitai Daukšienei, Marytei ir Vitui Trampams, Jukneliškės bendruomenės atstovams – Daivai Bagackienei, Virginijai Kvedienei, Ritai Vilčinskienei, Agnei Svipaitei, o ir Šeštokų bendruomenės atstovams Edvardui Macenkai, Redai Armalienei, Jolitai Raginskienei, Šeštokų mokyklos bei kitų bendruomenių atstovams Šeštokų seniūnijos bendruomenės pirmininko Viliaus Tumosos pasidalinti a. a. P. Cidziko biografijos faktai dar kartą naujai nušvietė išėjusio anapilin žymaus mūsų kraštiečio ir laisvės šauklio kančios ir kovos kelią. Ne kartą bandytas palaužti dvasiškai, kalintas, kankintas, prievarta KGB iniciatyva 4 metams įkalintas psichiatriniame kalėjime Černiachovske, Kaliningrado srityje, po to pusę metų „gydytas“ Naujosios Vilnios psichoneurologinėje ligoninėje. Tai – sumokėta šeštokiečio kaina kovojant už laisvę, tačiau tai jo nepalaužė. 1988 metų rugpjūčio 16 dieną Katedros aikštėje Petras Cidzikas pradėjo garsiąją bado akciją, kuri sulaukė didelio visuomenės dėmesio, plačiai komentuota Vakarų spaudoje.
Šeštokai turi kuo didžiuotis – 1944 m. balandžio 25 d. gimęs a. a. P. Cidzikas susiformavo Šeštokų žemėje, šioje aplinkoje, čia jam į kraują įaugo moralinės vertybės, meilė savam kraštui ir jo žmonėms. 1998 m. P. Cidzikas apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, 2000 m. apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu.
Nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems pareiškė ir Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: