Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika

Buvusios valdžios nuopelnus prisiima sau?

Čia yra socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas dėl lėšų skyrimo Lazdijų rajono savivaldybei.

Tai buvo 2018 m. balandžio 17 d. Skirta Lazdijų r. sav. 152 739 Eur.

Merė ir jos komanda nenustoja stebinti savo sugebėjimais buvusios valdžios įdirbį ir įgyvendintus projektus panaudoti savigyrai.
„Dzūkų žinios“ jau rašė, kaip naujoji valdžia krykštavo iš laimės ir gyrėsi savo nuopelnais, kai buvo atidaromi renovuoti kultūros objektai Krikštonyse ir Kučiūnuose, nors projektus buvo parengusi, pinigus gavusi ir darbus pradėjusi ankstesnioji valdžia.
Savivaldybės tinklapyje pasirodė pranešimas: „Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lazdijų rajone lankėsi rugpjūčio mėnesį. Tuomet jis, įvertinęs lazdijiečių poreikius, rajono vadovų argumentus ir ryžtą spręsti įsisenėjusias socialines problemas, pažadėjo skirti trūkstamas lėšas vaikų su negalia būstų pritaikymui bei sudaryti galimybes Lazdijų rajono savivaldybei dalyvauti ministerijos finansuojamuose pilotiniuose projektuose (…). Jau pasirašyta finansavimo sutartis projektui „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Lazdijų rajono savivaldybėje“ ir skirta 152 739 eurų parama. Ši Europos Sąjungos parama bus skirta Veisiejų seniūnijos bendruomenės komiteto ir VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro vaikų dienos centrų patalpų remontui ir įrengimui.“
Savivaldybės tarybos narys, buvęs meras Artūras Margelis teigė, jog tokia naujosios valdžios savigyra yra mažų mažiausiai nekukli ir peržengia sąžiningumo ir padorumo ribas.
„Tuos 152 tūkst. eurų mes jau prieš dvejus metus buvome iškovoję Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Tikslinome savo paraiškas, buvome nusprendę už tuos pinigus įkurti Lazdijuose Vaikų dienos centrą, taip pat nupirkti dar vieną namą ir jame įrengti dar vieną būstą vaikų globai. Tie namai būtų suteikę galimybę kurti naujas darbo vietas ir iš kitų rajonų gauti vaikų globai skirtas lėšas. Tačiau naujoji valdžia neleido pirkti namo ir įrengti šiuolaikiškų vaikų namų. Jie pakeitė projektą ir dabar jį įgyvendins už mūsų pastangomis gautas lėšas“, – sakė A. Margelis.
Jis teigė, jog projektams ir socialinių problemų sprendimui buvusioji valdžia kasmet iš įvairių šaltinių gaudavo nemažas pinigų sumas, todėl tai, kad ministerija davė pinigų, nėra joks stebuklas, netikėtumas ar atkaklios kovos rezultatas.
Savivaldybės tinklapyje taip pat rašoma, jog šiuo metu jau skirti papildomi 15 768 eurai vaikų su negalia būstų pritaikymui. Šiemet savivaldybei prašymus pritaikyti būstą neįgaliems vaikams yra pateikusios 4 šeimos – joms būstai bus pertvarkyti. Taip pat minima, kad Lazdijų rajono savivaldybė bus įtraukta į Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims projekto įgyvendinimą tam skiriant papildomą 80 000 eurų sumą 2020 m. ir 2021 m.

„Dzūkų žinių“ informacija

2 COMMENTS

  1. Buvusi valdžia nustekeno Lazdijus. Naujiems verslams ir labai stambimes investuotojams į mūsų kraštą, kurie butų sukūrę darbo vietų, pasakė STOP. Todėl dabar Lazdijuose toks nedarbas ir konkurencijos nebuvimas.Didelis NEačiū buvusiai valdžiai, kurios gerų oadarytų darbų beveik nėra, tik yra žinoma daug neigiamų darbų ir korupcijos.

  2. Buvusios valdžios nuopelnas – Lazdijai Lietuvos savivaldybių reitingo dugne. Žinoma, kas gi nenorėtų tuo didžiuotis…!

Comments are closed.

%d bloggers like this: