Dėvėtus rūbus atiduodam nemokamai – tik pasakykite, ko reikia

Tekstilės konteineriuose surenkama daug dar gerų drabužių bei avalynės – sutvarkytus šiuos daiktus galima toliau naudoti.

„Turime daug ir visokių dėvėtų drabužių, avalynės, kitų naudojimui tinkamų tekstilės atliekų. Kviečiame labdaros organizacijas, socialines įstaigas, ne pelno organizacijas kreiptis į mus – pagal jūsų poreikius paruošime ir naudojimui paruoštą tekstilę atiduosime nemokamai“, – kviečia Agnė Jučienė, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė.
Į šį padalinį kone kasdien atvežami didžiuliai kiekiai tekstilės atliekų. Jos gabenamos iš Alytuje pastatytų atliekų konteinerių – per pirmąsias pora savaičių juose surinkta jau daugiau kaip penkios tonos tekstilės atliekų.
„Viską, kas atvežama, rūšiuojame. Atskirai sudedame gerus, tinkamus toliau dėvėti drabužius, pramoninėms šluostėms tinkamą tekstilę, rankdarbiams tinkamus audinius, vintažinius rūbus, avalynę ir aksesuarus – šalikus, pirštines, diržus“, – pasakojo A. Jučienė.
Jis pasidžiaugė, kad alytiškiai į tekstilės konteinerius neprimeta bet kokių daiktų – juose randamos tik tekstilės atliekos. Tiesa, ne viskas, kas surenkama, tinkama tolesniam naudojimui – pasitaiko ir labai stipriai sudėvėtų, nekokybiškų daiktų, kuriuos tenka išmesti.
O tie, kuriuos dar galima panaudoti, tvarkomi, skalbiami ir siūlomi labdaros organizacijoms pasiimti.
„Jau pradėjome bendradarbiauti su Alytaus nakvynės namais – pagal jų išsakytą poreikį paruošėme ir atidavėme drabužių bei avalynės. Labai kviečiame šia galimybe pasinaudoti ir kitas įstaigas – tikrai nebūtina laukti labdaros siuntų iš užsienio: padėti vieni kitiems galime patys“, – kalbėjo A. Jučienė, primindama, kad pagrindinis tekstilės atliekų rinkimo atskirai tikslas ir yra tolesnis jų naudojimas.
Alytuje šiuo metu yra pastatyti 8 konteineriai tekstilės atliekoms. Jų planuojama pastatyti gerokai daugiau, apie 20. Kitiems šiuo metu ieškoma tinkamų vietų, kad juos būtų patogu pasiekti gyventojams ir prie jų galėtų privažiuoti atliekas surenkantys automobiliai. Visos į tekstilės konteinerius patekusios atliekos yra išimamos, kraunamos į didmaišius ir vežamos į „TikoTiks“ centrą.
„Atskiro tekstilės atliekų surinkimo pradžia nuteikia pozityviai. Žmonės labai noriai naudojasi šiais konteineriais, tinkamai rūšiuoja. Žinoma, mums, kaip atliekų tvarkytojams, suformavus naują atliekų srautą, iškyla ir naujų klausimų. Esminis jų: ką su atskirai surinkta tekstile daryti toliau, kaip kuo pigiau ją sutvarkyti?
Pakartotinis naudojimas – puikus pasirinkimas, bet ne visos tekstilės atliekos tam yra tinkamos, o sisteminių sprendimų šiuo klausimu Lietuvoje kol kas nėra“, – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.
Pagal Europos Sąjungos iškeltus reikalavimus nuo 2025-ųjų metų visos tekstilės atliekos: drabužiai, pliušiniai žaislai, medžiaginė avalynė – turės būti surenkamos atskirai.
Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemos savivaldybių miestuose tokius konteinerius planuojama pastatyti iki kitų metų vasario. Pagal pirminius skaičiavimus, dešimtyje šiuo metu veikiančių konteinerių aikštelių numatoma pastatyti po vieną tekstilės atliekų konteinerį. Tačiau viskas priklausys nuo realaus poreikio – jeigu jis bus, konteinerių bus pastatyta ir daugiau.
Tekstilės atliekų konteineriai yra skirti dar tinkamai naudoti tekstilei surinkti. Todėl į juos reikia mesti tuos drabužius ir avalynę, kurie žmonėms jau nebereikalingi, bet yra dar tinkami naudoti. Sudėvėtus drabužius, apatinį trikotažą, virtuvės rankšluosčius ir kitas tolesniam naudojimui netinkamas tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius arba vežti į rūšiavimo centrus.
Labdaros organizacijas, socialines įstaigas ir kitas ne pelno įmones dėl drabužių, avalynės ir kitokios naudotos tekstilės poreikio prašome kreiptis tel. +370 643 35634, el. p. tikotiks@alytausratc.lt.

ARATC inf.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: