Vyriausybė imasi laisvinti karantino varžtus

Bus siūloma leisti dirbti prekybos vietoms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, kai vienam klientui taip pat tenka ne mažesnis kaip 20 kv. m plotas.

Mažėjant sergamumo COVID–19 atvejų, Vyriausybė nusprendė atlaisvinti kai kurias veiklas bei nustatė rodiklius, kuriuos pasiekus bus galima plėsti laisvinimo sričių skaičių.
Nuo ateinančio pirmadienio, laikantis nustatytų reikalavimų, galės veikti grožio salonai, nedidelės parduotuvės, galės vykti lauko prekyba ir individualios treniruotės.

Grožio salonai. Siūloma leisti duris atverti grožio salonams, vienam paslaugos gavėjui užtikrinant ne mažesnį kaip 20 kv. m tenkantį plotą ir vienu metu aptarnaujant tik vieną klientą.

Parduotuvės. Bus siūloma leisti dirbti prekybos vietoms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, kai vienam klientui taip pat tenka ne mažesnis kaip 20 kv. m plotas. Atverti būtų galima tik tas parduotuves, kurių dydis yra iki 300 kv. m. Ministrės pirmininkės teigimu, iki kito trečiadienio taip pat bus pateiktas siūlymas dėl atviros prekybos lauke. 

Treniruotės. Vyriausybė spręs dėl galimybės treniruotis lauke, kai paslaugą teikia vienas treneris vienam klientui.

Kaip teigė Vyriausybė, tolesnis apribojimų atlaisvinimas vyks priklausomai nuo sergamumo lygio. Šiuo metu sergamumo rodiklis per 14 dienų Lietuvoje yra 350 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Mažėjant sergamumo lygiui, palaipsniui bus atlaisvinami įvairūs apribojimai. Iš šio plano matyti, jog į normalų gyvenimą sugrįšime tik tada, kai sergamumo rodiklis per 14 dienų bus mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. žmonių.

Žmonių bendravimas. Pagal VESK siūlomą planą, visos Lietuvos mastu namų ūkio kontaktai draudžiami išskyrus vadinamuosius socialinius burbulus bus iki tol, kol per 14 dienų sergančiųjų skaičius pasieks 25–100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Pasiekus šį skaičių, kontaktus galėtų palaikyti du pastovūs namų ūkiai (įskaitant asmenines šventes, bendrus pasivaikščiojimus ir kt.). Esant mažiau nei 25 atvejams per 14 dienų, bendravimo apribojimai Lietuvoje būtų panaikinti. Savivaldybių mastu reguliavimai būtų tokie patys, tačiau pasiekus 25–50 sergamumo rodiklį bendrauti galėtų du pastovūs namų ūkiai (įskaitant asmenines šventes, bendrus pasivaikščiojimus ir kt.) tol, kol galioja žmonių judėjimo šalies viduje ribojimai.

Judėjimas tarp savivaldybių. Judėjimo apribojimų nacionaliniu mastu bus atsisakoma tik tada, kai sergamumo rodiklis 14 dienų bus mažesnis nei 25. Plane teigiama, kad iki kovo mėnesio judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios su mažomis išimtimis. Vėliau numatyta galimybė judėjimo priemones taikyti savivaldybių lygiu atitinkamai pagal kiekvienos savivaldybės sergamumo rodiklius ir (arba) nacionaliniu lygmeniu. Tai bus galima daryti esant 200–500 atvejų rodikliui ir vėliau, pasiekus dar mažesnius rodiklius.

Maitinimo paslaugos. Maistas, kaip ir dabar, galės būti siūlomas išsinešimui esant daugiau nei 50 atvejų per 14 dienų. Peržengus šį skaičių mažėjimo linkme ir pasiekus 25–50 atvejų rodiklį, galės atsiverti lauko kavinės, o esant mažiau nei 25 atvejams per 14 dienų, galės atsidaryti maitinimo įstaigos.

Žmonių susibūrimai. Kol bus pasiektas 100–150 atvejų rodiklis, susibūrimai, kaip ir dabar, būtų draudžiami. Tačiau jam sumažėjus, būtų leidžiamas galerijų, muziejų, kitų ekspozicijų erdvių lankymas, bibliotekų skaityklų veikla, užtikrinant 2 asmenų arba šeimos grupavimąsi, operacijų vadovo sprendimų reikalavimus, testavimą. Leidžiami renginiai, kai neišlipama iš automobilio. Tais atvejais, kai veikla vykdoma uždaroje erdvėje, užtikrinamas ne mažesnis kaip 20 kv. m vienam žmogui reikalavimas (atvejais, kai bendras plotas iki 20 kv. m. – vienas žmogus). Pasiekus 50–100 atvejų skaičių būtų leidžiamos individualios treniruotės su treneriu, laisvalaikio veiklos atvirose erdvėse, užtikrinant OV (operacijų vadovo) reikalavimus. Viešose vietose būriavimasis ribojamas iki 5 asmenų. Tais atvejais, kai veikla vykdoma uždaroje erdvėje, turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 15 kv. m vienam žmogui reikalavimas (atvejais, kai bendras plotas iki 15 kv. m. – vienas žmogus). Esant 25–50 atvejų būtų leidžiamos individualios treniruotės su treneriu, laisvalaikio veiklos atvirose erdvėse, užtikrinant OV reikalavimus. Viešose vietose būriavimasis ribojamas iki 5 asmenų. Tais atvejais, kai veikla vykdoma uždaroje erdvėje, turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam žmogui reikalavimas (atvejais, kai bendras plotas iki 10 kv. m. – vienas žmogus). Pasiekus mažesnį kaip 25 atvejų rodiklį, būtų leidžiami renginiai uždarose erdvėse iki 50 žmonių, atvirose – iki 100. Taip pat būtų leidžiamos kitos sporto ir laisvalaikio veiklos.

Kaukių dėvėjimas. Vyresniems nei 6 metų žmonėms kaukes visur teks dėvėti iki tol, kol bus pasiektas mažesnis nei 25 atvejų rodiklis, bet ir tada kaukes dėvėsime viduje.

Darbas. Nuotolinis darbas tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje, nebent jo neįmanoma atlikti iš namų, galios, kol nepasieksime 25 ir mažesnio atvejų rodiklio. Pasiekus šį rodiklį, bus galimas mišrus darbas, atliekant darbuotojų testavimą.

Ugdymas. Bendrasis (pradinis, pagrindinis, vidurinis) ugdymas be abiturientų nuotoliniu būdu vyks, kol pasieksime 25–100 atvejų rodiklį. Tuomet jis galės vykti mišriu būdu, o pasiekus mažiau kaip 25 atvejus, moksleiviai galės grįžti į mokyklas. Abiturientai mišriu būdu galės mokytis jau tuomet, kai bus pasiektas 100–150 atvejų skaičius. Grįžusieji į mokyklas privalės būti testuojami, kontaktinis visų abiturientų mokymas galės vykti pasiekus 25 ir mažiau atvejų. Ikimokyklinis ugdymas, numatyta, esant bet kokiems rodikliams, vyks užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas. Aukštasis mokslas. Iki 150–200 atvejų per dieną profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa, privalomąsias praktikas, praktinius mokymus ar kompetencijų vertinimą, kurių neįmanoma įgyvendinti nuotoliniu būdu pagal OV sąlygas. Pasiekus mažesnius sergamumo rodiklius, aukštasis mokslas vyksta nuotoliniu būdu, bet leidžiamos išimtys ir tik pasiekus 25–50 ir mažiau atvejų leidžiamas mišrus mokymasis atliekant reguliarius testavimus.

Sveikatinimo paslaugų centrai, teikiantys poilsio paslaugas. Veikla draudžiama iki tol, kol pasieksime 25–50 atvejų ir mažiau nei 25 atvejų rodiklius. Tuomet veikla bus galima, bet tik paisant OV nustatytų sąlygų, vykdant infekcijų kontrolę ir testavimą.

Neformalus vaikų ir suaugusiųjų švietimas. Esant daugiau kaip 100 atvejų rodikliui, galimas praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminų atnaujinimas, kartu derinant su vairavimo mokymo atnaujinimu, užtikrinant operacijų vadovo sprendimų laikymąsi ir testavimą. Pasiekus 50100 atvejų rodiklį, leidžiamas neformalus ugdymas mažose, ne daugiau kaip 5 asmenų, grupelėse, užtikrinant testavimą. Atvejų skaičiui nukritus mažiau nei 50, veiklą atnaujinti galima, bet tik užtikrinant operacijų vadovo nustatytų reikalavimų laikymąsi ir testuojant.

„Dzūkų žinių“ informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: