Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Isteblišmentas Politika Sveikata

Karantinas tęsiasi, bet švelnėja judėjimo tarp savivaldybių taisyklės

Vyriausybė judėjimo ribojimus palieka galioti 16 šalies savivaldybių.

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 1 dienos. Tačiau Lietuvoje karantinas švelnės, bet ne visiems: Vyriausybė judėjimo ribojimus palieka galioti 16 šalies savivaldybių.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Vyriausybei po kovo 15 dienos keisti karantino taisykles, susijusias su judėjimu šalies viduje. Ministrų kabinetas šiam pasiūlymui pritarė ir nusprendė jau nuo šio antradienio naikinti judėjimo ribojimus kai kuriose savivaldybėse.
Nuo kovo 16 dienos 00.00 val. iki kovo 31 dienos 24.00 val. bus ribojamas asmenų judėjimas Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse. Į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti iš jų. Visos šalies savivaldybės, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, judėjimo ribojimai liks galioti.
Kaip ir anksčiau, būtų taikomos šios išimtys. Į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtina.
Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise. SAM pateiktame dokumente taip pat siūloma, kad duris galėtų atverti zoologijos ir botanikos sodai uždarose erdvėse.

„Dzūkų žinių“ informacija

%d bloggers like this: