Artūras Margelis: „Negalima taupyti neįgaliųjų sąskaita“

„Mūsų frakcijos „Pirmyn“ nuomone, reikia šį projektą tęsti savivaldybės lėšomis arba ieškoti lėšų per projektus ar pasitelkiant valstybės pinigus. Reikėjo tuo anksčiau pasirūpinti, negalima taupyti neįgaliųjų sąskaita“, – kalbėjo buvęs meras.

Stebima nemaloni tendencija, kai prieš kelerius metus pradėtos buvusios valdžios pozityvios iniciatyvos, svarbūs projektai naujosios valdžios užmirštami, jiems neskiriamas finansavimas ir nėra projektų tęstinumo. Buvę rajono vadovai, šiems projektams skyrę daug jėgų ir iniciatyvos, su nerimu stebi tai, kaip tie projektai miršta, o žmonės, kuriems jie buvo skirti, netenka jiems taip reikalingos pagalbos.


Kaip pasakojo buvęs Lazdijų rajono savivaldybės meras, savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Artūras Margelis, jam kelia nerimą tai, jog dabartinė valdžia nepasirūpino prieš kelerius metus pradėtu projektu, skirtu pagalbai neįgaliesiems ir ligoniams.
Praėjusios kadencijos metu buvo pateikta paraiška ir gautas finansavimas integraliai pagalbai namuose. Buvo sukomplektuotos trys komandos, įsigyti trys automobiliai, nupirkta įvairi įranga, kuri reikalinga aptarnauti tuos žmones, kurie dėl sveikatos problemų guli lovoje, yra sunkūs ligoniai.

Integrali pagalba namuose — tai neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims, neįgaliems vaikams jų namuose teikiamos socialinės globos ir slaugos paslaugos. Šiomis paslaugomis palengvinamas neįgalių asmenų gyvenimas bei suteikiama galimybė kuo ilgiau visavertiškai gyventi savo namuose, bendruomenėje.


„Tų komandų darbuotojai nusiveždavo pas ligonius mobilias vonias ir juos namuose išmaudydavo, taip pat buvo nupirkta masažavimo įranga, specialistai ligoniams namuose atlikdavo masažus. Buvo teikiama pagalba tiems žmonėms, kurie praktiškai yra beviltiški. Pasibaigė projekto galiojimo laikas, panašu, jog valdžia nesugebėjo jo pratęsti – gal nepateikė naujos paraiškos, nepasirūpino jo tęstinumu. Visa struktūra yra sukurta, įranga supirkta, bet projektas toliau nevyksta. Reikia išlaikyti tuos darbuotojus ir pasirūpinti jų atlyginimais, reikia skirti pinigų“, – kalbėjo A. Margelis.
Jo teigimu, yra keturi šios svarbios veiklos finansavimo šaltiniai. Vienas iš jų – pačių ligonių lėšos, taip pat valstybės lėšos, savivaldybės lėšos ir projektinės lėšos. Jei valdžia laiku nepateikė paraiškos projekto finansavimui, tai projektas ir nevyks.
„Tie žmonės, kurie gaudavo šias paslaugas, yra labiausiai pažeidžiami, jiems tos paslaugos būtinos, yra tam tikras išsigelbėjimas. Kiek suprantu, valdžia projektą stabdo, nes nepasirūpino lėšomis. Jei negauna projekto lėšų, tai galėtų pasinaudoti kitais finansavimo šaltiniais, pati savivaldybė galėtų prie šio projekto prisidėti savo lėšomis“, – kalbėjo opozicijos lyderis.

Vykdant projektines veiklas, iš projekto lėšų įsigyti 3 nauji automobiliai, medicininė įranga: čiužiniai-vonios su nuotekų rezervuarais, perkėlimo lentutės, perkėlimo diržai, projektorius su skysčių disku, projektorius šviesos terapijai, perkėlimo neštuvai, sulankstomas masažo stalas ir masažuotojo kėdė, elektrinis rankų, kojų treniruoklis, liemenės su dubens diržu pacientų prilaikymui, mobilūs elektriniai keltuvai, kėlimo diržai aukšta nugara, automatiniai kraujospūdžio matavimo prietaisai, tualeto-dušo vežimėlis, čiužinys su kompresoriumi pragulų profilaktikai ir gydymui bei kulnų apsauga.


Jo nuomone, savivaldybės vadovai turėtų pasukti galvą, kaip pateikti paraišką, kad mažiau reiktų savivaldybės lėšų, jog ši ypač naudinga paslauga būtų teikiama ir toliau.
„Mūsų pareiga pasirūpinti neįgaliais žmonėmis, tai savivaldos pareiga. Dar reikėtų padėti ir toms šeimoms, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nes jų nariams dar reikia dalyvauti darbo rinkoje. Mūsų frakcijos „Pirmyn“ nuomone, reikia šį projektą tęsti savivaldybės lėšomis arba ieškoti lėšų per projektus ar pasitelkiant valstybės pinigus. Reikėjo tuo anksčiau pasirūpinti, negalima taupyti neįgaliųjų sąskaita“, – kalbėjo buvęs meras.

„Dzūkų žinios“

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: