Dzūkų žinios

Dėl intensyvesnio migrantų srauto į Kapčiamiesčio pasienio ruožą siunčiama papildomų karių

Dalintis:
Kapčiamiesčio užkardos ruožas. (Dainius Labutis / ELTA)

Pastaruoju metu išaugus neteisėtai Lietuvos sieną bandančių kirsti migrantų skaičiui, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paprašė Lietuvos kariuomenės skirti papildomų pajėgumų į Kapčiamiesčio užkardos ruožą.

Apie tai Eltai patvirtino VSAT atstovas Giedrius Mišutis bei kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.

Pasak G. Mišučio, Kapčiamiesčio regione pastebimas intensyvesnis užsieniečių, bandančių nelegaliai patekti į šalies teritoriją, srautas. Todėl pasieniečiams į pagalbą skirta maždaug dešimtis papildomų karių.

„Viena iš problematiškesnių vietų ir kur fiksuota daugiausiai bandymų kirsti sieną – būtent pietinė dalis link Kapčiamiesčio“, – ketvirtadienį Eltai komentavo G. Mišutis.

Anot jo, papildomos kariuomenės pagalbos paprašyta „turint informacijos, kad šia kryptimi gali būti ir daugiau migrantų“.

„Pagalba pasitelkiama pagal susiklosčiusią situaciją. (…) Apie dešimt žmonių mums padės ir kartu prižiūrės (pasienį – ELTA)“, – teigė jis.

G. Mišutis pastebėjo, kad kariai talkina pasieniečiams nuo pat 2021 m. Tą raštu pateiktame atsakyme Eltai nurodė ir kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.

„Lietuvos kariuomenė jau keletą metų vykdo užduotis kartu su VSAT Lietuvos pasienyje. Šių užduočių vykdymui yra paskirti konkretūs kariuomenės vienetai, kurie priklausomai nuo VSAT identifikuoto poreikio, sustiprina Valstybės sienos apsaugą. Gavus prašymą, skyrėme būrį karių užduočių vykdymui“, – nurodoma komentare.

Praėjusią parą, spalio 4-ąją, Lietuvos pasieniečiai apgręžė 23 asmenis, bandžiusius neteisėtai kirsti valstybės sieną ir iš Baltarusijos patekti į Lietuvą. Pastaruoju metu neteisėtų migrantų skaičiai – kiek didesni.

Iš viso į Lietuvą nuo 2022 metų sausio neįleista 11 211 neteisėtų migrantų, šiemet – 1906.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: