Dzūkų žinios

Aktualijos

Praėjusį penktadienį į Kučiūnų laisvalaikio salę suvažiavo gausus būrys ūkininkų iš viso rajono, nes šiemet šventė „Metų ūkis“ vyko Kučiūnuose.

Pirma valanda parkavimo nieko nekainuoja.

Savininkams susimokėjus žemės mokestį už 2023 metus, o ūkininkams dėl ženkliai išaugusios mokestinės naštos reiškiant pasipiktinimą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlytų esamą apmokestinimo sistemą taisyti.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, lapkričio 17-ąją, Alytaus rajono savivaldybės bendruomenė pasitinka neinešiotukams dovanodama taip reikalingus šiltus vilnonius mezginius – kojinytes, kepurėles, liemenes, pledukus.

Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.

„Maisto bankas“ ir LNK televizija jau dvyliktus metus rengia paramos koncertą „PasiDalink“, kurio tikslas – paskatinti visuomenę aukoti ir taip ne tik padėti skurstantiesiems, bet ir nuo sunaikinimo išgelbėti tūkstančius tonų gero valgio.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad Lietuvoje ketvirtadienį vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Vykdant vidaus reikalų sistemos pertvarką, nuo naujų metų neliks Alytaus priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos narų.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis sako, kad – nepaisant kiek paaugusių pieno supirkimo kainų – ūkininkų padėtis išlieka sudėtinga.

Šiuo metu veikianti socialinės paramos sistema skatina grįžti į darbo rinką, nes asmeniui įsidarbinus, jam mokama papildoma socialinė pašalpa, t. y. asmens pajamos didėja.

Streikuosiančių pedagogų lyderio Andriaus Navicko teigimu, prie profesinės sąjungos prisijungė per 30 ugdymo įstaigų.

Siekdama ištaisyti susidariusią situaciją ir palengvinti mokesčių naštą rajono žemės savininkams, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos opozicija parengė tarybos sprendimo projektą, kuris nuo kitų metų turėtų tris kartus sumažinti žemės mokestį Lazdijų rajone.

Atidengtas paminklas ir taip įamžintas Laisvės kovotojo atminimas.

Šie pakeitimai, kurie įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios.

Papildomai dėl vandens ištyrimo galima pasiteirauti NVSC Alytaus departamento Lazdijų skyriaus tel. (8 698) 44389, el. p. lazdijai@nvsc.lt arba atvykus adresu: Vilniaus g. 19, Lazdijai.

Alytuje atidaryta „Maisto banko“ atiduotuvė. Planuojama, kad nuo kitų metų miesto centre įsikūręs labdaros ir paramos fondas maistu aprūpins iki 2 tūkst. Alytaus miesto ir 2,5 tūkst.  Alytaus rajono stokojančiųjų. 

2024 m. vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, iš viso bus skiriama beveik 29 mln. eurų.

Šiais metais kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ ir jos metu surinktos lėšos bus skirtos Butrimonių vaikų dienos centrui.

Tiek medikų, tiek verslo atstovai prieštarauja idėjai elektroninius rūkalus priskirti vaistiniams preparatams.

Krepšelių vidurkis mažėja, bet patys pigiausi Maxima ir Lidl krepšeliai net auga, palyginus su rugsėju.

Žemės mokestį sumokėti reikia iki lapkričio 15 d.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) jau 18-ąjį kartą telkia visuomenę vargstantiems seneliams paremti ir skelbia akciją „Maltiečių sriuba“.

Planuojama, kad tarpsisteminės jungties „LitPol Link“ pralaidumas prekybai nebus prieinamas nuo lapkričio 7 d. 8.00 val. iki lapkričio 8 d. 17.00 val.

Nuo pirmadienio virš Vilniaus, Kauno ir Alytaus apskričių vyks kariuomenės sraigtasparnių pratybos.

Nuo antradienio iki gruodžio 29 d. pirmą kartą bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.

Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau gali rasti žemės mokesčio deklaracijas už šiuos metus.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Lazdijuose šį sezoną šilumos kaina bus mažesnė nei pernai, patvirtino ir „Lazdijų šilumos“ direktorius Remigijus Viniarskas.

Prasidėjus šaltajam sezonui, dažnas vos spėjo po vasaros sugrįžti į įprastą miego ritmą, o netrukus jį vėl teks koreguoti – paskutinį spalio sekmadienį laikrodį suksime atgal.

Šventežerio mokyklos direktorius Edmundas Čečėta laukia Lazdijų rajono vadovų sprendimo dėl tolimesnio savo likimo.

Paskelbtas Krokialaukio seniūno konkursas. Kas jį laimės?