Dzūkų žinios

Naujienos

Sekmadienio popietę, nepabūgę žvarbaus oro, būrys Kučiūnų bendruomenės savanorių ir vaikų rinkosi į Kučiūnų bendruomenės Miškinių jaunimo centrą, kuriame dalyvavo sausainių ir bandelių kepimo edukacijoje.

Alytuje atidaryta „Maisto banko“ atiduotuvė. Planuojama, kad nuo kitų metų miesto centre įsikūręs labdaros ir paramos fondas maistu aprūpins iki 2 tūkst. Alytaus miesto ir 2,5 tūkst.  Alytaus rajono stokojančiųjų. 

Minint Tarptautinę sampratos apie maisto nuostolius ir maisto švaistymą dieną, Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus, smulkiuosius gamintojus ir maisto pramonės įmones dar aktyviau mažinti maisto atliekas.

Kviečiame gyventojus pasinaudoti šia sistema ir kreiptis dėl elektroninių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugų TEISIS interneto svetainėje: www.teisis.lt.

Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės.

Anot M. Stasiukaičio, investuotojams svarbi ne tik gera ir patikima infrastruktūra, bet ir aiškūs planai dėl tokios infrastruktūros plėtros.

Esame įpratę klausytis istorijų apie tai, kaip Lazdijų krašte gimę ir augę žmonės išvyksta į kitus miestus ir ten suranda savo laimę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia jau dabar pateikti prašymus gauti mokinių nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Lietuvoje numatoma rekonstruoti ruožus rajoniniuose keliuose Lazdijai–Galiniai, Senosios Radiškės–Lenkijos siena, Leipalingis–Kapčiamiestis–Kauknoris.

Artimiausiomis dienomis priminimus gaus apie 3 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų, kurie yra nesumokėję daugiau nei 5 eurų GPM ir kitų mokesčių. Bendra nesumokėta suma siekia 1 mln. eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiandien pradeda siųsti priminimus gyventojams, deklaravusiems pajamas, tačiau laiku nesumokėjusiems deklaruoto mokėtino gyventojų pajamų mokesčio.

Deja, ne visi paiso, kad panaudotos baterijos ar akumuliatoriai – atskira atliekų rūšis.

Alytaus mieste nėra nei vienos gatvės, kurioje būtų galima važiuoti greičiau nei 50 km/h.

Rekomenduoja pralaidumą gerinti įrengiant papildomą žalios spalvos šviesoforo sekciją, bet trys iš keturių šviesoforų seni ir nepalaiko žalios sekcijos funkcijos.

Registruotų bedarbių ir darbingo amžiaus gyventojų santykis. Tarp žemiausią GKI turinčių savivaldybių 2021 m. šis rodiklis didžiausias buvo Lazdijų r. (22,1).

Tarp Lazdijų rajono tikinčiųjų pasigirdo kalbų, neva V. Smulskis ketina atsisakyti Krosnos parapijos klebono pareigų ir užsiimti sielovada Šeštokų ir Mindaugų parapijose.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras – patikimiausių Lietuvos TOP įmonių sąraše.

Absoliučiai daugumai Lietuvos gyventojų yra svarbu prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir klimato kaitos stabdymo.