Dzūkų žinios

Politika

Skelbiame tris projektus, kurie surinko daugiausia balsų!

Po vadinamojo „čekiukų“ skandalo maždaug pusė gyventojų nurodo, kad jų pasitikėjimas savivalda sumenko, skelbiama LRT užsakymu atliktoje „Baltijos tyrimų“ apklausoje.

Brangiais gamtos ištekliais neapdovanota Lietuva didžiuojasi kitais vertingais turtais – talentingais ir išmaniais žmonėmis bei jų užsidegimu kurti pažangesnę, tvaresnę mūsų aplinką.

Teisingumo ministerija primena, kad iki spalio 1 dienos visi politiniai komitetai ir politinės partijos privalo ministerijai pateikti savo narių sąrašus.

Savivaldybės naujienos trumpai

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Savivaldybės naujienos trumpai.

Dalijamės vizualizacijomis, kaip galbūt galėtų atrodyti įamžinta Kalniškės mūšio vieta. Kviečiame išreikšti savo nuomonę.

Anot M. Stasiukaičio, investuotojams svarbi ne tik gera ir patikima infrastruktūra, bet ir aiškūs planai dėl tokios infrastruktūros plėtros.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasigendantis geranoriškumo kalbantis su streikuoti planuojančiais mokytojais ir sako esąs pasirengęs imtis tarpininko vaidmens.

Savivaldybės naujienos trumpai

Valdančiosios Laisvės partijos atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad svarstant mokesčių reformą reikėtų koncentruotis į pelno mokestį.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė nuo šešių iki keturių sumažinti pasienio kontrolės punktų (PKP) Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Nuo penktadienio nebeveiks tarptautiniai Šumsko ir

Tyrimuose dėl galimai neskaidriai naudotų savivaldos politikos išmokų per kelias artimiausias savaites bus pradėtos apklausos, sako naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Linas Pernavas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba priėmė sprendimą kelti Aurelijaus Verygos kandidatūrą artėjančiuose prezidento rinkimuose.

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nario Deivydo Palačionio visuomenine padėjėja tapo Daiva Ambrazevičienė.

Lietuvos pieno ūkininkams nesutinkant su Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pasiūlymu, kaip bus skirstoma beveik 11 mln. eurų europinė parama nuostolių dėl pieno krizės patyrusiems žemdirbiams, šie ketina kreiptis į Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisarą ir ieškoti palaikymo.

Siūloma išplėsti savivaldybės tarybos išimtinės kompetencijos ribas, suteikiant joms teisę savarankiškai apsispręsti dėl galimybės deleguoti nereikšmingus, standartinius sprendimus savivaldybės vykdomajai institucijai arba viešojo sektoriaus subjektams.

Kiekvienas Lietuvos regionas turi gausybę galimybių augti, tik svarbu atrasti kiekvieno išskirtinumą ir jį tinkamai išnaudoti.

Valdančiosios Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko rinkimuose kandidatuoja penki politikai, ketvirtadienį pranešė partija.

Anot M. Podoliako, Ukrainos pajėgų vykdomų puolamųjų operacijų skaičius pamažu didėja.

Šiais pokyčiais skatinama klimatui ir aplinkai palanki statybos sektoriaus ir produktų transformacija, naujų verslo modelių, ekoinovacijų, tvarių, ilgaamžių „žiedinių“ produktų gamybos ir paslaugų kūrimas.

Penki svarbiausi NATO lyderių sprendimai Vilniuje – BNS APŽVALGA

Šiais metais bendruomenės idėjoms įgyvendinti savivaldybės biudžete skirta rekordinė 60 tūkstančių eurų suma.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį vakare atvyko į Vilnių, jis ateinančias kelias dienas dalyvaus NATO viršūnių susitikime.

Iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje lieka kelios dienos, tarnybos jau suskaičiavo, kiek delegacijų ir valstybių vadovų sulauks sostinė, kiek pareigūnų reikės jų apsaugai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo tyrimą dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių išmokų skaidrumo.

Vyriausybės sprendimu, nuo 2024 m. sausio mėnesio MMA didės 10 proc. arba 84 eurais, iki 924 eurų neatskaičius mokesčių.