Dzūkų žinios

Politika

Lietuvoje numatoma rekonstruoti ruožus rajoniniuose keliuose Lazdijai–Galiniai, Senosios Radiškės–Lenkijos siena, Leipalingis–Kapčiamiestis–Kauknoris.

LSA prezidentu antrai kadencijai išrinktas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti.

Rajono savivaldybės tarybos komitetai išsirinko savo vadovų kandidatūras, kurias teiks tvirtinti savivaldybės tarybai artimiausiame tarybos posėdyje.

Rajono savivaldybės tarybos komitetai išsirinko savo vadovų kandidatūras, kurias teiks tvirtinti savivaldybės tarybai artimiausiame tarybos posėdyje.

Lazdijų rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimas galėtų būti puikus akstinas mūsų krašto istorikams, mokytojams, kraštotyrininkams, muziejų darbuotojams, moksleiviams plačiau pasidomėti šių signatarų politine, ir ne tik, veikla.

Naudojantis GKI, galima pamatyti kiekvienos savivaldybės bendrą, atskirų sričių ir rodiklių įvertinimą, savivaldybes palyginti  tarpusavyje ar stebėti pokyčius.

Netrukus bus pateikta informacija ir apie tai, kaip jiems skiriamus pinigus naudoja Lazdijų ir Alytaus rajono savivaldybių tarybų nariai.

Alytaus rajono savivaldybės vicemeru patvirtintas Aurimas Truncė.

Netrukus bus pateikta informacija ir apie tai, kaip jiems skiriamus pinigus naudoja Lazdijų ir Alytaus rajonų savivaldybių tarybų nariai.

„Dzūkų žinios“ domėjosi, kaip bus teikiamos teisingumo paslaugos lazdijiečiams, jei reforma būtų patvirtinta.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiemet iš 33,5 tūkst. pajamų deklaracijas privalančių pateikti Alytaus apskrities gyventojų, laiku pareigą atliko apie 83 proc.

Dalius Mockevičius: „Vicemero pareigos įpareigoja ir yra didelė atsakomybė. Tikiu, kad visi kartu galime padaryti daug gerų darbų mūsų krašto žmonėms."

Posėdžio metu buvo svarstyti rajono savivaldybės vadovų komandos ir tarybos komitetų formavimo klausimai.

Pirmąja, pakvietusia piliečius pačius nuspręsti, kaip ir kam bus panaudota dalis miesto biudžeto lėšų, Lietuvoje tapo Alytaus miesto savivaldybė.

VMI duomenimis, Alytaus apskrityje tai jau atliko pusė šią prievolę turinčių gyventojų – apie 3 tūkst. Iki gegužės 2 d. apskrityje turtą deklaruoti turi dar 3 tūkst. asmenų.

Šiandien vyks Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdžio darbotvarkės projektą ir klausimų sprendinių projektus galite rasti ča: https://lazdijai.lt/saviv…/taryba/posedzio-darbotvarke/277Posėdis tiesiogiai bus transliuojamas Lazdijų

Numatoma palankesnė išmokų skaičiavimo tvarka, didės paskatos bent pagal galimybes dirbti auginant vaiką, ilgės ligos išmoka slaugant artimuosius, o minimalios socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos didės 92 eurais „į rankas“.

Antradienį prisiekė tiesioginiuose mero rinkimuose išrinkta Alytaus rajono savivaldybės merė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Rasa Vitkauskienė ir 25 tarybos nariai –

VMI dalinasi dažniausiais paskutinę pajamų deklaravimo savaitę užduodamais klausimais bei atsakymais.

Jau nuo pirmųjų naujosios Tarybos darbo valandų kilo nenumatytų problemų, todėl posėdžio darbotvarkė buvo koreguota, dalis klausimų perkelti į kitą posėdį, de jure nesuformuota valdančioji dauguma.

Administracijos direktore taps alytiškė S. Dumbliauskienė, vicemeru – D. Mockevičius.

Paslaugos užsakymas elektroniniu būdu yra paprastesnis, greitesnis, nurodoma, kokius dokumentus būtina pateikti ir gyventojai gali stebėti paslaugos teikimo būseną bei matyti, kada ši paslauga bus suteikta.

Apie politiko duoną, išmoktas pamokas, naujus iššūkius kalbamės su V. P. Mikelioniu.

Anot Prezidento, susitikimai su vietos bendruomenėmis suteikia galimybę suprasti ir pamatyti, kaip tose vietovėse gyvena žmonės, ir leidžia priimti gerus sprendimus bet kurioje srityje.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad beveik 50 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų jau deklaravo pernai gautas pajamas.

Per ketverių metų laikotarpį įvairiose Lietuvos savivaldybėse pasikeitė 261 savivaldybės tarybos narys.