Dzūkų žinios

Kaimas

Visas tris savaites ūkininkai vežė grūdus į Šeštokų elevatorių.

Naujais fontanais, jaukiomis poilsio zonomis, išpuoselėtais parkais, šiuolaikiškomis žaidimų aikštelėmis pasipuošę miestai ir miesteliai, sutvarkyti bei įrengti nauji vandentvarkos tinklai, tiesiami ir

Antrus metus į Rudaminos amatų centrą sukvieti floristai – profesionalai ir mėgėjai, išbandyti savo jėgų floristikos plenere „Kai prakvimpa žolynai”. Tiesa, nieks

Dineta Babarskienė Jei anksčiau rajono gyventojai negalėjo pasigirti miško gėrybėmis, tai dabar, gerai palijus, socialiniuose tinkluose vienas per kitą dalijasi savo gausiais

Prieš dvejus metus, rugpjūčio pradžioje visas javų derlius jau buvo surinktas ir išvežtas į elevatorius. Šiemet, kaip ir pernai, šis procesas yra kiek vėlesnis, tik dabar į elevatorių vežamas pirmasis javų derlius.

Lietuvos pieno ūkininkams nesutinkant su Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pasiūlymu, kaip bus skirstoma beveik 11 mln. eurų europinė parama nuostolių dėl pieno krizės patyrusiems žemdirbiams, šie ketina kreiptis į Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisarą ir ieškoti palaikymo.

Gerbdami tradiciją, J. Galecko gatvės gyventojai centrinėje gatvės dalyje pastatė naują ąžuolinį kryžių.

Undinė Tumavičiūtė savo ūkyje užaugintas daržo bei sodo gėrybes parduoda turguje Druskininkuose, kur apstu poilsiautojų bei turistų.

Čikagos prekių biržoje trečiadienį kviečių ateities sandoriai pabrango apie 8,5 proc. iki 7,28 JAV dolerio už bušelį.

VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, šiemet buvo pateikta 116,2 tūkst. paraiškų (pernai – 118,7 tūkst.), deklaruotas 2,904 mln. ha (pernai – 2,897 mln. ha) plotas.

Ką daryti ūkininkui, patyrusiam nuostolių dėl gamtos stichinių reiškinių

Ką daryti ūkininkui, patyrusiam nuostolių dėl gamtos stichinių reiškinių

Kiekvienais metais gamta žemdirbiams pateikia vis kitokių nemalonių staigmenų – tai per daug lietaus, tai sausra, tai šalnos. Žemės ūkio ministerija yra parengusi rekomendacijas.

Ūkininkai, savo deklaruojamuose žemės ūkio naudmenų plotuose turintys melioracijos griovių šlaitų, gali juos susitvarkyti Europos Sąjungos paramos lėšomis.

Europos Komisija Lietuvos ūkininkams siūlo skirti 10,66 mln. eurų, pirmadienį pranešė EK biuras Lietuvoje.

Aplankiau Būdviečio kapines. Norėjau sužinoti ir pamatyti, kaip prižiūrimos kapinės ir kunigų kapai.

Pavėluotai deklaruojantiems pasėlius išmokos nemažės

Pavėluotai deklaruojantiems pasėlius išmokos nemažės

Gera žinia ūkininkams – pavėluotai deklaruojantiems žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus išmokų suma nebus mažinama.

Nors Kapčiamiesčio centre jau ne vieną mėnesį stovi konteinerinio tipo tualetas, tačiau jis iki šiol uždarytas ir neatlieka savo funkcijų.

Dėl sausros trijose Lietuvos savivaldybėse jau paskelbta ekstremali situacija, tačiau Lazdijuose ji vis dar neskelbiama.

Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma bus mažinama 1 proc.

Ekologiškai ūkininkaujantys iki birželio 20 d. gali teikti paraiškas pagal ekologiniams ūkiams remti skirtas intervencines priemones.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus vedėjas Žydrūnas Vasiliauskas sakė, jog Lazdijuose yra dalis pieno gamintojų, kurie gaus paramą.

Smulkūs kiaules laikantys ūkiai galės teikti paraiškas ir gauti valstybės pagalbą biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti.

Ministras pabrėžė, kad reikia konkrečių bei skubių veiksmų, juolab, kad ant slenksčio ir nauji iššūkiai dėl pavasarinių šalnų.

Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Tradicinėje ketvirtadienio Žemės ūkio ministerijos konsultacijoje pasėlių dar nedeklaravę ūkininkai ypač domėjosi jiems skirta kompleksine ekologine sistema „Veiklos ariamojoje žemėje“.

Ūkininkai, norintys gauti valstybės pagalbą augalų ir pasėlių draudimo įmokoms kompensuoti, paraiškas turi pateikti iki birželio 16 d.

Akademijos dėstytojams, doktorantams ir  studentams buvo sudaryta galimybė pamatyti VDU ŽŪA mokomojo ūkio lauke žmogaus nustatytą užduotį vykdantį autonominį traktorių robotą. Ši mašina yra pirmoji tokio tipo Baltijos šalyse.

Šiuo metu žemės ūkio kooperatyvais yra pripažinti 56 kooperatyvai.

Nauja šio įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą. Projektas dabar bus teikiamas Seimui.

Paramos lėšas planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos.

Rezultatai pranoko lūkesčius: pateikta 411 paramos paraiškų už 87,78 mln. Eur, o lengvatinių paskolų paprašė 105 pareiškėjai už 13,58 mln. Eur.

Nuo gegužės 2 d. iki birželio 30 d. paraiškas dėl paramos vystyti ir atnaujinti savo ūkius gali teikti šalies smulkieji ūkininkai – pienininkystės arba kitiems žemės ūkio sektoriams atstovaujantys pareiškėjai.

Ministras pabrėžė, kad parama politiniame lygmenyje jau yra, o sprendimai, kaip pranešė pokalbyje komisaras – kelių dienų klausimas.

Šiandien nuotolinėse konsultacijose vėl dalyvavo daugiau kaip 500 ūkininkų ir savivaldybių specialistų.