Dzūkų žinios

Kaimas

Akivaizdu, jog padidintas mokestis labai naudingas rajono valdžiai, nes pernai jo buvo surinkta du su puse karto daugiau nei anksčiau, prieš mokesčio padidinimą. Padidintas mokestis rajono biudžetą papildė beveik milijonu eurų.

Stabdoma prievolė ūkininkams atkurti daugiametes pievas.

Antradienį Vilniuje prasideda kelias dienas truksianti ūkininkų protesto akcija, kurią organizuoja Lietuvos žemės ūkio taryba.

Per visą Lietuvą nuvilnijusią taikią vilties ir solidarumo žemdirbių protesto akciją „Vilties laužai“ palaikė ir Lazdijų rajono žemdirbiai.

Šiandien Lietuvos, o kartu ir mūsų Lazdijų rajono žemdirbiai išreiškė savo nepasitenkinimą valdžios institucijų vykdoma politika, kuri, jų nuomone, yra nelogiška ir sukelia perteklinius reikalavimus.

Šių metų pradžioje ūkininkai sulaukė dar vienos valdžios „dovanėlės“ – VMI kontroliuos žymėto dyzelino naudojimą.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigalioja svarbūs valstybinės žemės valdymo, naudojimo ir administravimo pokyčiai

Šiame straipsnyje  pateikiami atsakymai į aktualiausius klausimus apie pievų atkūrimą.

Planuojama, kad jau šį mėnesį 98 proc. pareiškėjų pasieks 194 mln. Eur parama.

Siekiant sudaryti palankesnes paramos gavimo sąlygas ir mažesnę konkurenciją tarp skirtingų dydžių ūkių, investuojančių į žemės ūkio valdas, parama šiuo finansiniu laikotarpiu diferencijuojama pagal valdos ekonominį dydį.

Per tris rudens mėnesius žaliavinis pienas pabrango daugiau nei 20 proc.

Ūkininkai, žemės savininkai, gavę VSTT laiškus, buvo šokiruoti, nes sužinojo, kad kai kuriuose savo žemės sklypuose nuo šiol negalės vykdyti įprastos žemės ūkio veiklos.

Šiandien šio rajono žemdirbiai surengė akciją „Mėšlo iššūkis“ – keturiolikos srutvežių kolona patraukė į Telšius, į nuotekų valymo paslaugas teikiančią įmonę ir čia priduoti daugiau nei 200 tonų srutų.

Iki gruodžio 29 dienos priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. Strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.

Šiemet sumažėjus deklaruotų ekologinių ūkių plotams, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nuo kitų metų ketina koreguoti paramos sistemą, didinti išmokas.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis sako, kad – nepaisant kiek paaugusių pieno supirkimo kainų – ūkininkų padėtis išlieka sudėtinga.

Mažėjant natūralių pievų trikdomos ekosistemos mitybos grandinės, o tai neigiamai veikia vabzdžius apdulkintojus, nuo kurių priklauso daugelio mūsų auginamų žemės ūkio kultūrų derlius.  

Šią savaitę Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) surengė posėdį, kuriame buvo aptarti planuojami Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų pakeitimai.

Žemės mokestį sumokėti reikia iki lapkričio 15 d.

Trumpos tiekimo grandinės – galimybė šalies ūkininkams realizuoti savo užaugintą ir perdirbtą produkciją, o vartotojams – įsigyti šviežių ir sveikų produktų, pagamintų Lietuvoje.

Pilkiai jau tapo labai drąsūs, jie puola ne tik ganyklose besiganančius gyvulius, bet atsėlina ir į sodybas.

Nuo antradienio iki gruodžio 29 d. pirmą kartą bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.

Parama ūkiams – ir naudinga, ir reikalinga: pavyzdžiui, pienininkystės veikloje ji svarbi, nes pieno supirkimo kainos daug metų nedidėja, o visa kita brangsta.

NMA iki avansų mokėjimo pabaigos, t. y. lapkričio 30 d., planuoja išmokėti iki 300 mln. Eur avansinių išmokų.

Tiesioginių išmokų avansus turėtų gauti beveik 85 tūkst. pareiškėjų.

Ekstremalios situacijos dėl sausros paskelbimui nėra teisinio pagrindo.

Nacionalinė mokėjimo agentūra nuo spalio 16 d. ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei gyvulius, pradeda mokėti avansines išmokas.

Žemės ūkio ministerija ruošiasi nuo spalio 16 d. pradėti mokėti išankstines išmokas pagal su plotu bei gyvuliais susijusias intervencines ir kompensacines kaimo plėtros priemones.

Minint Tarptautinę sampratos apie maisto nuostolius ir maisto švaistymą dieną, Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus, smulkiuosius gamintojus ir maisto pramonės įmones dar aktyviau mažinti maisto atliekas.

Visas tris savaites ūkininkai vežė grūdus į Šeštokų elevatorių.

Naujais fontanais, jaukiomis poilsio zonomis, išpuoselėtais parkais, šiuolaikiškomis žaidimų aikštelėmis pasipuošę miestai ir miesteliai, sutvarkyti bei įrengti nauji vandentvarkos tinklai, tiesiami ir

Antrus metus į Rudaminos amatų centrą sukvieti floristai – profesionalai ir mėgėjai, išbandyti savo jėgų floristikos plenere „Kai prakvimpa žolynai”. Tiesa, nieks

Dineta Babarskienė Jei anksčiau rajono gyventojai negalėjo pasigirti miško gėrybėmis, tai dabar, gerai palijus, socialiniuose tinkluose vienas per kitą dalijasi savo gausiais

Prieš dvejus metus, rugpjūčio pradžioje visas javų derlius jau buvo surinktas ir išvežtas į elevatorius. Šiemet, kaip ir pernai, šis procesas yra kiek vėlesnis, tik dabar į elevatorių vežamas pirmasis javų derlius.