Kultūra

Jau R U G S Ė J O 30 d. 20 val. Alytaus Rotušės aikštėje!

Kokią paslaptį slepia Kreivėnų-Senųjų Alksnėnų akmuo ir ant jo iškaltas užrašas?

Tradicinis Stebulių ateities bendruomenės renginys toli nuo namų. Ir sugalvok tu man!

Ansamblis Lietuva

Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas teigė, jog nuo pandemijos išsilaisvinę žmonės stengiasi atrasti Dzūkiją ir Veisiejus.

Festivalio akimirka. (Merkinės fabriko nuotr.)

Prieš Antrąjį pasaulinį karą Merkinėje vykusios Senovės dienos, iki šiol miestelio gyventojų atmintyje įstrigusios kaip festivalis, kuriame lankėsi pats prezidentas Antanas Smetona, atgimė nauju ir simboliniu pavadinimu „Samanos“.

Daugelio pamėgtas sūrių festivalis tapo įdomiu vasaros pabaigos akcentu.

Rugpjūčio 19–21 dienomis Merkinės fabrike viecinių ir užeivių lauks paskaitos, koncertai, ekskursijos, dangaus skliauto tyrinėjimai ir pagal archeologinius duomenis atkurti senoviniai patiekalai.

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jogurto, užtepėlių ir kitų maisto produktų, skardinės ir buteliai… Kur

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Lazdijų rūšiavimo centre esančiame daiktų mainų punkte „Mainukas” slypi neįkainojamos vertybės.

Rugpjūčio 5–7 d. mieste vyks 29-oji Dainavos krašto folkloro šventė.

Šypsenomis ir šiluma buvo apdovanotos VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro Socialinės globos namuose gyvenančios Onos ir Onutės.

Ar kada matėte nesuskaičiuojamą daugybę kojinių vienoje vietoje, tiek, kad net akys raibtų nuo spalvų ir raštų margumo?

Leipalingio dvaras. (DKC nuotr)

Leipalingio dvaro papėdėje ir pačiame dvare, ketvirtą kartą liepos 21–24 d. vyks Jotvingių šventė.

Gegutės kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Sabaliauskienė sako, kad visai nereikia įmantrių patiekalų, kad kaimyną pavaišintum, užtenka ir paprastų, kasdienio maisto, svarbiausia su meile ir šiluma, su visu dosnumu pasidalinti.

Krosnos kultūros centras. (Violetos Česnulytės nuotr.)
„Dainavos“ apygardos partizanai.

Tauro apygardos Vytauto rinktinės 4-oji kuopa pokario rezistencijoje suvaidino ypač svarbų vaidmenį.

Mados industrija yra viena didžiausių aplinkos teršėjų. Bet būti madingu taip norisi! Tad kaip viską suderinti? Rinktis dėvėtus drabužius, kurti naujus jų derinius ir stebinti pasaulį savo tvariu kūrybiškumu!

Joninės – bene gražiausia vasaros šventė, susijusi su vasaros saulėgrįža, su Jono Krikštytojo gimimo diena ir trumpiausios metų nakties šėlsmu bei magija.

Gražaus ir tvaraus Joninių savaitgalio!

Lazdijų kraštui šiais metais atstovavo aštuonios kaimo bendruomenės – Šventežerio, Barčių, Gegutės, Kučiūnų, Metelių, Stebulių ateities, N. Kirsnos, Kuklių.

Ar yra vilties, kad žvejybos varžybų tradicija bus atgaivinta?

Virtuali kelionė po atliekų pasaulį ir iš atliekų gaminamas kompostas sulaukė didžiulio festivalio lankytojų susidomėjimo bei puikių atsiliepimų.

Nika Piperita, sukvietusi visus pažįstamus ir nepažįstamus į savo debiutinės knygos „Gervė smėlynuose“ sutiktuves Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

Konferencijos „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ globėjas J. E. kardinolas Sigitas Tamkevičius dalijasi mintimis apie šio istorinio fenomeno prasmę anuomet, reikšmę šiandien ir ateities perspektyvas.

Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka sėkmingai įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Lazdijų rajono savivaldybės remiamą projektą Andrulionių giminės atminimui įamžinti.

Praėjusią savaitę lazdijiečiai ir rajono svečiai iškilmingai paminėjo Kalniškės mūšio 77-ąsias metines.

Šiandien galime nevaržomai kirsti Lenkijos ir Lietuvos sieną, bet sunku mums būtų įsivaizduoti, kaip ji atrodė ankstyvojo pokario laikais.

Lazdijų krašto nuostabioje vietoje, Veisiejų seniūnijoje, 2022 m. gegužės 7 d. vyko Lietuvos partizanams pagerbti skirtas renginys, kuriame dalyvavo ir gausus būrys alytiškių.