Dzūkų žinios

Kultūra

Tie, kas savaitgalį keliavo pro Rudaminos piliakalnį, tapo nuostabaus reginio liudininkais – visas piliakalnis švytėjo degančiais jotvingių simboliais.    

Šiandien – Tarptautinė diena be automobilio. Lazdijų mieste nuo ankstaus ryto apie tai priminė žirgų kanopų kaukšėjimas, karietų ratų bildesys.

Džiugu matyti, kad kiekvienas Dzūkijos kraštas stengiasi šokti, dainuoti, atrasti iš naujo senus šokius ir dainas.

Mūsų krašto žmonės ne vieną kartą įrodė, jog moka saugoti istorinę atmintį ir nepamiršta skaudžių istorijos pamokų.

Viziją pristatyti atvyko centro vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas, Istorinės atminties įamžinimo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas ir architektas Vytenis Rudokas.

Tarptautinis mainų projektas „Lietuva–Lenkija: istorijos ir kultūrų pynė“ jau antrą kartą parodė, kad tautų draugystė ir ateitis – jaunimo rankose.

Rugsėjo mėn. 17 d. 12 val. Alytaus r. (Kaišiadorių vyskupijos) Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia minės 30-metį. Kviečiame!

Jau daug metų pirmąjį rugsėjo sekmadienį krikštoniškiai ir buvę šio miestelio bei jo apylinkių gyventojai iš visų pasviečių suvažiuoja į atlaidus, o legendinė Krikštonių bažnyčia tampa didžiuliu tėviškėnų traukos centru.

Rugsėjo 3 dieną Lazdijų rajone, šalia Dusios ežero pakrantės (prie pat kelio Janėnai– Meteliai) esančioje privačioje pievoje įrengtame lėktuvų pakilimo ir nusileidimo take, buvo nutūpę 11 ANBO eskadrilės privačių ultralengvųjų lėktuvėlių.

Į 21-ąją visame pasaulyje žinomo bonsai meistro Kęstučio Ptakausko surengtą parodą aplankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene.

Ar daug Lietuvos bažnyčių gali pasigirti Kardinolo aukojamomis Mišiomis?

Apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą atvyko pakalbėti bei pristatyti savo iniciatyva naujai išleistą Vydūno knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“ gerai lazdijiškiams žinomas Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas, LR Seimo narys Dainius Kepenis.

Gausiame žuvienės virėjų būryje ir mūsų atstovai – šaunioji Gegutės kaimo bendruomenės „Janės ir Pranės“ komanda.

Paskutinį vasaros penktadienį Kapčiamiesčio kapinėse amžino poilsio palydėti du šiame krašte gimę partizanai.

Lazdijai garsėja „Pirmosios vagos“ švente, kur artojai varžosi dėl nugalėtojo titulo, o arimo talka buvo jaukus, nekonkurencinis artojų susibūrimas, kurio metu ariamas laukas, o paskui jis užsėjamas rugiais.

Paskutinį vasaros penktadienį Kapčiamiesčio kapinėse amžino poilsio palydėti du šiame krašte gimę partizanai

Atvažiuojančius ir išvažiuojančius iš Dzūkijos sostinės nuo šiol pasitiks brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų sukurta skulptūra „Skubėk lėtai“.

Rugpjūčio 25 dieną kiek neįprastu pasirodymu, vaikščiodami šviesoforu reguliuojama perėja, apie save priminė teatralai ir kartu miesto gyventojus kvietė į teatrą.

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Malinauskienė – moteris su staigmenomis. Ji – finansininkė, bibliotekininkė, dailininkė, jau susidomėjo keramika, tad kas paneigs, jog nesulauksime jos keramikos darbų parodos?

Paskutinį vasaros penktadienį Lazdijų rajone Kapčiamiesčio kapinėse amžino poilsio palydėti du šiame krašte gimę partizanai – Juozas Barkauskas-Vėjūnas (1928–1949) ir Petras Bankieta (1918–1947), turėjęs slapyvardžius Medinis, Kanapynas.

Kviečiami aktyviausi artojai, taip pat ir tie, kurie neturi savo arklio.

Praėjusį penktadienio vakarą akį traukė Lazdijų miesto parko netradicinėje erdvėje įsikūręs jaukumu ir kūryba alsuojantis kiemelis. Ten vyko tradicinis fotografijų, muzikos ir šviesų festivalis „Po dangum“.

Laukiame Jūsų! Susitikime rugsėjo 9 d. Varėnoje!

Antrus metus į Rudaminos amatų centrą sukvieti floristai – profesionalai ir mėgėjai, išbandyti savo jėgų floristikos plenere „Kai prakvimpa žolynai”. Tiesa, nieks

Lazdijų kultūros centras ne vieną kartą įrodė, jog ne tik sugeba puikiai organizuoti lokalius renginius, bet ir puikiai įgyvendina nacionalinius kultūros projektus.

Praėjusią savaitę didelė grupė Lazdijų rajono saviveiklininkų buvo išvykę į Vilnių ir LRT studijoje nusifilmavo laidoje „Duokim garo“, skirtoje Lazdijų rajonui.

Rugpjūčio 4–6 dienomis Druskininkuose prognozuojama tikra tradicinės kultūros audra: čia vyks jubiliejinė, 30-oji, respublikinė Dainavos krašto folkloro šventė, skirta Dzūkijos (Dainavos) krašto metams paminėti.