Dzūkų žinios

Kultūra

Vasario 16-osios išvakarėse Šaulių namuose buvo pristatyta partizanų ryšininko, pogrindininko Jono Arbačiausko knyga „Laisvės kovų dramos“, pasakojanti apie partizanų kovas už Lietuvos nepriklausomybę.

Nors atrodytų, kad dar laiko daug iki Verbų sekmadienio ir Velykų, tačiau mūsų krašto žmonės jau dabar galvoja, kaip pasitiks Velykas.

Ketvirtadienio vakarą nuoširdžiausi sveikinimai, apdovanojimai ir Alytaus miesto teatro Didžiojoje salėje skambėję aplodismentai buvo skirti labiausiai 2023 m. nusipelniusiems alytiškiams – čia įteikti Alytaus metų apdovanojimai – „Alytus-Myliu“ statulėlės.

Už nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei Laisvės angelų statulėlėmis buvo apdovanoti (iš kairės) Salomėja Teresė Jotautienė, Edmundas Henrikas Jastramskas ir Onutė Juodkienė.

2024 m. vasario 16 d. Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai, už jos vardo garsinimą pasaulyje, už atsidavimą jai kasdieniu prasmingu darbu įteikė valstybinius apdovanojimus žmonėms, vertiems didžiausio pagerbimo.

Kovo 6-ąją minėsime Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 106-ąsias gimimo metines. Jo dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir bendraamžiai prisimena Adolfą kaip daug sportuojantį, mėgusį dainuoti.

Vasario 16-oji Lazdijuose: iškilmingos mišios ir Laisvės angelų įteikimas

Lazdijų rajono policijos komisariate vyko 2023 metų veiklos rezultatų aptarimas.

Per Dzūkiją nuvilnijo Užgavėnės – žiemos pabaigos, džiaugsmo, juoko, smagių pokštų šventė, turinti ir krikščioniškų, ir pagoniškų tradicijų.

Šiltose, erdviose, po remonto dar dažais kvepiančiose patalpose jos iškart kibo į darbus: nusimatė tolimesnes Veisiejų „Carito“ veiklos gaires, aptarė būsimus darbus.

Merkinėje pirmą kartą rengiamos užeivių Užgavėnės, kuriose neabejotinai gims visiškai naujos tradicijos.

Daugiau nei penkis dešimtmečius Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvui „Lazdija“ vadovaujanti Janina Dereškevičienė sakė, jog labai tuo džiaugiasi.

Antri metai iš eilės programai „Tau, Alytau“ iš Alytaus miesto biudžeto skirta ta pati – 40 tūkst. eurų suma.

Lazdijų turizmo informacinio centro vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Jolita Bakšaitė pasidžiaugė, kad Lazdijų krašto stende sulaukta tikrai gausaus lankytojų būrio: lankytojų buvo daug, dirbta intensyviai.

Lazdijų rajono savivaldybė vasario mėnesį planuoja pradėti Kalniškės mūšio vietos įamžinimo techninio projekto parengimo procedūrą.

Nuotaikingas koncertas „Čigoniškos sielos netylančios stygos“, kuris vyks vasario 10 d. 17.00 val. Alytaus kultūros centre.

Po penkerių metų pertraukos į Dzūkiją grįžta ristūnų žirgų lenktynės.

Kviečiame aktyviai prisijungti prie šios gražios mūsų krašto tradicijos ir iki vasario 10 d.  pasiūlyti tuos, kurie nuoširdžiai, kantriai, tačiau kartais – labai tyliai dirba savo krašto ir visos Lietuvos labui.

Angelė ir Gintas Juškevičiai yra Seirijų liaudiškos muzikos kapelos „Seirija“ nariai.

Jau ketvirtą kartą iš eilės organizuotas didelio pasisekimo sulaukiantis renginys – praeitų metų pabaigoje vykęs „Žvilgsnis į 2023 Lazdijų JC“.

Paskutinis 2023 metų trečiadienis Lazdijų parapijos „Carito“ savanorėms buvo paskutinė jų prasmingų darbų diena.

Norime padėkoti buvusiems kartu su Krosnos „Caritu“ 2023-iaisiais.

tai tik dar kartą patvirtina, kad žmonių gerumo kupinos širdys daro stebuklus ir jie vyksta mūsų akyse. Didelis noras, valia ir užsispyrimas padeda Remigijui, dažnai dar vadinamam geležiniu žmogumi, ne tik sporte, bet ir gyvenime: „Gerumo akcija“ tikrai gyvuos.

Kol kas daugiausiai įvairių atsiliepimų yra sulaukę du baletai – tai „Dezdemona“ ir „Arlekino milijonai“.

Būrys Kučiūnų bendruomenės narių ir svečių iš rajono rinkosi į Miškinių jaunimo centrą, kur vyko kūčiukų kepimo edukacija.

Šioje šviesų, spindesio, garso, džiaugsmo, gražių emocijų šventėje kartu su savo augintine, cvergšnaucerių veislės kalyte Hilda dalyvavo ir lazdijietė Loreta Kolkienė su šeima.

Nušvito lyg iš dangaus nusileidusi šventinė eglė, nusėta paukščiais, debesimis – prasmingais S. Gedos kūrybos simboliais.