Dzūkų žinios

Kultūra

Vargu ar dar kur nors šalyje pamatysite tokį stebuklą, kad tarpukario sodžiuje išdygtų mokykla pagal moderniausias amerikietiškas technologijas. Mecenato L. Radziukyno pastangos dėl savo gimtojo kaimo vaikų verčia lenkti galvą ir šiandien.

Lazdijų socialinių paslaugų centre buvo minima Šeimos diena.

PASIENIO FIESTA „Danguje ir žemėj, vandeny“ kviečia pasinerti į kultūrinių potyrių sūkurį ir birželio 2–3 dienas praleisti Lazdijuose!

Lazdijų TAU bei Seirijų ir Veisiejų skyrių klausytojams buvo pasiūlytas susitikimas – diskusija „Kas svarbiau – žmogus ar valstybė?“ su charizmatiškąja aktore, sukūrusia daugiau nei trisdešimt vaidmenų televizijos ir kino filmuose, politikos, visuomenės veikėja, Nepriklausomybės akto signatare Nijole Oželyte.

Griebkite į parankę antrą pusę, tėvus, draugus, vaikus ir šiltąjį sezoną pasitikite įspūdžių bei smagių potyrių šventėje Varėnoje!

Lazdijų krašto žmonės kasmet mini ne vieną svarbią mūsų tautos istorijos datą, tačiau viena iš iškiliausių patriotinių švenčių – Kalniškės mūšio metinės.

Birželio 9 dieną antrą kartą Alytuje įvyks „Žalioji vakarienė“.

Alytuje paminėtos vieno žymiausių Lietuvos partizanų Kazimiero Pyplio-Mažyčio 100-osios gimimo metinės.

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė-Augustinienė viešėjo Lazdijuose.

Neseniai Lietuvos kultūros taryboje buvo pristatyti Lietuvos miestų ir rajonų kultūros reitingai. Pagal juos, Lazdijams teko itin aukšta – aštuntoji vieta tarp visų 60-ies šalies savivaldybių.

Muziejus tikrai moderniai, estetiškai įrengtas, nupirkta naujoviška vaizdo, garso, kompiuterinė įranga.

Jei dar nespėjote joje apsilankyti – paskubėkite, tai padaryti tikrai verta.

Artimiausias bagažinių turgelis vyks šį sekmadienį (gegužės 14 d.), nuo 10 iki 13 val.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka tapo nominacijos „Skaitymų inovatorė 2022“ laimėtoja!

Jau 11 kartą vykstantis konkursas sukvietė daugiau kaip 50 smuikuotojų iš visos Lietuvos, o nuotoliniu būdu prie konkurso prisijungė dalyvė iš Anglijos.

Jau 22-ą kartą organizuota „Pirmosios vagos“ šventė tampa Lazdijų krašto simboliu, žinomu visoje Lietuvoje.

Tarp apdovanotų mamų buvo ir mamos iš Alytaus: MILDA RITA BAUBLIENĖ (Alytus) ir ONA KARKAUSKIENĖ (Kružiūnų k., Punios sen., Alytaus r.).

Pasakojimais apie praėjusius laikus žavėjęsis nuo vaikystės, šiandien Gediminas Dubonikas padeda kitiems atrasti savo giminės istoriją.

Alytaus kraštotyros muziejus švenčia gimtadienį!

Gegužės 2 dieną numatytas koncertas Veisiejų socialinės globos namų gyventojams.  

Gera žinia – kad lankytojai kuo ilgiau galėtų grožėtis pražydusiu Burbiškio dvaru, pailgintas darbo laikas. Gegužės 1– 25 dienomis muziejus pirmadieniais dirbs nuo 9 iki 18 valandos, antradieniais– sekmadieniais – nuo 9 iki 20 valandos.

Balandžio viduryje tris dienas Varėnoje rinkosi muzikantai, pasakotojai, tyrinėtojai, kultūros darbuotojai ir visi, kuriems svarbi ir įdomi dzūkų smuikavimo tradicija. Čia vyko folkloro festivalis „Dzūkų godos“.

Dvyliktą kartą švelniu geltoniu pražydę narcizų laukai Druskininkų parke nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio praėjusį savaitgalį pritraukė begalę išsiilgusių kerinčių vaizdų ir pojūčių žmonių.

Lazdijų seniūnijos seniūnas Aidas Simanynas pripažino, jog miškų, laukų, pakelių šiukšlinimas yra rimta visos Lietuvos problema.