Kultūra

Apie tai, kas paskatino rinkti senas Kapčiamiesčio krašto nuotraukas, domėtis čia gyvenusiais žmonėmis, apie būtinybę jaunam žmogui prisiliesti prie savo giminės šaknų kalbamės su šios paskyros įkūrėja L. Miciulevičiene.

Jubiliejinė didžiausia Baltijos šalyse turizmo paroda ADVENTUR 2023 atidaryta skambiu akordu – penktadienį įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimai.

Praėjusią savaitę Veisiejų suaugusių tautinių šokių kolektyvas „Pušynas“ atšventė savo gyvavimo 25-metį.

Lina Miciulevičienė ėmėsi nelengvos, bet labai prasmingos misijos – surinkti senas nuotraukas, prisiminimus bei įamžinti nuo senų laikų čia gyvenusius ir gyvenančius Kapčiamiesčio krašto žmones.

Dėkota ir Dievui, ir likimui už šią itin prasmingą „Gerumo akciją“, už žmones, kurie jau 10 metų atveria savo širdis gerumui.

Ačiū, kad esate su mumis, kad skaitote, kad Jums rūpi Lazdijų krašto ateitis. Gražių ir prasmingų ateinančių švenčių!

Lazdijų krašto jaunimas turėjo galimybę įsitraukti į jų poreikius atitinkančias veiklas: diskusijas, susitikimus, edukacijas, pažintinius vizitus, patyriminius žygius, teminių filmų vakarus, sporto turnyrus, temines stovyklas ir t. t.

Prie Kūčių stalo sės keturios Dobilų giminės kartos: jiems svarbus visos šeimos susibūrimas.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, UAB „Lankava“ kviečia susipažinti su ypatingomis šeimomis.

Koncertas Šeštokų bažnyčioje

Šeštokų parapijos bažnytėlėje klebono Valdemaro Smulskio dėka išskirtinis koncertas: koncertavo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantės.

Ką pakeitė Lenkijos tautinių mažumų įstatymas Suvalkų krašto lietuvių gyvenime?

Gruodžio 17 dieną Merkinėje skambės kalėdinė muzika, kvepės žolelių arbatomis ir šviežutėliais kepiniais – savo rankomis pagamintas gėrybes čia sugabens apylinkėse kuriantys menininkai ir amatininkai.

Prie svarbaus atradimo daug prisidėjo žinomas mūsų krašto patriotas, Sapiegiškių kaimo gyventojas Albinas Kamarūnas.

Prie pat Lietuvos ir Lenkijos sienos, ties Kalvarijos–Budzisko perėja, Eglinės kaime, tūno didingas jotvingių piliakalnis.

Gausi rajono ūkininkų bendruomenė buvo sukviesta į Lazdijų kultūros centrą, kur buvo pagerbti ir iškilmingai apdovanoti rajono ūkininkai, apžiūros-konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai. 

Prie svarbaus atradimo daug prisidėjo žinomas mūsų krašto patriotas, Sapiegiškių kaimo gyventojas Albinas Kamarūnas.

Eglė Kašėtienė kartu su komanda įgyvendina unikalų projektą – baigia sukurti 17 edukacinių-dokumentinių filmų seriją apie dzūkų audimo tradicijas.

Šiandien minime partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago žūties 65-ųjų metines.

Pasak gilių prasidėjusio advento tradicijų, Kalėdas reikia sutikti pasninkaujant: iki švenčių vengti persivalgymo, atsisakyti mėsos, pieno produktų.

Visų kelionių tvarkaraštį rasite www.kaledoskurorte.lt. Peržiūrėkite ir išsirinkite, kada norite keliauti!

Šiandien Druskininkų centre, skvere tarp bažnyčios ir miesto muziejaus,  atidengta kurorto atsiradimo legendą įprasminanti skulptūra „Sūrutis“.

Gruodį žavingasis duetas grįžta į sceną su nauju projektu „Kalėdų Žvaigždės“. Koncertą galite išvysti gruodžio 17 d. Alytuje, Alytaus miesto teatre.

Lazdijų viešojoje bibliotekoje atlikėja, rašytoja Loreta Zabalujeva klausytojus užbūrė savo poezija, skambant gitaros stygoms.

Lazdijų krašto žmonės puikiai žino ponią Aldoną. 2018 m. už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei A. Mikalonienei įteikta Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio padėka ir „Laisvės angelo“ statulėlė.

Lazdijams šiame renginyje atstovavo dvi komandos iš Veisiejų Sigito Gedos ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų.

Suvalkų kraštovaizdžio parkas.

Kelionėms visi laikai tinkami. Svarbiausia išsiruošti, o vėliau viskas vyksta savaime.

Šių metų kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ palies asociaciją „Mirabilia“, kuri vienija neįgalius vaikus auginančius tėvus, globėjus, šeimas.