Švietimas

Lazdijų krašto jaunimas turėjo galimybę įsitraukti į jų poreikius atitinkančias veiklas: diskusijas, susitikimus, edukacijas, pažintinius vizitus, patyriminius žygius, teminių filmų vakarus, sporto turnyrus, temines stovyklas ir t. t.

Kaip gera būti Erasmus+ programos dalimi ir naudojantis jos teikiamomis galimybėmis tikėtis savo ir kitų gyvenimus padaryti geresniais.

Spalio 27 d. Varšuvos universitete vyko penktus metus skaičiuojantis švietimo kongresas, kurio šūkis „Erasmus+“ 35-metis“.

Lazdijams šiame renginyje atstovavo dvi komandos iš Veisiejų Sigito Gedos ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų.

Rugsėjo 26–30 dienomis Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokytojos pagal programos ,,Erasmus+“ bendrojo ugdymo mobilumo projektą dalyvavo Maltos kalbų mokymo centre ETI vykusiuose anglų kalbos kursuose.

ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistė V. Undzėnienė atsakingo vartojimo mokymus rengia įvairaus amžiaus vaikams.

Laima Vaitiekūnienė

Apie Verslo ir technologijų profesijų skyriaus Veisiejuose veiklą, perspektyvas ir įvairius projektus kalbamės su Laima Vaitiekūniene.

Projekto dalyviai džiaugiasi turėta galimybe patirti tiek daug nuostabių savaitės įvykių bei kvapą gniaužiančių įspūdžių, susirasti naujų draugų ir įgyvendinti daug veiklų, susijusių su patyčių prevencija.

Lina Žaliauskienė

Apie meilę savo darbui, kūrybą, mokytojo profesijos svarbą kalbamės su Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos ir Šventežerio mokyklos technologijų mokytoja L. Žaliauskiene.

Seinų „Žiburio“ mokykla.

Lenkijoje veikia 3 lietuviškos pradinės mokyklos, kuriose mokosi per 400 mokinių.

Apie šių mokslo metų naujoves, pedagogų personalo sudėtį, popamokinę veiklą kalbamės su Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Daliumi Mockevičiumi.

Projekto metu dalyviai mokytojai (20 mokytojų ir 4 projektų vadovai) pristatė, analizavo ir apibendrino geriausius metodus, klimato kaitos veiklas ekologiško augimo ir tvaraus vystymosi srityse, švietimo įstaigų ir mokytojų praktikas.

Kalbų mokėjimo reikšmė šiandieniame pasaulyje yra neginčijama.

Tikimės, kad tai – ne paskutinis mūsų projektas.

Ant Vidzgirio progimnazijos stogo pastatyti 3 aviliai, o ant lopšelio-darželio „Volungėlė“ stogo 2 aviliai.

Į vaikų darželį „Vyturėlis“ vaikus atvedę tėveliai buvo nemaloniai nustebinti – kai kurių grupių patalpos skendėjo vandenyje, o vaikai buvo perkėlinėjami į kitų grupių patalpas.

Matematikos egzamino neišlaikė 52,69 proc. Lazdijų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų.

Liepos pradžioje Veisiejuose buvo surengta dviejų kauniečių klubų kyokushin karatė sporto stovykla, kurioje savo sportinius sugebėjimus lavino per aštuonios dešimtys jaunųjų sportininkų.

Sveikinimai, aplodismentai skirti šiems šaunuoliams bei jų mokytojoms!!!

Po susitikimo Rumunijoje, Jasų mieste, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių projekto Erasmus+ kelias nusidriekė į Turkijos Samsuno provincijos Carsambos miesto Fen Lisesi mokyklą.

Šiltas ir nuoširdus projekto dalyvių bendravimas, puikiai organizuotos veiklos – tai nuostabi dovana mūsų mokiniams ir mokytojams.

Projekto tikslas – skatinti vaikus dalintis pagarbos, tolerancijos ir empatijos vertybėmis su žmonėmis, kurie yra kitokie, suprasti, kad smurtas ir priekabiavimas nėra gerai, nes žmonės turi gyventi harmoningai kartu, net jeigu likimas nebuvo visiems palankus.

Pirmasis pasaulinis karas pakeitė Europos geopolitinę situaciją ir sudarė galimybę Lenkijai ir Lietuvai atgauti prarastą nepriklausomybę. Naujai susiklosčiusi padėtis teikė lenkams naujų

Vykstant karui Ukrainoje, Lietuvoje nemažėja pabėgėlių srautai, kurių skaičius netrukus pasieks 50 tūkstančių. Lietuvą savo laikinam prieglobsčiui dažniausiai pasirinko mamos su vaikais,

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Lego STEM laboratorija“ vykdymas sparčiu žingsniu juda link pabaigos. 2022 metų kovo 28 – balandžio 1 dienomis vyko priešpaskutinis

Per pastaruosius kelerius metus mažmeninės el. prekybos mastas žymiai išaugo. Deja, tačiau kartu padidėjo ir į ją nukreiptų kibernetinių atakų skaičius. Dėl

Įsibėgėja tarptautinio Erasmus+ projekto „Lego STEM laboratorija“ veiklos. 2022 metų vasario 21–25 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko trečias šalių partnerių susitikimas, kuriame