Dzūkų žinios

Švietimas

Birželio 1 d., prasideda 2023 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

Aukštasis mokslas ją ugdo, parodo, kur ir kaip pasisemti žinių. Kiekvienas spendžia, kiek jų pasiimti ir kaip jas tinkamai panaudoti.

Aklai pasikliauti tėvų nuomone irgi yra neteisinga: statistika rodo, kad net apie 66 proc. moksleivių pasirenka tą profesiją, į kurią juos pastūmėja tėvai, ir tai nebūtinai yra tas kelias, kuris nuveda į sėkmę ir laimę.

Apie įgytą kvalifikaciją, iššūkius, kurie laukia Lazdijuose, vadovavimo stilių ir žmogišką laimę „Dzūkų žinios“ kalbasi su E. Poškevičiene.

Paradoksalu, tačiau jaunimas renkasi suvirintojo, bet ne šaltkalvio profesiją, nors šaltkalvio profesija yra platesnė turinio prasme.

Apie įgytą kvalifikaciją, iššūkius, kurie laukia Lazdijuose, vadovavimo stilių ir žmogišką laimę „Dzūkų žinios“ kalbasi su E. Poškevičiene.

Svarbiausi programų pakeitimai – dėmesys sutelkiamas į gyvenime reikalingų kompetencijų ugdymą, mokytojams suteikiama galimybė savo nuožiūra rinktis 30 proc. savo mokomojo dalyko turinio.

Tėvai gali ir turi laiką prie ekranų riboti, kai kalbame apie vaikus, o kaip gi su paaugliais?

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate šiandien šurmuliavo gausus būrys jaunų žmonių, kurie domisi policijos pareigūno profesija.

Apie Alytaus kolegijos laukiančius pokyčius kalbamės su šios mokslo įstaigos direktoriumi Sigitu Naruševičiumi.

Atidžiai sekame naujas verslo investicijas mūsų regione ir ypač džiaugiamės, kai išaugus tam tikrų specialistų poreikiui, jos suteikia impulsą mūsų veiklai.

Naujoji Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Erika Poškevičienė darbą pradės po dviejų savaičių.

Naujoji Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Erika Poškevičienė darbą pradės po dviejų savaičių.

Jaunuoliai bus skatinami konstruktyviai kurti ateitį, ugdyti sveiką gyvenseną, įgyti įvairių profesinių amatų kompetencijų, bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžių, ieškoti atsakymų į jiems nepatogius klausimus.

Moksleiviai, jaunimo darbuotojai sako, jog jiems smagiausia vykti į kitas šalis susipažinti su jų kultūra, tradicijomis, pažinti šalį ir pakeisti aplinką, tačiau ne mažiau įdomūs ir naudingi Lietuvoje vykstantys Erasmus+ programos projektai.

Mokymuose grakščiai pynėsi teorija su praktika, pagražinta vaidybiniais elementais.

Dr. Arūnas Vyšniauskas skaitė paskaitą Druskininkų Trečiojo amžiaus universitete. Paskaitos tema: „Laisvės kaina: Romo Kalantos žygdarbis gyvas“.

Didelio jaunų žmonių susidomėjimo sulaukė praėjusią savaitę organizuotas Lietuvos gimtadienio renginys, skirtas Vasario 16-ajai.

„Dzūkų žinios“ kreipiasi į Lazdijų rajono pedagogus, etnokultūros puoselėtojus, prašydamos išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu, pasidalinti „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto lūkesčiais.

Kovo 3 dieną „Merkinės muilo fabrikas“ kviečia į nemokamą vienos dienos seminarą, kuris pradės ilgalaikę verslumo skatinimo mokymų programą.

Lazdijų krašto jaunimas turėjo galimybę įsitraukti į jų poreikius atitinkančias veiklas: diskusijas, susitikimus, edukacijas, pažintinius vizitus, patyriminius žygius, teminių filmų vakarus, sporto turnyrus, temines stovyklas ir t. t.

Kaip gera būti Erasmus+ programos dalimi ir naudojantis jos teikiamomis galimybėmis tikėtis savo ir kitų gyvenimus padaryti geresniais.

Spalio 27 d. Varšuvos universitete vyko penktus metus skaičiuojantis švietimo kongresas, kurio šūkis „Erasmus+“ 35-metis“.

Lazdijams šiame renginyje atstovavo dvi komandos iš Veisiejų Sigito Gedos ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų.

Rugsėjo 26–30 dienomis Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokytojos pagal programos ,,Erasmus+“ bendrojo ugdymo mobilumo projektą dalyvavo Maltos kalbų mokymo centre ETI vykusiuose anglų kalbos kursuose.