Dzūkų žinios

Švietimas

Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus mokytoja Irina Gudebskienė su savo dviem auklėtiniais prieš dešimt dienų nuskynė laurus tarptautinėje scenoje – laimėjo didįjį prizą Paryžiuje.

Streikuosiančių pedagogų lyderio Andriaus Navicko teigimu, prie profesinės sąjungos prisijungė per 30 ugdymo įstaigų.

Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) sustabdžius streiką iki lapkričio pabaigos, pedagogai šią savaitę sugrįžo į mokyklas.

Vidzgailų bendruomenės namuose rudeninio „režimo“ darbai prasidėjo: šeštadienį buvo laukiamos moterys, mergaitės ir vyrukai pabandyti šį tą naujo.

34 vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo organizacijos kreipėsi į kitų metų biudžetą planuojančius Seimo narius.

Prie nacionalinio mokytojų streiko prisijungė ir dalis Lazdijų rajono pedagogų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį informavo Vyriausybę bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kad rugsėjo 29 dieną nuo 8 val. pradeda tikrąjį streiką švietimo įstaigose.

Tarptautinis mainų projektas „Lietuva–Lenkija: istorijos ir kultūrų pynė“ jau antrą kartą parodė, kad tautų draugystė ir ateitis – jaunimo rankose.

Rugsėjo 1-oji – svarbi diena ne tik mokiniams ir mokytojams, bet ir daugybei švietimo lauko darbuotojų bei čia vykdomų programų.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasigendantis geranoriškumo kalbantis su streikuoti planuojančiais mokytojais ir sako esąs pasirengęs imtis tarpininko vaidmens.

Įsiklausiusi į mokyklų vadovų keliamą pamokų lankomumo problemą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė Mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarką.

Apie šių mokslo metų naujoves, vasarą atnaujintas mokyklas, pedagogus, „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto įgyvendinimą kalbamės su Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotoju Daliumi Mockevičumi.

Šiame straipsnyje aptariame Montessori magnetinių lentų naudą, nagrinėsime jų savybes, pliusus, minusus ir tai, kaip jos prisideda prie vaiko mokymosi.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia jau dabar pateikti prašymus gauti mokinių nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Matematikos egzamino šiemet neišlaikė 15 proc. abiturientų – ženkliai mažiau nei pernai, kai šis procentas siekė 35 proc., antradienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Vidzgailų kaimo bendruomenės namuose gaminamos kompozicijos iš saldumynų, riešutų, vaisių.

Įsibėgėja mobilaus darbo projekto „Mobilios galimybės jaunimui 2023“ veiklos.

Pakeitimai numato pareigą mokyklai tą pačią dieną informuoti tėvus, globėjus ar rūpintojus apie mokinio, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programas, neatvykimą į mokyklą ar pamoką.

Siekiant sustiprinti kolegines studijas Alytaus regione, ekspertai rekomenduoja Alytaus kolegiją prijungti prie Kauno kolegijos.

Birželio 1 d., prasideda 2023 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

Aukštasis mokslas ją ugdo, parodo, kur ir kaip pasisemti žinių. Kiekvienas spendžia, kiek jų pasiimti ir kaip jas tinkamai panaudoti.

Aklai pasikliauti tėvų nuomone irgi yra neteisinga: statistika rodo, kad net apie 66 proc. moksleivių pasirenka tą profesiją, į kurią juos pastūmėja tėvai, ir tai nebūtinai yra tas kelias, kuris nuveda į sėkmę ir laimę.

Apie įgytą kvalifikaciją, iššūkius, kurie laukia Lazdijuose, vadovavimo stilių ir žmogišką laimę „Dzūkų žinios“ kalbasi su E. Poškevičiene.

Paradoksalu, tačiau jaunimas renkasi suvirintojo, bet ne šaltkalvio profesiją, nors šaltkalvio profesija yra platesnė turinio prasme.