Dzūkų žinios

Gamta

„Pastebėjome, jog kai kuriose rajono vietose yra pageltę ištisi žiemkenčių laukai. Ar tai reiškia, kad jie žuvo? Ar dar galima juos išgelbėti?“ – klausia „Dzūkų žinių“ skaitytojai.

Išsipildė didžiausias grybautojų troškimas: atšilus orams, pastebėti pirmieji grybai – bobausiai.

Išsipildė didžiausias grybautojų troškimas: atšilus orams, pastebėti pirmieji grybai – bobausiai.

Akivaizdu, kad mūsų krašto klimatas keičiasi. Pasibaigusi kalendorinė žiema šiemet buvo beveik be sniego ir didesnių šalčių. Ar tai į naudą mūsų žemdirbiams?

Praėjusią savaitę startavo daugiau nei dvejus metus truksiantis ES lėšomis finansuojamas projektas „Baltajo ežero pasiekiamumo didinimas ir pritaikymas lankymui“.

Gal kada nors į salą vėl bus galima nukakti ne tik ledu ar valtimis, bet ir tiltu?

Gamta nesnaudžia, o ir giliai įmigusi šiemet nebuvo. Sparnuotosios migrantės – pilkosios žąsys, gulbės nebylės, giesmininkės – jau pastebėtos pulkais.

𝐏𝐚𝐮𝐤𝐬̌𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐚𝐬 𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐨𝐣𝐞: 𝐩𝐫𝐢𝐦𝐞𝐧𝐚𝐦𝐞 𝐛𝐮̄𝐭𝐢𝐧𝐚̨𝐬𝐢𝐚𝐬 𝐛𝐢𝐨𝐬𝐚𝐮𝐠𝐨𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐦𝐨𝐧𝐞𝐬 𝐩𝐚𝐮𝐤𝐬̌𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐢𝐫 𝐤𝐢𝐭𝐮̨ 𝐠𝐲𝐯𝐮̄𝐧𝐮̨ 𝐥𝐚𝐢𝐤𝐲𝐭𝐨𝐣𝐚𝐦𝐬.

Pirmadienį pro debesis išlindus saulei, pastebėtos prie avilių dūzgiančios bitės.

Dar vienas rekordas ir pirmą kartą šiais metais peržengta simbolinė 10 °C kartelė. 🌞

Ar nepakenks tokie permainingi orai žiemkenčiams?

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie stiprėjantį vėją ir link šalies artėjančią pūgą.

Vaikščiojant po Giraitės mišką, gamtos takai užtverti – čia išvirtusių žaliaskarių begalė.

Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog tikėtina, kad Aplinkos ministerija priims sprendimą šį, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą, gyvūną likviduoti, kaip keliantį pavojų žmonėms.

Krosnos seniūnijos įvairių kaimų gyventojai tapo neeilinio įvykio liudininkais – šiame krašte pasirodė didžiulis stumbras.

Ilgąjį savaitgalį sinoptikai Lietuvoje pranašauja audrą. Numatoma, kad stipriausias vėjas pūs penktadienį, o kritulių tikimasi sulaukti sekmadienio dieną.

Spalio mėnuo paslaptingai ramus, dosnus ir nenuspėjamai aikštingas.

Spalio 4-6 dienomis vyko tradiciniai Paukščių palydų renginiai daugelyje Lietuvos vietų, ne išimtis ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija. „EuroBirdwatch“ renginiai vyko Žuvinto biosferos rezervate, Metelių, Aukštadvario ir Vištyčio regioniniuose parkuose.

Dirbta buvo taip, kaip tėvai išmokė dirbti, džiaugtis vieni kitais ir gyvenimu!

Jei norite išsiauginti unikalų ir ilgaamžį bonsai medelį, pušis – puikus pasirinkimas.

Nusistovėję šilti ir sausi orai rugsėjo viduryje palankus metas tradiciniam „vėžliakasiui“, kuris kasmet vyksta Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose.

Medžiais apaugusios ganyklos Jurgelionių pievose

Medžiais apaugusios ganyklos Jurgelionių pievose

Senolių ąžuolų paunksmėje visada tvyro ypatinga aura, tad kviečiame pasivaikščioti, apkabinti galingus medžius bei pasisemti iš jų stebuklingos jėgos

Daržininkų siaubas. Neišrankus maistui. Galintis sunaikinti visą derlių ir daryti ženklų neigiamą poveikį aplinkai. Kas?

Įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „NATURA 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, Punios šilo teritorijoje atlikti tyrimai džiugina rezultatais.

Vakar Druskininkuose sušilo net iki 30,8 °C.

Vyriausybė uždraudė gyventojams uogauti ir grybauti valstybės saugomose teritorijose – nacionalinių ir regioninių parkų rezervatuose, kurie nesiriboja su kaimais ar viensėdžiais. Praėjusių

Žuvinto biosferos rezervate gyvenimas virte verda – į svečius užsuko stumbras, stebimos rekordinės pilkųjų žąsų sankaupos prieš skrydį į šiltuosius kraštus, gausėja ir kitų migruojančių paukščių, o vietiniams gyventojams bus leidžiama pasirinkti spanguolių.