Dzūkų žinios

Gamta

Ši sala pasižymi unikaliu gamtos grožiu, įdomia istorija ir žavingais vietiniais miesteliais bei kaimeliais. Tad, jei dar nežinote, kur šį pavasarį ar vasarą galėtumėte nukeliauti, nieko nelaukite ir įsigykite bilietus į Fuerteventūrą!

Specialistai sako, kad, pamačius tokį mažylį, jokiu būdu nesinešti jo namo, geriausia – neliesti, tačiau jei jam gresia pavojus, reiktų pakelti ant šakos.

Klonių kopa Dzūkijoje yra vienintelė neužaugusi mišku.

Gegužės 20-ąją minime Pasaulinę bičių diena, tad tai puiki proga leistis į gardžią kelionę po medaus rūšis.

Gegužės 15-ąją į Nemuną Lazdijų rajone, ties Varviškės kaimu, buvo išpiltas biologinis preparatas „VectoBac 12AS“ kraujasiurbių upinių mašalų lervutėms naikinti.

Vakar į Nemuną ties Varviškės kaimu buvo išpiltas biologinis preparatas „VectoBac 12AS“ kraujasiurbių upinių mašalų lervutėms naikinti.

Ūkininkas pataria, kaip išsirinkti skaniausias uogas, kiek ir kaip laikyti natūraliai užaugintas braškes.

Nuo seno manoma, kad gegužės 8–oji yra būtent ta diena, kai reikia imtis šių populiarių daržovių sodinimo.

Remigijus Paulionis sugavo 7 kg lydeką Galsto ežere.

Primename, kad iki gegužės 15 d. vis dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 31 d. – sterkus.

Saulės elektrines Lietuvoje naujai statyti arba išplėsti jų pajėgumus nori vis daugiau šalies gyventojų.

Birštone jau veikia ilgiausia rogučių trasa Lietuvoje, o ilgąjį savaitgalį sezoną pradės ir daugelis kitų turistų pamėgtų veiklų: lauke įrengtas laipiojimo bokštas, kempingas, ekstremalios vandens pramogos „Birštonas Wake Park“.

Plano tikslas – užtikrinti tvarų ir integruotą vandens telkinių, jūros aplinkos, potvynių rizikos, vandentvarkos valdymą.

Sraigių rinkimo sezonas jau prasidėjo. Šiųmetis pavasaris itin palankus sraigėms: jų kaip niekad daug.

Gera žinia – kad lankytojai kuo ilgiau galėtų grožėtis pražydusiu Burbiškio dvaru, pailgintas darbo laikas. Gegužės 1– 25 dienomis muziejus pirmadieniais dirbs nuo 9 iki 18 valandos, antradieniais– sekmadieniais – nuo 9 iki 20 valandos.

Siekiant išvengti netikslumų, Žemės ūkio ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba nusprendė sumažinti sluoksnio apimtį ir jame palikti tik daugiametes pievas ir šlapynes.

Dvyliktą kartą švelniu geltoniu pražydę narcizų laukai Druskininkų parke nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio praėjusį savaitgalį pritraukė begalę išsiilgusių kerinčių vaizdų ir pojūčių žmonių.

Ką apie kenkėjus, jų naikinimo būdus ir prevenciją reikėtų žinoti esamiems bei būsimiems tokių pastatų savininkams?

Šiuos tylius, baikščius ir paslaptingus paukščius retai kas išvysta.

Ankstyvo pavasario grybas – austriškoji plačiataurė. Akį traukia ryški jo raudona spalva.

Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad dar turi praeiti bent keleri metai, kad išlaisvintoje upės atkarpoje pilnai atsikurtų ekologinės buveinės ir funkcijos.

Ūkininkai piktinasi nebežinantys kokių dar staigmenų gali sulaukti.

Apie savo apsisprendimą, su juo susijusius iššūkius ir netradicinius grybus kalbamės su šitakių augintoja Dalia Bubnelyte-Daktariūniene.

Toli važiuoti dėl tokio pasakiško grožio nereikia, visa tai – čia pat, Dzūkijos apylinkėse.