Dzūkų žinios

Sveikata

Klausimus gydytojui pateikite elektroniniu paštu: dzukuzinios@gmail.com.

Greita ir patogi pacientų registracija pas gydytojus išlieka prioritetine Sveikatos apsaugos ministerijos sritimi.

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

Kauno klinikoms toliau vadovaus R. Jurkevičius. Sveikiname!

Sveikatos įstaigų reforma pamažu juda į priekį. Lazdijų rajono savivaldybės taryba sudarė darbo grupę šios reformos procesui vykdyti.

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com. Klausimo pateikėjui pageidaujant, jo asmeninai duomenys nebus viešinami.

Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo.

Apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą atvyko pakalbėti bei pristatyti savo iniciatyva naujai išleistą Vydūno knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“ gerai lazdijiškiams žinomas Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas, LR Seimo narys Dainius Kepenis.

Kviečiame mūsų skaitytojus pasinaudoti unikalia galimybe ir pateikti gydytojui A. Dulskui klausimus. Klausimus gydytojui pateikite elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

Kaip rūpintis savo burnos sveikata tinkamai ir efektyviai? Šiame straipsnyje pateiksime vertingus patarimus, kurie padės išlaikyti švarią ir sveiką šypsena.

Kviečiame mūsų skaitytojus pasinaudoti unikalia galimybe ir pateikti gydytojui A. Dulskui klausimus.

Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės.

Lazdijų krašto žmonėms, o ypač „Dzūkų žinių“ skaitytojams labai pasisekė. Nuo šiol savaitraščio puslapiuose ir „Dzūkų žinių“ interneto portale juos konsultuos žinomas Lietuvos onkologas Audrius Dulskas, savo profesiniu meistriškumu iš mirties nagų išplėšęs gausybę mūsų tautiečių, tarp jų ir Lazdijų krašto onkologinių ligonių.

Vienišumas – tai jausmas, apibrėžiamas kaip ryšio nejautimas su kitais žmonėmis. Tai reiškia, kad vienišumą galima jausti net ir aplink save turint

Remiantis moksliniais tyrimais, rūkymas dažniausiai tampa įpročiu dar paauglystėje. Kuo jaunesnio amžiaus pradedama rūkyti, tuo didesnė tikimybė, kad asmuo taps priklausomas nuo

Gydytoja E. Ignatavičienė teigė, kad norint, jog sergantis demencija žmogus būtų kiek įmanoma savarankiškesnis, reikėtų jį socializuoti ir įtraukti į kasdienes veiklas.

Nuo rugpjūčio 1 d. dalyje Lietuvos savivaldybių pradedama teikti nauja paslauga – pacientų pavėžėjimas.

Įsteigtame Sveikatos centre registruotiems gyventojams ar atvykstantiems su siuntimais būtų teikiamos svarbiausios sveikatos priežiūros ir kitos šios srities būtinos paslaugos.

Mes visi esame sukurti judėti, todėl net ir minimalus fizinis aktyvumas kasdien duoda milžinišką naudą mūsų sveikatai.

Net ir nesunkios galūnių traumos sukelia nepatogumų kasdienybėje, tad labai svarbu būti atsargiems.

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkės K. Košel-Patil teigimu, autizmas yra kitoks mus supančio pasaulio suvokimas.

Saulės ir šilumos smūgiai – vieni iš dažniausiai šiuo laikotarpiu pasitaikančių sveikatos sutrikimų, kuriuos patyrus ir laiku negavus reikalingos pagalbos, žmogui gali grėsti net mirtis.

Specialistės A. Mickienės teigimu, klinikiniais tyrimais nepatikrintos vakcinos, kurių efektyvumas nėra pamatuotas, nepatenka į rinką ir nėra skiepijamos žmonėms.

Širdis – gyvenimo variklis, todėl ja rūpintis būtina tinkamai ir reguliariai.

Vasarą padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija nežinomais augalais, grybais ar uogomis, alkoholiu, pagalbos taip pat prireikia ir asmenims, nukentėjusiems nuo vabzdžių ar gyvatės įgėlimo.

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo nauja aprūpinimo judėjimo techninėmis pagalbos priemonėmis tvarka.

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo pagal naujas kainodaros taisykles sudarytas kompensuojamųjų vaistų kainynas.