Dzūkų žinios

Sveikata

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė įspėja tėvus, vaikams susirgus vėjaraupiais, nelaužyti izoliacijos ir ragina pagaliau pamiršti šiai ligai gydyti ilgai naudotą briliantinę žalumą.

Kada organizamas pradeda signalizuoti apie kritinį kalcio trūkumą ir kokios galimos pasekmės?

Artėjant vienai gražiausių metų švenčių – Tėvo dienai, Nacionaliniame vėžio institute kalbėtasi apie prostatos vėžio diagnostikos ir gydymo naujienas.

Valstybinės ligonių kasos specialistai pacientams primena, kad reabilitacijos įstaigos skirtos ne poilsiui, o gydymui ir paslaugos jose teikiamos nepaisant metų laiko.

Savalaikė sveikatos patikra, kol nejaučiama jokių simptomų, leidžia diagnozuoti šias ligas dar ikivėžinės stadijos ir sėkmingai jas gydyti.

Darbdavių iniciatyvos suteikti sveikatinimo atostogas, anot pašnekovės, nėra naujovė.

Dietistė, prekybos tinklo „Maxima“ sveikos mitybos partnerė Vaida Kurpienė dalijasi patarimais, kokius pomidorus rinktis, norint gauti daugiausiai naudos, ir ką skanaus pasigaminti, užderėjus šviežiam jų derliui.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad mūsų klimato sąlygomis vitamino D iš saulės gali pakakti tik retam žmogui, todėl ji dalijasi patarimais, kaip juo pasirūpinti vasarą.

Nors išgerti rekomenduojamo vandens kiekis svyruoja nuo 1,5 iki 2 litrų per parą (o per didelius karščius ar sunkiai dirbant – dar daugiau), dažnai žmonės jo išgeria mažiau.

Siekiant išvengti erkinio encefalito ir Laimo ligų, pirmiausia NVSC atstovė pataria gamtoje dėvėti uždarą aprangą ir naudoti repelentus.

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė dalijasi penkiais patarimais moterų sveikatai.

Pasak profesoriaus M. Miglino, arterinė hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis) yra labai dažna, tačiau valdoma liga.

Vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.

Vaistininkė patarė, kaip iš tikrųjų reikėtų elgtis nerandant sau būtinų vaistų.

Vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, kaip pasirūpinti dažniausiai pasitaikančiomis traumomis.

Nuo šiol grožio ir kurortinėse „Eurovaistinės“ tinklo vaistinėse gyventojų lauks specialūs įrenginiai – dozatoriai, po kuriais pacientui pakišus rankas, į delnus bus įpurškiamas apsauginis losjonas.

Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai, atsakys į svarbiausius klausimus, apie dantų implantacijos galimybę vaikams bei patars, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantis.

Tikimasi, kad pokyčiai leis išsamiau ir efektyviau tirti programos dalyvių sveikatą bei reikšmingai prisidės prie gyventojų sergamumo kraujotakos sistemos ligomis mažinimo.

Mūsų šalyje senjorams, kurie sudaro 30 proc. visų gyventojų, suteikta galimybė gauti didesnį nemokamų paslaugų paketą, nei kitų amžiaus grupių žmonėms.

Vaiko teisių gynėjai pastebi, kad ypač jaunoji karta, kai susiduria su sunkumais, vis noriau naudojasi psichologų, kitų pagalbą teikiančių specialistų paslaugomis.

Pervargimas ar perdegimas – pastaruoju metu vis dažniau girdimos žmonių įvardijamos būsenos.

Dažniausios nelaimių priežastys – nepakankamas fizinis pasirengimas, pervertintos galimybės ir apsvaigimas nuo alkoholio.

Siekdama mažinti biurokratinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką.

Specialistės rekomenduoja nedaryti nieko per prievartą ir nealinti savęs, o rūpintis savimi su malonumu, taip galima pasiekti ilgalaikių rezultatų.

Pasak „Camelia“ vaistinių tinklo vaistininko Rimvydo Blyno, apsauga ir skiepai nuo erkių sukeliamų ligų yra apipinti įvairiausiais mitais ir įsitikinimais, kai kurie jų visiškai nepagrįsti. Farmacininkas komentuoja penkis jų.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į pagrindinius požymius ir nedelsiant imtis veiksmų, kurie padėtų ištaisyti netaisyklingą vaiko laikyseną.