Dzūkų žinios

100 eurų dydžio išmokos nuo COVID-19 pasiskiepijusiems senjorams bus mokamos kartu su pensija

Dalintis:
Etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė sako, kad jai yra nesuprantama žmonių baimė skiepytis ir delsimas apsispręsti. (Giedriaus Akelio nuotr.)

Sparčiai prastėjant epidemiologinei situacijai šalyje, žymūs senjorai kviečia Lietuvos žmones būti atsakingiems, saugoti savo ir artimųjų sveikatą ir drąsiai eiti skiepytis nuo COVID-19. Ypač tai padaryti kviečiami didžiausią riziką patiriantys vyresnio amžiaus žmonės, turintys gretutinių ligų. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, bus mokamos 100 eurų išmokos kartu su pensija ar kitomis „Sodros“ išmokomis.

Etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė sako prieš pusmetį pasiskiepijusi dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis ir besiruošianti pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja doze. Ponia Zita sako, kad jai yra nesuprantama žmonių baimė skiepytis ir delsimas apsispręsti.

„Nesuprantu, kodėl tiek laiko žmonės dar neapsisprendė, skiepytis jiems ar ne. Galvoju, arba jie yra žiauriai užsispyrę, arba jiems kažkas susuko galvas pasakodami įvairius baisius gyvenimo scenarijus. Kaip tik, sakyčiau, daug baisių atvejų nutinka, kai žmonės suserga iš neatsargumo ar iš kvailumo. Suserga, nes nepasiskiepijo. Aš nesuprantu, kodėl būčiau turėjusi nesiskiepyti. Tokiu atveju būčiau privalėjusi sėdėti užsidariusi, nieko nematyčiau, niekur negalėčiau įeiti, kelčiau grėsmę žmonėms. Aš pasiskiepijau ir man nieko nenutiko. Man net nesuprantama ta žmonių baimė skiepytis“, – sako ponia Zita.

Režisierius ir laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis taip pat yra pasiskiepijęs nuo Covid-19 ir kviečia kuo skubiau tai padaryti ir kitus, ypač vyresnio amžiaus žmones. (Giedriaus Akelio nuotr.)

Režisierius ir laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis taip pat yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ir kviečia kuo skubiau tai padaryti ir kitus, ypač vyresnio amžiaus žmones.

„Aš galvoju, kad užtenka jau čia mums galų gale diskutuoti. Apie skiepus žinome nuo vaikystės. Skiepyti buvome ir vienais, ir kitais skiepais ir nenumirėme. Priešingai – buvome apsaugoti nuo daugelio ligų. Užtenka čia diskutuoti, reikia imtis atsakomybės, eiti skiepytis ir apsaugoti savo bei kitų sveikatą“, – sako ponas Vytenis.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė sako, kad dedama daug pastangų įtikinti senjorus pasiskiepyti nuo COVID-19 ir taip apsaugoti savo ir kitų sveikatą.

„Norėčiau pasakyti senjorams, kad reikia klausyti, ką sako specialistai, medikai. Skiepai gali išgelbėti gyvybę, išsaugoti sveikatą. Yra žmonių, kurie dėl sveikatos problemų negali skiepytis. Jei kyla klausimų, ar sveikata leidžia skiepytis, reikia tartis su šeimos gydytojais, jie pasižiūrės jūsų ligos istorijas ir pasakys. Kviečiu nelaukti, kuo skubiau išsiaiškinti ir pasiskiepyti, jei gydytojai leidžia“, – sako Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė: „Skiepai gali išgelbėti gyvybę, išsaugoti sveikatą.“ („Senjorų žodžio” archyvo nuotr.)

Vienkartinė išmoka

Siekiant paskatinti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius skiepytis ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje, nuspręsta skirti vienkartines išmokas. Nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Jei šios amžiaus grupės žmonės jau yra anksčiau pasiskiepiję, kviečiami sustiprinti savo imunitetą ir pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja vakcinos doze. Tai padariusieji iki ateinančių metų kovo 31 d. taip pat gaus 100 eurų išmoką. Vienkartinę išmoką gaus ir tie 75 metų ir vyresni žmonės, kurie jau yra pasiskiepiję sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze.

Kodėl pasirinkta ši amžiaus grupė (75+)?

Šiai grupei priklausančių asmenų imunizacijos lygis yra gerokai mažesnis nei kitų aukštos rizikos grupių. Jiems yra didžiausia hospitalizacijos rizika ir dvigubai didesnė rizika mirti nuo COVID-19 nei kitoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims.

Išmoką gaus ir šiek tiek jaunesni

Visuomenei kyla klausimų, ar asmuo turi būti sukakęs ne mažiau kaip 75 metus skiepijimosi dieną, kad jam būtų mokama vienkartinė išmoka. Skiepytis gali ir 74 metų asmenys, tačiau svarbu, kad 75 metai jiems sukaktų šių metų lapkričio 30 d., jei 2021 m. rugsėjo 1 d. buvęs nepasiskiepijęs asmuo pageidauja gauti vienkartinę išmoką pasiskiepijus pagal pilną skiepijimo schemą, arba 2022 m. kovo 31 d., jei asmuo nori gauti vienkartinę išmoką pasiskiepijęs sustiprinančiąja vakcinos doze.

Išmoka bus mokama tik vieną kartą

100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresni žmonės, pasiskiepiję dviem dozėmis, vienkartinę išmoką gaus po pilnos vakcinacijos. Vienkartinę išmoką gaus taip pat ir tie šios amžiaus grupės senjorai, kurie jau yra pasiskiepiję arba pasiskiepys sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze iki 2022 m. kovo 31 d. Vienkartinę išmoką gaus ir tie senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir dėl to negalės būti paskiepyti, tačiau pasiskiepys nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d.

Prašymų išmokai gauti teikti nereikia

Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės. Duomenys apie vyresnio amžiaus asmenis bus tikrinami registre. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“. Išmoka bus mokama po pilnos vakcinacijos kitą mėnesį kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka pavedimu į banko sąskaitą arba ne vėliau kaip iki 2022 m. balandžio 30 d. pristatant į namus.

Finansinių nuostolių dėl išmokos senjorai nepatirs

Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

Partnerio turinys

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: