Lazdijai nusilenkė mūsų krašto jaunąją kartą auginantiems misionieriams – mokytojams
Labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lazdijų savivaldybės mero padėkos.
Labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lazdijų savivaldybės mero padėkos.
Lazdijų laisvės kovų muziejuje pristatyta LGGRTC paroda „Laikom frontą!“ ir dokumentinis filmas „Antanas Lukša. Brolio pažadas“. „Tai tikra pilietiškumo pamoka mums visiems”, – sakė renginio vedėja vyr. muziejininkė Jūratė Paciukonienė. Juolab, kad renginyje dalyvavo gausus būrys moksleivių iš Šeštokų bei Lazdijų ugdymo įstaigų.
Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvai „Lazdija“ ir „Smilga“ rugsėjo 20–25 dienomis dalyvavo tarptautiniame tautinių šokių festivalyje Lloret de Mar mieste, Ispanijoje.
Paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Ambrazaitytė (1939–2016)“ buvo parengta Nijolės Ambrazaitytės 80-osioms gimimo metinėms paminėti, tačiau ir toliau keliauja po Lietuvą, dabar – po mūsų rajoną.
„Po Šv. Mataušo ir žemė ataušo“ – didžiausia Krosnos miestelio šventė, švenčiama kiekvienais metais.
Praėjusį penktadienį gausus būrys Lazdijų krašto žmonių ir svečių rinkosi į šventę „Jotvingių sakmės ant Rudaminos piliakalnio“ prie Rudaminos piliakalnio.
Apdovanojimai buvo įteikti ir trims Lazdijų rajono ūkininkams.
Varėnoje rugsėjį tradiciškai 27-oji Grybų šventė sukvietė grybavimo entuziastus, dzūkiško paveldo gerbėjus ir smagių pramogų mėgėjus.
Pirmąjį rugsėjo šeštadienį, gražią rudens dieną, kai gamta nepagailėjo saulės ir šilumos, Veisiejų seniūnijos Smarliūnų kaime jautėsi pakili, šventiška nuotaika.
Seimeniškių kaime jau kelerius metus rudenėjant vyksta šio kaimo žmonių ir išeivių iš Seimeniškių susitikimai ir jaukūs pasibuvimai.
Knygos sutiktuvės autoriaus gimtinėje: lazdijiečiai šiltai sutiko Valdo Vasiliausko knygą „Didysis anonimas. Kas valdo Lietuvą“.
Susitikime Grybų šventėje 2024!
Tie, kas nori pasiausti dešimtmečius gyvuojančioje vokiečių šventėje „Oktoberfest“, nebūtinai turės važiuoti į Miuncheną. Spalį, kai Bavarijoje vyksta siautulinga šventė, jos dvelksmą bus galima pajusti ir Dzūkijoje.
Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė lankėsi Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Gegutės kaimo bendruomenės nariai su komandos šefe Asta Matoniene priešakyje dalyvavo 7-ajame Cepelinų virimo čempionate
Praėjusį savaitgalį linksmai paminėta garbinga istorija galinčių pasigirti Krikštonių kaimo 590 metų sukaktis.
Praėjusį penktadienį vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ lankėsi Lazdijuose, Lazdijų miesto parke.
Gerai žinoma mūsų krašto floristė Inga Voskienė sako, kad Žolinių puokštelę galima susirišti iš savo darželiuose augančių augalų, pasivaikščiojus po pievą, javų lauką. Tokia puokštė bus ir ritualinė, ir apsauginė, ir vaistinė.
Remiantis tradicijomis, Žolinės puokštė buvo pagrindinis šventės akcentas, ji apipinta prietarais ir išlikdavo svarbi net po šventės.
Širdims dar tebevirpant nuo jaudulio ir neapsakomų patirčių Lietuvos šimtmečio dainų šventėje, Druskininkai rugpjūčio 9–11 d. kviečia vėl visus susiburti į vertingas pamatines tradicijas puoselėjančią 31-ąją respublikinę Dainavos krašto folkloro šventę.
Šį savaitgalį praūžęs muzikos festivalis „Metelio banga“ suteikė nepamirštamų įspūdžių ir pozityvių idėjų.
Didžiųjų atlaidų pagrindinė diena kasmet švenčiama rugpjūčio 15 d., atlaidai šioje šventovėje trunka visą savaitę iki rugpjūčio 22 d.– Švč. M. Marijos Karalienės šventės.
Šilta, jauki, kūrybiška, melodinga… Tokia buvo Jotvingių šventė Leipalingyje 2024!
Šiemet tai buvo pats didžiausias ir kartu paskutinis „Čiulba ulba“, nors rengėjai dzūkų kultūros nežada apleisti ir toliau – puoselės ją savo kūryboje ir darbuose, tik ne tokios milžiniškos apimties formomis.
Sekmadienį Šeštokų Švč. Mergelės Marijos, Nuolatinės Gelbėtojos, bažnyčia šventė savo šimtmetį.
100-mečio Lietuvos dainų šventė Lazdijų krašto žmones pasitiko svetingai!
Unikalus „ČIULBA ULBA“ festivalis nestovi vietoje ir kiekvienais metais keliauja per Dzūkijos kaimus, kad auganti festivalio bendruomenė turėtų progą pažinti plačią Dzūkiją, jos kultūrą, gamtą bei atrastų jos kampeliuose gimusius ar gyvenusius šviesuolius – festivalio asmenybes.
Ansamblio „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestro“ programa įvyks rugsėjo 19 d. Šiauliuose ir rugsėjo 24 d. Alytuje, kviesdama istoriją pažinti dar įtaigiau – per simbolius, šokį, gyvai skambančią muziką ir net giliausiai mumyse rezonuojančias patirtis.
Apie meilę Dzūkijai, analogų Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse neturintį festivalį, norą stiprinti dzūkišką tapatybę ir su tuo susijusius iššūkius kalbamės su festivalio „Čiulba ulba“ sumanytoja, visą save Dzūkijai ir šio krašto kultūrai atiduodančia Egle Kašėtiene.