Dzūkų žinios

Kučiūnų bendruomenė pakvietė į tradicinę rudens ir medžioklės sezono atidarymo šventę

Praėjusį šeštadienį šv. Mišiomis prasidėjusi tradicine Kučiūnų krašte tapusi rudens ir medžioklės sezono atidarymo šventė „Padėka gamtai“ sulaukė gausaus dalyvių ir svečių būrio.

Šventė prasidėjo nuotaikingu „Šilelio“ medžiotojų pasirodymu – inscenizacija „Išėjo tėvelis“ bei daina „Vasara miške“. Ypatinga šventės dalis – naujų medžiotojų inauguracija. Šiemet medžiotojų gretas papildė dar vienas medžiotojas – Saulius Vasiliauskas. Išlaikęs lietuvių miško deivės Medeinos egzaminą ir priėmęs priesaiką, jis buvo „įšventintas“ į „Šilelio“ medžiotojų būrį. Taip pat buvo apdovanoti aktyviausi „Šilelio“ medžiotojai, aptarti kaimo bendruomenių nuveikti darbai.

Susirinkusieji į šią tradicinę šventę buvo lepinami Lino Dumbliausko „Miško virtuve“. Karštas šernienos troškinys bei koldūnai su elniena nepaliko abejingų net ir didžiausių gurmanų. O kur dar medžiotojų šeimų bei kaimo šeimininkių paruošti ištaigingi patiekalai: rūkyta briedžio lūpa, bebro uodega, įvairiausi žuvies patiekalai, saldūs sūriai, naminiai tortai, kaimiška gira ir gausybė kitų skanėstų.

Susirinkusiems gerą šventinę nuotaiką dovanojo šaunūs dainininkai – „X faktoriaus“ finalininkai Rokas ir Laurynas. O norintiems nusipirkti iš vietos gamintojų originalią atminimo dovanėlę ir parnešti tiems, kas negalėjo atvykti į šventę, taip pat buvo puiki galimybė.

Artūro Margelio nuotraukos.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: