Dzūkų žinios

G. Nausėda: bendros pratybos su Lenkija vyks Suvalkų koridoriuje, svarstomas balandis

Dalintis:
Gitanas Nauseda su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda. (Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.)

Bendros karinės pratybos su Lenkija vyks Suvalkų koridoriuje, svarstomas balandžio mėnuo, interviu naujienų portalui „Delfi“ patvirtino Lieutvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Aš labai džiaugiuosi, kad Lenkijos prezidentas tikrai gyvai atsišaukė į tą norą turėti bendras pratybas šiame žemės plote vadinamame „Suvalkų koridoriuje“. Mes jau kalbamės ir apie labai konkretų terminą, galbūt, tai galėtų įvykti balandžio mėnesį“, – pirmadienį paskelbtame interviu sako G. Nausėda.

Apie bendras Lietuvos ir Lenkijos pratybas buvo pranešta sekmadienį kaimyninės šalies prezidento Andrzejaus Dudos (Andžejaus Dudos) vizito metu, tačiau tikslesnis jų laikas ir vieta nedetalizuoti.

A. Duda interviu „Delfi“ teigė, kad Lenkija į Suvalkų koridoriaus apginamumą žiūri labai rimtai ir šiuo klausimu jau imtasi priemonių.

„Pastaruosius metus atkuriame Lenkijos gynybines galimybes būtent rytinėje mūsų šalies dalyje, būtent ten yra kuriami nauji daliniai, atkuriamos galimybės tų dalinių, kurie visą laiką buvo Bartošycėje, Grajeve, kitose vietovėse, stiprinamas Lenkijos karinis dalyvavimas, taip pat stiprinama sienos apsauga“, – sakė Lenkijos prezidentas A. Duda.

Paskutinį sykį Lietuvos ir Lenkijos karinės pratybos buvo surengtos pernai liepos pradžioje Klaipėdoje, Danės upėje. Čia abiejų šalių specialiųjų operacijų kariai treniravosi vaduoti užimtą kritinę infrastruktūrą.

A. Duda per spaudos konferenciją sekmadienį Prezidentūroje sakė, kad Suvalkų koridorius yra „tas regionas, kuriam reikalingas ypatingas dėmesys, ypatingas tos vietos stebėjimas.“

Suvalkų koridoriumi vadinamas maždaug 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, kuris iš Vakarų ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus kraštu, o iš Rytų – su Baltarusija.

Autorė Milena Andrukaitytė

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: