Dzūkų žinios

Lazdijų šokėjai Ispanijoje pristatė dzūkišką tautinį kostiumą ir mūsų šokius

Dalintis:
Išskirtiniais ritmais, spalvomis ir nacionaliniais kostiumais apipinta festivalio programa kaustė ne tik dalyvių, bet ir šimtų turistų bei vietos gyventojų dėmesį.

Lazdijų kultūros centre veikiantys meno saviveiklos kolektyvai sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose ir ten semiasi patirties.

Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvai „Lazdija“ ir „Smilga“ rugsėjo 20–25 dienomis dalyvavo tarptautiniame tautinių šokių festivalyje Lloret de Mar mieste, Ispanijoje.

Išskirtiniais ritmais, spalvomis ir nacionaliniais kostiumais apipinta festivalio programa kaustė ne tik dalyvių, bet ir šimtų turistų bei vietos gyventojų dėmesį. Renginyje dalyvavo daugiau nei 450 šokėjų – 22 kolektyvai iš 10 skirtingų valstybių. Džiugu, kad tokią galimybę turėjo ir šokių kolektyvai iš Lazdijų.

„Lazdijos“ ir „Smilgos“ vadovė Janina Dereškevičienė pasakojo, jog šis festivalis leido išdidžiai pristatyti dzūkišką tautinį kostiumą, sukurti išskirtinių ovacijų bei dėmesio sulaukusią šokių programą bei užmegzti bendradarbiavimo ryšius su kitais kolektyvais iš aplinkinių šalių.

„Džiaugiuosi, kad dešimtmečius gyvuojanti „Lazdija“ į bendrus šokius įsuko ir jaunimo šokių kolektyvą „Smilga“, todėl scenoje sukosi net 11 porų. Įspūdinga, kada įvairios kartos jungiasi į bendrą judesį ir vieni kitus įkvepia. Ypač džiaugiuosi, kad ilgiausiai gyvuojantis Lazdijų rajono šokių kolektyvas po intensyvaus ruošimosi Dainų šventei sukūrė dar vieną naują programą tarptautiniam renginiui ir sėkmingai ją pristatė. O dar labiau džiugina, kad jaunimo šokių kolektyvas „Smilga“ pirmą kartą dalyvavo festivalyje užsienyje. Mačiau, su kokiu pasididžiavimu jaunimas nešė Lazdijų bei Lietuvos vėliavas, kurios plevėsavo palmių paunksmėje ir jūros horizonte“, – sakė J. Dereškevičienė.

Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta, pats šokantis viename iš kolektyvų, pasidalijo savo įspūdžiais iš šio festivalio.

„Save parodėme ir kitus pamatėme. Koks margas pasaulis, kiek daug įvairių tautinių drabužių. Galvos apdangalų tiek daug ir įvairių, sunku nupasakoti. Ir kokia šokių įvairovė – vieni ekspresyvesni, kiti lėtesni“, – pasakojo A. Sujeta.

Festivalyje Katalonijoje dalyvavo kolektyvai iš trijų Lietuvos regionų – Utenos, Marijampolės ir Lazdijų.

A. Sujetos teigimu, Lietuva išsiskiria tuo, kad būdama nedidelė šalis turi penkis regionus ir skirtingus tautinius rūbus.

„Čia yra mūsų unikalumas, užsieniečius stebina tai, kad kolektyvai iš tos pačios šalies, iš Lietuvos, o jų rūbai skirtingi“, – sakė A. Sujeta.

Kultūros centro direktorius džiaugėsi, jog iš šio renginio parsivežė nemažai idėjų, kaip organizuoti tokius festivalius.

„Mes esame įpratę, jog organizuodami tokius festivalius turime pasirūpinti ir dalyvių maitinimu, ir apgyvendinimu, turime daug kaštų. Šiame festivalyje gyvuoja tokia praktika, kad atvykstantys kolektyvai už viską susimoka patys. Tokią metodiką pritaikius pas mus, galėtume pasikviesti į šventes daugiau kolektyvų iš užsienio“, – kalbėjo A. Sujeta.

Jo teigimu, tokie festivaliai duoda daug peno, o dalyvavimas juose suteikia kolektyvų nariams motyvacijos dalyvauti meninėje veikloje, nesėdėti užsidarius.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: