Dzūkų žinios

Ristūnų žirgų lenktynėse lyderiauja Perlas ir Venera

Dalintis:
(Kęstučio Vanago nuotr.)

Širvintų hipodromo 1800 m distancijoje – nauji trimečių ir keturmečių ristūnų žirgų pasiekimai.

Trimečių važiavime prizinę vietą antrą kartą iš eilės pelnė Venera (sav. Irmantas Gramackas), vadeliojama Ernesto Juškausko. Duetas finišą kirto po 2 min. 27,235 sek. ir 8,158 sek. pagerino savo ankstesnį rezultatą. Antra atbėgo Jolly Girl Ed (sav. Darius Vaidotas), vadeliojama Egidijaus Gudonio (2 min. 29,477 sek.), tračia – Katarina (sav. Antanas Vaškelis), vadeliojama Žydrūno Vasilionkos (2 min. 34,076 sek.).

Lenktynės ir vėl išsiskyrė keturmečių ristūnų žirgų važiavimu. Greičiausiai – per 2 min. 20,300 sek. – distanciją įveikė Perlas (sav. UAB „Nala“), vadeliojamas Stasio Kėrio. Į šio dueto įskaitą įrašyta jau ketvirta šiais metais aukščiausia prizinė vieta, praėjusiais metais duetas jų pelnė net 12 kartų. Geriausias Perlo greitis – 1 min. 16,73 sek. Antrą vietą užėmė Simaronas, vadeliojamas savininko Alvydo Banėno (2 min. 23.001 sek.), trečią – Gatalėja, vadeliojama savininkės Monikos Vinskutės (2 min. 24,489 sek.).

Suaugusių ristūnų žirgų A reitingo važiavime pirmą vietą pelnė Pointillist, vadeliojamas savininko Algimanto Pamarnacko. Duetas distanciją įveikė per 2 min. ir 19,293 sek. Antras ir vos 0,461 sek. skirtumu finišą kirto Magistras (sav. Dubčių ŽŪB), vadeliojamas Stasio Kėrio (2 min. 19,754 sek.). Trečia vieta atiteko Idealas Cass (sav. Arūnas Cicėnas) ir Alvydui Banėnui (2 min. 21,294 sek.).

Suaugusių ristūnų žirgų B reitingo važiavime pirmas atbėgo Lyderis, vadeliojamas savininko Eimanto Klebausko (2 min. 20,671 sek.), antras – Favoritas (savi. Irmantas Gramackas), vadeliojamas Ernesto Juškausko (2 min. 20,728 sek.), trečia – First Class Cass, vadeliojama savininko Daliaus Minkevičiaus (2 min. 25,932 sek.).

Kitos ristūnų lenktynės įvyks liepos 14 d. Širvintų hipodrome.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.