Svaiginiesi? Rizikuoji atverti reanimacijos duris
Vartojant psichoaktyvias medžiagas išauga apsinuodijimo rizika. Dėl to kyla ūmūs širdies, kvėpavimo ar nervų sistemos sutrikimai, galintys sukelti komą ar mirtį.
Institucija atsakinga už politikos įgyvendinimą sveikatinimo ir sveikatos veiklos srityse.
Vartojant psichoaktyvias medžiagas išauga apsinuodijimo rizika. Dėl to kyla ūmūs širdies, kvėpavimo ar nervų sistemos sutrikimai, galintys sukelti komą ar mirtį.
Ankstyvuosius demencijos ženklus pastebėti nelengva, nes jie gali vystytis po truputį, lėtai ir atrodyti kaip visiškai normali senėjimo dalis.
R. Mickevičienės teigimu, pogimdymine depresija serga apie 19 proc. moterų ir 4–7 proc. vyrų.
Apie tai, kodėl dažniausiai pasitaikantys liekamieji onkologinių ligų reiškiniai yra psichoemociniai ir kodėl svarbus holistinis požiūris, kalbamės su gydytoja onkologe-chemoterapeute doc. dr. Sigita Liutkauskiene ir psichiatru Leonu Kačinsku. Jų teigimu, stabili emocinė būklė gali pakeisti ligos eigą.
Iki 6 mėnesių rekomenduojama vaiką maitinti vien tik mamos pienu, o vėliau pradėti papildomą maitinimą tęsiant žindymą iki 2 metų ar ilgiau.
Skiepas treniruoja žmogaus imuninę sistemą gaminti antikūnus, kaip tai daroma susirgus, tik vakcinacijos atveju nesukeliama liga ir atsikratoma komplikacijų rizikos.
Vis daugiau Lietuvos gyventojų pasinaudoja galimybe nemokamai pasiekti gydymo įstaigas.
Specialistų teigimu, sportas, savanoriavimas ar dalyvavimas kitose veiklose senjorams padėtų save realizuoti, atrasti naują bendruomenę ir sužadinti didesnį pasitenkinimą gyvenimu.
Svarbiausia žinoti, dėl ko didėja kraujotakos sistemos sutrikimų rizika, kad galėtumėte suvaldyti tai, kas jūsų valioje.
Siekiant sutrumpinti ir supaprastinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva šiemet veiklą pradeda pirmieji savivaldybių sveikatos centrai.
Priklausomybė daro didžiulę įtaką asmens gyvenimui, tačiau svarbu kreiptis pagalbos ir suvokti, jog tai yra išgydoma.
Verslininkė Ugnė Usevičiūtė dalijasi savo asmenine patirtimi – ji numetė 140 kilogramų.
Eglė Seiliūtė-Žukauskienė dalijasi savo šeimos patirtimi apie tai, kaip jie sužinojo apie dukros onkologinę ligą ir kas jiems padeda išlaikyti pozityvumą iki pat šiol.
Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai.
Greita ir patogi pacientų registracija pas gydytojus išlieka prioritetine Sveikatos apsaugos ministerijos sritimi.
Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.
Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo.
Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės.
Gydytoja E. Ignatavičienė teigė, kad norint, jog sergantis demencija žmogus būtų kiek įmanoma savarankiškesnis, reikėtų jį socializuoti ir įtraukti į kasdienes veiklas.
Mes visi esame sukurti judėti, todėl net ir minimalus fizinis aktyvumas kasdien duoda milžinišką naudą mūsų sveikatai.
Net ir nesunkios galūnių traumos sukelia nepatogumų kasdienybėje, tad labai svarbu būti atsargiems.
Gydymo įstaigoms naujieji įkainiai bus pradėti taikyti nuo šių metų balandžio 1 d.
Tam, kad kelionė būtų sklandi ir neteiktų papildomo streso, prieš ją svarbu pasirūpinti sveikatos profilaktika.
Apie pagrindines prevencines ir apsaugos priemones, padedančias apsisaugoti nuo daugelio virusinių infekcijų, primena vaistininkė Laura Mockutė.
Galime nedrąsiai kalbėti apie tai, jog koronavirusas palengva virsta sezoniniu virusu, kaip kad gripas.
Prasidėjus šaltajam sezonui, ypač svarbu laikytis prevencinių ir apsaugos priemonių.
Turėdami įtarimą apie besivystančią priklausomybę, pasikonsultuokite su kvalifikuotu specialistu privačioje arba valstybinėje gydymo įstaigoje.
Kaip tinkamai gydytis namuose nuo COVID-19, ko vertėtų vengti ir kada kreiptis į gydymo įstaigą.
Prie aplinkybių, kurios daro didžiausią įtaką šiandieninės visuomenės psichikos sveikatai, būtų galima priskirti pasaulinę pandemiją ir Ukrainoje vykstantį karą.