Dzūkų žinios

Kvitai žemės ūkio ir miškininkystės paslaugoms: viskas, ką reikia žinoti

Dalintis:
Įdarbinant žmogų, kuris teiktų žemės ūkio ar miškininkystės paslaugas, nebūtina sudaryti darbo sutarties – tokias paslaugas galima įforminti paslaugų kvitu. (Prostooleha nuotrauka iš Freepik.com.)

Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės ūkio veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys gali gauti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas, nesudarydami su jas teikiančiais asmenimis darbo sutarčių. Tokia paslaugų teikimo forma įforminama paslaugų kvitu, kurį išrašo šių paslaugų gavėjas.

Visą tokių paslaugų sąrašą rasite čia.

Naudojantis šia paslaugų teikimo tvarka, yra ribojamas paslaugų teikimo dienų skaičius, priklausomai nuo to, ar vienam, ar keliems paslaugų gavėjams yra teikiamos paslaugos.Vienam paslaugų gavėjui paslaugų teikėjas turi teisę teikti paslaugas ne ilgiau kaip 60 dienų per kalendorinius metus. Jeigu paslaugos teikiamos keliems paslaugų gavėjams, – ne ilgiau kaip 90 dienų per kalendorinius metus, neatsižvelgiant į per dieną teiktų žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų valandų skaičių. Jei paslaugų gavėjas norėtų gauti paslaugas ilgesnį laiką,nei numatyta Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatyme, jis turėtų sudaryti darbo sutartį su asmeniu, galinčiu teikti paslaugas.

Kvitų knygeles galima gauti paštu

Paslaugų kvitų knygeles galima įsigyti Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre (ŽŪIKVC). Paslaugų gavėjas, norėdamas gauti Paslaugų kvitų knygelę, asmeniškai arba per atstovą ŽŪIKVC pateikia pasirašytą prašymą, prie kurio prideda apmokėjimo įrodymo dokumento kopiją.

Paslaugų kvitų knygelė gali būti siunčiama paprastu arba pirmenybiniu registruotu laišku prašyme nurodytu korespondencijos adresu arba išduota tiesiogiai atvykus į ŽŪIKVC.

Detalesnę informaciją apie paslaugų kvitų knygelių įsigijimą ir mokomąsias sąskaitas rasite čia.

Paslaugas gali teikti ir registruoti bedarbiai

Užimtumo tarnyboje bedarbiais užsiregistravę asmenys, pradėję teikti paslaugas pagal kvitus, bedarbio statuso ir gaunamų pašalpų nepraranda. Skaičiuojant piniginę socialinę paramą, į gaunamų pajamų sumą įskaitoma tik ta iš paslaugų teikimo gauta pajamų dalis, kuri viršija 1750 Eur per einamuosius kalendorinius metus.

Gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos paslaugų teikėjo pajamos, gautos teikiant paslaugas pagal paslaugų kvitą, jeigu jos per mokestinį laikotarpį neviršijo 1750 Eur. Suma, viršijanti 1750 Eur per mokestinį laikotarpį, apmokestinama taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Šiuo atveju pajamas apskaičiuoja, deklaruoja ir pajamų mokestį sumoka pats paslaugų teikėjas.

Kaip pildyti paslaugų kvitą?

Paslaugų kvitą pildo jų gavėjas prieš paslaugų teikėjui pradedant teikti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas. Pirmiausia į paslaugų kvitą įrašomi pirminiai duomenys: paslaugų teikimo data, paslaugų pogrupio kodas ir (ar) pavadinimas, matavimo vienetas, įkainis, atlygio mokėjimo būdas, mokėjimo data ar terminas. Antrasis išplėštas paslaugų kvito egzempliorius įteikiamas paslaugų teikėjui, o pirmasis egzempliorius lieka paslaugų kvito knygelėje.

Paslaugų kvitas išrašomas kiekvieną jų teikimo dieną arba, kai paslaugos teikiamos nepertraukiamai keletą dienų iš eilės, išrašomas vienas kvitas numatytam terminui, tačiau ne ilgesniam kaip kalendorinė savaitė.

Kai paslaugos baigiamos teikti, iš dalies užpildytas paslaugų kvitas grąžinamas paslaugų gavėjui. Tuomet jis užpildo likusią neužpildytą abiejų paslaugų kvito egzempliorių dalį. Užpildytą antrąjį paslaugų kvito egzempliorių paslaugų gavėjas grąžina paslaugų teikėjui.

PSD įmokas moka paslaugų gavėjas

Paslaugų gavėjai už paslaugų teikėjus moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas – 6,98 proc. nuo per mėnesį kiekvienam paslaugas teikusiam asmeniui apskaičiuoto atlygio sumos. PSD įmoką privaloma mokėti nepaisant to, kad paslaugų teikėjas tą mėnesį jau yra draustas.

Tais mėnesiais, kai už paslaugų teikėjus nemokamos PSD įmokos, asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis, nevykdo ekonominės veiklos ir neteikia paslaugų pagal paslaugų kvitus, siekdami, kad draustumas sveikatos draudimu nebūtų sustabdytas, patys už save turėtų susimokėti PSD įmokas.

PSD įmokos „Sodrai“ mokamos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos už visus paslaugas per mėnesį teikusius asmenis. Įmokų kodas 352.

Konsultacijas teikia:
dėl žemės ūkio paslaugų – LR žemės ūkio ministerija: tel. (8 5) 239 1281, el. p. zum@zum.lt;
dėl miškininkystės paslaugų – LR aplinkos ministerija: tel. 8 626 22 252, el. p. info@am.lt;
dėl paslaugų kvitų knygelių įsigijimo – Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras: (8 5) 266 0601;
dėl PSD įmokų nuo atlygio už paslaugas sumokėjimo – ,,Sodros“ informacijos centras: tel. 1883;
dėl pajamų pagal kvitus apmokestinimo, deklaravimo – Valstybinė mokesčių inspekcija: tel. 1882.
Išsamesnė informacija – Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje
https://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/zemes-ir-maisto-ukis/zemes-ukis/zemes-ukio-ir-miskininkystes-paslaugu-teikimas-pagal-paslaugu-kvitus.

Užs. Nr. 05

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: