Parama gali naudotis ir labai smulkūs ūkiai
Iki gruodžio 29 dienos priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. Strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.
Biudžetinė įstaiga.
Iki gruodžio 29 dienos priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. Strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.
Trumpos tiekimo grandinės – galimybė šalies ūkininkams realizuoti savo užaugintą ir perdirbtą produkciją, o vartotojams – įsigyti šviežių ir sveikų produktų, pagamintų Lietuvoje.
Parama ūkiams – ir naudinga, ir reikalinga: pavyzdžiui, pienininkystės veikloje ji svarbi, nes pieno supirkimo kainos daug metų nedidėja, o visa kita brangsta.
Tiesioginių išmokų avansus turėtų gauti beveik 85 tūkst. pareiškėjų.
Žemės ūkio ministerija ruošiasi nuo spalio 16 d. pradėti mokėti išankstines išmokas pagal su plotu bei gyvuliais susijusias intervencines ir kompensacines kaimo plėtros priemones.
Minint Tarptautinę sampratos apie maisto nuostolius ir maisto švaistymą dieną, Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus, smulkiuosius gamintojus ir maisto pramonės įmones dar aktyviau mažinti maisto atliekas.
VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, šiemet buvo pateikta 116,2 tūkst. paraiškų (pernai – 118,7 tūkst.), deklaruotas 2,904 mln. ha (pernai – 2,897 mln. ha) plotas.
Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma bus mažinama 1 proc.
Stichinis hidrometeorologinis reiškinys – sausra – šiuo metu nustatyta trijų Lietuvos savivaldybių teritorijos
Smulkūs kiaules laikantys ūkiai galės teikti paraiškas ir gauti valstybės pagalbą biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti.
Ministras pabrėžė, kad reikia konkrečių bei skubių veiksmų, juolab, kad ant slenksčio ir nauji iššūkiai dėl pavasarinių šalnų.
Tradicinėje ketvirtadienio Žemės ūkio ministerijos konsultacijoje pasėlių dar nedeklaravę ūkininkai ypač domėjosi jiems skirta kompleksine ekologine sistema „Veiklos ariamojoje žemėje“.
Ūkininkai, norintys gauti valstybės pagalbą augalų ir pasėlių draudimo įmokoms kompensuoti, paraiškas turi pateikti iki birželio 16 d.
Nauja šio įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą. Projektas dabar bus teikiamas Seimui.
Paramos lėšas planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos.
Paskubėkite teikti paraiškas!
Rezultatai pranoko lūkesčius: pateikta 411 paramos paraiškų už 87,78 mln. Eur, o lengvatinių paskolų paprašė 105 pareiškėjai už 13,58 mln. Eur.
Ministras pabrėžė, kad parama politiniame lygmenyje jau yra, o sprendimai, kaip pranešė pokalbyje komisaras – kelių dienų klausimas.
Šiandien nuotolinėse konsultacijose vėl dalyvavo daugiau kaip 500 ūkininkų ir savivaldybių specialistų.
Siekiant išvengti netikslumų, Žemės ūkio ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba nusprendė sumažinti sluoksnio apimtį ir jame palikti tik daugiametes pievas ir šlapynes.
Patikslinta, kaip šio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo metu bus galima deklaruoti pakrančių apsaugos juostas.
Nuotolinės konsultacijos vyks kiekvieną ketvirtadienį nuo 8 iki 10 val.
Parama ūkininkus turėtų pasiekti po birželio 1 d.
Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas tęsis iki birželio 20 dienos.
Deklaruojantieji turėtų atkreipti dėmesį į keletą naujovių, kurios jų laukia šiemet.
Pieno gamintojai iki gegužės 5 d. kviečiami teikti paraiškas.
Žemės ūkio ministerija po diskusijų su socialiniais – ekonominiais partneriais priėmė daug sprendimų, kurie ūkininkams sumažins įtampą prieš šį atsakingą darbą ir palengvins administracinę naštą.
Gera žinia ketinantiems deklaruoti pasėlius ūkininkams – ministerija rado sprendimą, kaip šio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo metu bus galima deklaruoti pakrančių apsaugos juostas.