Vis daugiau ir daugiau žmonių keliasi gyventi į sodų bendrijas. Ne veltui, mat tai tarpinis variantas tarp buto mieste ir namo užmiestyje. Kadangi šiai dienai tai ganėtinai populiarus pasirinkimas, kanalizacijos, šildymo ir vandentiekio įrengimo klausimai – vis dažnesni. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime gyvenimo sodų bendrijose privalumus ir trūkumus.
Privalumai
Sodininkų bendrija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško ramybės ir galimybės pabėgti iš miesto šurmulio. Dažniausiai bendrijos yra įsikūrusios tarp miškų, ežerų, todėl galima mėgautis gamta ir jos teikiamais malonumais vos tik žengus pro namų duris.
Kitas privalumas – bendruomenė, kuri gali pakeisti gyvenimą sodų bendrijose į gerąją pusę. Aktyvios bendruomenės atsižvelgia į kaimynų pastabas, nusiskundimus ir stengiasi greitai išspręsti iškilusią problemą. Be to, nedidelė bendruomenė sukuria artimesnį ryšį, todėl gyvenimas mažesnėse bendrijose yra kur kas malonesnis.
Keičiantis poreikiams ir gerėjant gyvenimo kokybei, sodų bendrijose įrengiami visi buitiniai patogumai. Neturint galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos, nuotekų valymo įrenginiai – efektyvus ir paprastas sprendimo būdas, leidžiantis pasirūpinti tvarkinga kanalizacijos sistema. Išleidžiamą vandenį galėsite naudoti vejos ar daržo gėrybių laistymui.
Be to, šildymo sistemą taip pat galima pasirinkti individualiai, jeigu ji dar nėra įrengta. Norint komfortiško gyvenimo, kaip ir visuose moderniuose būstuose, rekomenduojama grindų šildymo sistema (kai tam yra galimybės). Žinoma, pagal poreikį, jeigu būsto plotas nėra didelis, galite rinktis šildymą ir kietuoju kuro katilu.
Minusai
Viena pagrindinių sodininkų bendrijos problemų – gatvės. Jos dažniausiai būna nesutvarkytos, duobėtos ir neasfaltuotos. Kiekvienas gyventojas šalia savęs gali dangą išsikloti plytelėmis arba bendrija gali inicijuoti asfaltavimą ir kreiptis į valstybę. Žinoma, kelių asfaltavimas nėra pigus, tačiau su valstybės dotacijomis kaina gali būti sumažinta per pusę ar net daugiau.
Sodininkų bendrijose žemės sklypai dažniausiai išskirstyti į mažesnius sklypus po 6–8 arus. Retais atvejais galima rasti 10 arų sklypus. Gyventojai, norintys didesnio sklypo, turi pirkti iš karto 2 šalia esančius sklypus, žinoma, jeigu šalia esantis sklypas yra laisvas. Tai gali padidinti sodininkų bendrijos mokestį, jeigu šis priklauso ne nuo sklypo ploto, o nuo sklypų skaičiaus. Tad ieškodami laisvo sklypo bendrijose, atkreipkite dėmesį į bendrijos įstatymus ir mokesčių dydį.
Nesvarbu, gyvenate mieste, užmiestyje ar sodų bendrijose, visur yra tiek privalumų, tiek trūkumų. Rinkdamiesi sklypą bendrijoje, atkreipkite dėmesį į patogumus, ar yra vandentiekis, kanalizacija ir kokia šildymo sistema. Visi aukščiau aptarti aspektai aktualūs norintiems sodyboje gyventi visais metų laikais. Svarbiausia skirti pakankamai laiko paieškai, tik tokiu būdu galima mėgautis komfortišku gyvenimu.