Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį lankėsi Alytaus švietimo įstaigose.
Susitikime su lopšelio-darželio „Girinukas“ administracija pirmoji ponia pasidžiaugė, jog čia vaikams kuriamos skirtingos patirtys per veiklų įvairovę: keramikos, dailės, krepšinio, futbolo, robotikos, muzikos užsiėmimus, darželyje taip pat įrengtas baseinas ir sporto salė, įvairūs kampeliai, Kneipo sveikatinimo takelis, druskų kambarys.
„Esate pavyzdys, kaip, modernizuojant aplinką ir skiriant dėmesio fiziniam raštingumui, mitybai, sportui bei sveikai gyvensenai, galima siekti kokybiško visapusio vaikų ugdymo. Neabejotina, jog, norint dirbti inovatyviai, kokybiškai, atsakingai ir kūrybiškai, reikalingos nuolatinės pastangos ir lyderystė, kuria galite didžiuotis. Man asmeniškai džiugu ir dėl to, jog tokius sėkmingus ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos modelius vis dažniau matome ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose“, – teigė D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia pažymėjo, kad investicijos į ankstyvąjį ugdymą, nepaliekant nė vieno vaiko užribyje, neabejotinai atsiperka su kaupu, kadangi fizinė, psichinė, emocinė, socialinė sveikata yra pagrindas tolesnei vaiko brandai ir sėkmei. Pirmoji ponia pasidžiaugė lopšelio-darželio įtraukiojo ugdymo principų taikymu, siekiant atliepti kiekvieno vaiko poreikius.
D. Nausėdienė taip pat lankėsi Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje, kur bendravo su pedagogais ir mokiniais.
Ši katalikiška mokykla vienintelė Alytuje įgyvendina tarptautinio bakalaureato programą, kuri dėstoma daugiau nei 150 pasaulio šalių ir kurioje ugdymas, taikant tarptautinę mokymo programą, yra holistinis, puoselėjantis intelektinius, asmeninius, emocinius ir socialinius įgūdžius. Šiuo metu Lietuvoje licencijas turi ir tokias programas vykdo 15 mokyklų.
„Džiaugiuosi Jūsų ambicijomis, drąsa ir pasiryžimu rinktis sunkesnį kelią. Esate įrodymas, kad tarptautinio išsilavinimo galimybės gali būti pasiekiamos ir regioninių mokyklų auklėtiniams. Ne mažiau svarbus ir Jūsų dėmesys įtraukiajam ugdymui, siekiant užtikrinti sąlygas kiekvienam mokiniui plėtoti savo galias ir gebėjimus, gauti reikiamą pagalbą, patirti sėkmę mokantis, būti nediskriminuojamam dėl savo kilmės ar poreikių įvairovės“, – sakė pirmoji ponia.
Šv. Benedikto gimnazijoje mokosi 123 specialiųjų poreikių mokiniai, taip pat 5 ukrainiečiai.
Prezidento komunikacijos grupė