Dzūkų žinios

Prezidentas Alytuje: privalome užkirsti kelią nusikaltimams gamtai

Gitanas Nausėda vieši Alytuje. (R. Dačkaus/prezidentūros nuotr.)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda ketvirtadienį dirbo Alytuje.

Susitikime su Alytaus miesto savivaldybės vadovais Prezidentas aptarė savivaldybių finansinį savarankiškumą, valstybės įstaigų ir funkcijų centralizavimo poveikį regionų gyvybingumui, viešųjų paslaugų prieinamumą regionuose, demografines problemas, aukštojo mokslo ateitį regione, kitus aktualius klausimus.

Alytuje Prezidentas surengė susitikimą su Aplinkos ministerijos, kitų aplinkos apsaugos institucijų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės miškų urėdijos vadovais ir aptarė Lietuvos aplinkos apsaugos sistemai kylančius iššūkius. Šalies vadovas pabrėžė, kad aplinkosauga negali likti vien deklaruojamu valstybės prioritetu. Už aplinką atsakingos valstybės institucijos turi aktyviai bendradarbiauti, keistis informacija ir ne tik užtikrinti greitą ir efektyvų reagavimą įvykus ekologinėms nelaimėms, bet ir užkirsti kelią bet kokiems didesnio ar mažesnio masto nusikaltimams gamtai.

„Įvairios šokiruojančios istorijos, pavyzdžiui, neseniai paviešintos portalo 15min.lt tyrime „Šiukšlių pogrindis: greitai, pigiai, nelegaliai“, atskleidžia, kad šalyje nelegaliai veikia ir gamtos sąskaita užsidirbti siekia ištisas pogrindis, o teisėsauga turimais instrumentais sunkiai gali jį įveikti. Todėl kartu su Generaline prokuratūra parengiau ir pateikiau Seimui Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kuriais siūlau tiksliai apibrėžti, kas yra didelė žala gamtai, už kurią gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tai leistų efektyviau užkardyti nusikaltimus gamtai“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pilietiškumo pamokoje su Alytaus gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniais aptarė pilietiškumą, savanorystę, geopolitinę situaciją, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.

Baigdamas darbo dieną Alytuje Prezidentas kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene susitiko su Alytaus miesto bendruomene.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: